Bitcoin Pizza Day: 364 крори рупій за шматок піци! Як біткойн, колись нічого не вартий, змінив криптосвіт?

Правда дивніша за вигадку, якось сказав Марк Твен. Світ криптовалют не є винятком. Візьміть ось що: заднім числом хтось шкодує про обмін біткойнів на дві великі піци близько 14 років тому — біткойни, які він тоді платив за кожен шматочок, сьогодні коштують 364 крори рупій!

Це програміст із Флориди на ім’я Ласло Ганєч, який купив дві великі піци й заплатив за них 10 000 біткоінів. Це була перша в історії зареєстрована реальна транзакція з використанням криптоактивів, яка відзначає 22 травня як День біткойн-піци.

Більше того, для обміну знадобилося майже чотири дні!

18 травня 2010 року Ханєц оголосив на форумі Bitcointalk.org, що планує використовувати біткойн для покупки піци. Він був готовий заплатити 10 000 біткойнів кожному, хто міг зробити замовлення. 22 травня 2010 року Джеремі Стердівант, на той час 19-річний, почав привертати увагу на форумі. Він прийняв пропозицію 10 000 біткойнів за дві піци, які тоді оцінювали приблизно в 41 долар.

Якби Hanyecz тримав ці 10 000 біткойнів сьогодні, вони оцінили б колосальні 58,23,33,56 700 рупій, або 5 823 крор рупій сьогодні. Кожна піца коштувала для нього понад 2911,66 крор рупій (за сьогоднішнім розрахунком ціна біткойна становила 58 23335,67 рупій) для нього на сьогодні. Враховуючи вісім шматочків великої піци, кожен шматочок сьогодні коштував би 364 крори рупій.

Хтось може подумати, що Ласло Ганєч не був достатньо розумним, щоб не зберегти свої 10 000 біткойнів, які сьогодні коштували б ціле багатство.

Однак його покупка стала ключовою як перша успішна комерційна операція з використанням біткойна. Якби Ганєц не купив ці піци, біткойн міг би не продемонструвати своєї реальної користі, сказав Едул Патель, генеральний директор Mudrex.

«Ця транзакція продемонструвала потенціал біткойна як засобу обміну, сприяючи довірі до нього та сприяючи його прийняттю. Таким чином, його, здавалося б, скромна покупка зіграла вирішальну роль у встановленні вартості біткойна та сприянні його розвитку в основний фінансовий актив. Ця подія підкреслює еволюцію біткойна з експериментувати з основним фінансовим активом», – додає Патель.

Оглядаючись назад, сьогоднішній розрахунок може здатися багатьом смішним, але ця подія увійшла в історію, проклавши шлях для криптовалютної торгівлі або започаткувавши криптовалюти як альтернативний спосіб оплати. Новинку в моді відзначають криптофанатики по всьому світу.

День біткойн-піци знаменує перехід біткойна від нішевого хобі для криптографів і технологів до більш масового економічного інструменту, сказав Суміт Гупта, співзасновник CoinDCX. Важко точно передбачити, тому що це культурне явище, але прийняття біткойна, а також криптовалюти, ймовірно, було ще повільніше, якби учасник форуму не погоджувався на обмін, сказав він.

«Цінність біткойна могла б піти за іншою траєкторією. Ця культова подія сприяла розповіді про біткойн і ранньому залученню спільноти. Без нього цінова дія біткойна могла б бути зовсім іншою, а впровадження було б набагато нижчим. Якби не відбувся день біткойн-піци якась інша їжа чи добре відомий продукт, можливо, взяв таку відмінність”, – додає Гупта на легкій ноті.

З моменту створення біткойн пройшов довгий шлях до того, як уряди по всьому світу схвалили спотові ETF біткойн. Роздрібні та інституційні інвестори визнають біткойн життєздатною інвестицією. За останні кілька місяців клас цифрових активів приніс інвесторам багаторазовий прибуток, який два місяці тому зріс до нових рекордів у 73 750,07 доларів США. Зараз це близько 70 000 доларів.

Раджагопал Менон, віце-президент WazirX, підкреслив альтернативну вартість довгострокового інвестування в біткойни. «Новаторське використання Ласло графічних процесорів для майнінгу також викликало інновації в спеціалізованому обладнанні та техніці майнінгу. Ця покупка піци продемонструвала реальну корисність біткойнів і проклала шлях для його майбутнього зростання», — сказав він.

День біткойн-піци став визначним днем ​​в історії блокчейну, який призвів до багатьох нових модних тенденцій, таких як стейблкоїни, цифрові валюти центральних банків (CBDC), децентралізовані фінанси (DeFi) і нові інновації у всесвіті блокчейнів. Однак нестабільність і нерегульований статус залишаються проблемою щодо класу цифрових активів у всьому світі.

Source link

Поділіться своєю любов'ю