Що таке НФТ картинки? Це новий NFT скам, лише фан-токен Бинанс, чи щось дійсно більше?

Усюди ці НФТ. То що таке НФТ картинки насправді? Не взаємозамінні токени або NFT викликають зсув парадигми майже у всіх секторах суспільства. Вони трансформують все, від фінансів до мистецтва, і є вагомі підстави підозрювати, що майже жоден куточок суспільства не залишиться недоторканим.

Якщо вам здалося, що це перебільшення – то це не так.

За останні кілька років NFT зарекомендували себе як одна з найзначніших сучасних інновацій у технологіях, фінансах, моді, спорті та мистецтві. З того часу, як у 2021 році NFT стали мейнстримом, вони стали джерелом ажіотажу, плутанини та драми (так, драми!), оскільки посіли своє місце як новітній культурний феномен.

Якщо ви новачок у криптовалютах та цифрових активах, вам може бути важко зрозуміти NFT і все, що відбувається в космосі. Але не хвилюйтесь. Ми тут, щоб вирішити всі ваші проблеми з NFT. Тут ми даємо вам прискорений курс по всьому незамінному. Ми розповімо про те, що таке NFT, як вони створюються, про різні переваги та недоліки, а також про те, як визначити, чи підходять вам NFT.

Зміст

 1. Що таке NFT?
 2. Чим NFT відрізняються від криптовалют?
 3. Навіщо володіти NFT?
 4. Як створювати, купувати та продавати NFT
 5. Вплив NFT на довкілля
 6. Використання NFT та права власності

Що таке НФТ (NFT) чи НФТ це…?


Незамінний токен НФТ – це унікальна одиниця даних у блокчейні, яку можна пов’язати з цифровими та фізичними об’єктами, щоб забезпечити постійний доказ права власності.

Якщо ж спростити, то навідміну від НФТ, біткоін – це те саме що і гривня, чи доллар – кожна гривня є замінною – на будь яку іншу гривню і це буде повністю єквівалентно. А от відмінність НФТ у тому, що кожен є унікальнім, і уникальність кожного закріплена запісом у блокчейні( свого роду відкритий архів запісів).

Дані, що містяться в НФТ, можуть бути пов’язані з цифровими зображеннями, піснями, відео, аватарами та багатьма іншими. Однак їх також можна використовувати, щоб надати власнику NFT доступ до ексклюзивних товарів, квитків на живі чи цифрові заходи або пов’язати з фізичними активами, такими як автомобілі, яхти та багато іншого.

У цьому відношенні НФТ дозволяють людям створювати, купувати і продавати товари легко перевіряється з використанням технології блокчейн. Але майте на увазі, що, якщо не зазначено інше, при покупці НФТ ви не купуєте авторські права, права на інтелектуальну власність або комерційні права на будь-які базові активи. Однак усі юридичні деталі можуть бути досить складними, тому ми заглибимося в них докладніше у наступних розділах.

Коли справа доходить до створення та продажу НФТ, процес справді досить простий. Це працює таким чином:

 1. Фізична особа (або компанія) вибирає унікальний актив для продажу як НФТ.
 2. Вони додають об’єкт блокчейн, який підтримує НФТ, за допомогою процесу, званого «чеканка», який створює НФТ.
 3. Тепер НФТ представляє цей елемент у блокчейні, перевіряючи підтвердження права власності у незмінному записі.
 4. НФТ можна зберігати як частину приватної колекції або купувати, продавати та обмінювати на торгових майданчиках та аукціонах НФТ.

Чим NFT відрізняються від криптовалюти?

Як і гроші на вашому банківському рахунку, криптовалюта – це те, що ви використовуєте для будь-яких транзакцій у блокчейні. Криптовалюту можна придбати або конвертувати у фіатну валюту (долари, євро, ієни тощо) через криптовалютні біржі . Навпаки, NFT — це унікальний і незамінний актив, який купується за допомогою криптовалюти. Він може отримати або втратити цінність незалежно від валюти, використаної для його купівлі, як популярна торгова картка чи унікальний витвір мистецтва. 

У цьому відношенні NFT є незамінними, а криптовалюти – взаємозамінними. 

Щоб краще зрозуміти це, має сенс згадати традиційні фіатні валюти. Якби ми попросили вас позичити долар, ви б не відкрили свій гаманець і не сказали: «Яку доларову купюру ви хочете?» Робити це було б безглуздо, оскільки кожна купюра в 1 долар представляє одне і те ж і її можна обміняти на будь-яку іншу банкноту в 1 долар. Це тому, що долар США є взаємозамінним . Криптовалюти також взаємозамінні. Вони не є унікальними, їх можна легко обміняти та замінити.

З іншого боку, NFT є незамінними в тому сенсі, що немає двох однакових. Кожен NFT — це унікальна одиниця даних, яка не може бути замінена ідентичною версією, оскільки ідентичної версії не існує.

Коли справа доходить до NFT, унікальність і дефіцит підвищують їх привабливість і бажаність. І як це стосується всіх рідкісних предметів, цей дефіцит дозволяє людям продавати свої NFT за преміальними цінами.

Що таке НФТ картинки?

То що таке НФТ картинки та чи можуть бути вони у 2D, 3D або зі звуком? НФТ картинки – це цифрові мистецькі твори, які зберігаються на блокчейні, що дає можливість підтверджувати їх власність та автентичність. Кожна НФТ картинка є унікальною та не може бути повністю замінена іншими картинками. Автор підтверджує їх унікальність записом у блокчейні, коли створює.

НФТ картинки можуть мати різну форму – це може бути 2D або 3D мистецькі твори, фотографії, аудіо- або відеофайли, інші формати та жанри. Вони стали особливо популярними в останні роки через свій потенціал стати новим ринком мистецької творчості, де кожна картинка може бути продана та куплена як унікальний актив.

Продаж та покупка НФТ картинок здійснюється через спеціальні платформи, такі як OpenSea, Rarible, або Nifty Gateway, де користувачі можуть розміщувати свої твори та здійснювати торгівлю. Ціни на НФТ картинки можуть варіюватися від декількох доларів до мільйонів доларів за один екземпляр.

НФТ картинки є певним видом криптовалютного активу, і вони можуть мати значну вартість завдяки відсутності можливості повторного відтворення або копіювання. Кожна НФТ картинка має унікальний код, який забезпечує її власництво та автентичність, і цей код зберігається на блокчейні, що дає можливість перевірити власність та історію транзакцій.

Деякі художники та митці використовують НФТ картинки для продажу своїх творів без посередників, таких як галереї чи аукціони. Це дає їм більше контролю над продажами та дозволяє отримувати більшу частину прибутку від продажу своїх творів.

Однак, з появою формату картинки нфт з’являється також і критика, що це може привести до поглиблення нерівностей між митцями, які можуть створювати та продавати свої твори в цьому форматі, та тими, хто не може використовувати цю технологію. Також є питання щодо впливу на довкілля, оскільки деякі НФТ платформи використовують значну кількість енергії для збереження та транзакцій цих цифрових активів.

Навіщо володіти NFT чи мати картинки нфт у колекції?

У цьому відношенні картинки нфт мають потенціал для створення більш справедливих моделей, обходячи захисників, які зараз контролюють креативні індустрії, і багато людей купують NFT, оскільки це спосіб розширення можливостей і фінансової підтримки творців, яких вони люблять.

1) Колекційність

Незважаючи на те, що її виготовлення коштувало менше 5 центів, картку новачка Міккі Мантла 1952 року було продано за 5,2 мільйона доларів. Це сталося через історію, рідкість і культурну значимість картки. Багато в чому NFT є цифровою версією цього. Для людей, які хочуть створити колекцію цифрових активів, NFT пропонують унікальну можливість, яка ніколи раніше не існувала за межами традиційних ринків предметів колекціонування та мистецтва.

2) Інвестиції 

Деякі власники NFT просто хочуть мати актив, вартість якого збільшиться. У цьому відношенні деякі колекціонери розглядають NFT як інвестицію — так само, як традиційне мистецтво. Хочете доказів? Майк Вінкельманн, видатний американський цифровий художник, відомий на професійному рівні під псевдонімом Біпл, у березні 2021 року продав свій збірник Everydays: The First 5000 Days на Christie’s за 69 мільйонів доларів . 

Комусь це може здатися дивним, оскільки кожен може бачити зображення та взаємодіяти з ним. Однак, як зазначалося, може бути лише один власник NFT. Комусь цього достатньо. Тим не менш, волатильність ринку робить інвестиції в NFT високими ризиками з потенціалом великих втрат.

3) Громада

Володіння NFT також приносить соціальні переваги , оскільки багато творців перетворили свої проекти NFT на живі спільноти. Яхт-клуб Bored Ape є, мабуть, найкращим прикладом побудови спільноти щодо проекту NFT. Колекціонери отримують доступ до дискорду лише для учасників, ексклюзивних товарів, голосування за майбутнє проекту, квитки на віртуальні зустрічі тощо. Таким чином, для багатьох кол

Як створити НФТ (NFT), а потім продати чи купити новий.

Занурюючись у тему ви певне зацікавились – як створити нфт, а потім продати його. Тож давайте розглянемо процес створення і оберту нфт картинок і не тільки. Вам знадобиться криптовалюта для фінансування ваших транзакцій NFT і криптогаманець для безпечного зберігання даних, коли ви купуєте або хочете створити nft картинку самі. І це лише початок. У цьому розділі ми поговоримо про те, як створити nft, торгувати ними, зберігати та управляти.

Отже, якщо вам цікаво, як почати роботу з NFT, цей розділ для вас.

 1. Виберіть свій предмет
  Перше, що вам потрібно зробити, це вибрати твір мистецтва. Незамінні токени можуть представляти будь-який цифровий файл. Ви можете як створити nft із цифрової картини, тексту, музичного твору, відео так і привʼязати його до чогось реального( це складніше але можливо – поговоримо згодом). Буквально все, що можна відтворити як мультимедійний файл. Зрештою, гра NFT полягає в перетворенні цифрових творів мистецтва на «унікальні» твори в епоху їх нескінченного відтворення.
 2. Майте під рукою трохи ефіру щоб створити nft картинку
  Після того, як ви вибрали свій цифровий актив, настав час придбати трохи ефіру. Ви можете створювати NFT на низці різних блокчейнів, але для простоти ми будемо вважати, що ви збираєтеся використовувати Ethereum. Це найпопулярніший, і найвідоміші ринки NFT підтримують його. 
  Карбування NFT може коштувати грошей. Тому вам знадобиться гаманець Ethereum з деякою кількістю Ether (криптовалюта на основі Ethereum). Один із найпростіших у використанні називається «MetaMask». Ви можете завантажити його як безкоштовний додаток на свій iPhone або смартфон Android. Ціна, яку запитують для створення NFT, дуже мінлива. Майте принаймні 100 доларів ефіру, але майте на увазі, що процес карбування може коштувати вам навіть більше, виходячи з щоденної операційної ціни.

  Однак, якщо ви вирішили створити NFT кртинку на OpenSea, то процес безкоштовний через тип токена, який створить платформа, але вам все одно доведеться підключити гаманець, щоб створити обліковий запис.
 3. Виберіть ринок
  Тепер, коли у вас усе готово, вам потрібно вибрати ринок, де ви будете фізично (віртуально?) створювати, а потім розміщувати свої NFT.
  Найпопулярнішими з них є Mintable, Rarible або OpenSea. Заради цього посібника ми виберемо останній, оскільки до нього можна приєднатися безкоштовно, і вміст, який ви можете перерахувати, не модерується. Це означає, що вам не обов’язково бути схваленим як виконавцем, щоб продавати на платформі. Але це також означає, що ринок сповнений цифрової всячини, яку ніхто ніколи не купить.
  На OpenSea натисніть значок користувача, а потім – «Мій профіль». На цій сторінці ви можете вибрати, як підключити свій гаманець ETH, щоб продовжити. Якщо ви використовуєте MetaMask, ви можете підключити його до платформи, вибравши «Використовувати інший гаманець», а потім натиснувши WalletConnect. Процедура відносно проста. Дотримуйтеся вказівок платформи, а потім підтвердьте операцію Wallet Connect у своїй програмі MetaMask.
 4. Створіть NFT картинку.
  Підключивши гаманець ETH до OpenSea, ви можете створити свій перший NFT . Натисніть «Створити» у верхньому меню та створіть колекцію. Заповніть всю необхідну інформацію та збережіть. Тепер ви готові почати фактичний процес карбування нового NFT. Клацніть «Новий елемент», завантажте свою ілюстрацію та надайте всі потрібні відомості про неї. Коли ви будете готові натиснути на курок, натисніть створити.

  Вітаємо, ви успішно створили маркер! Однак, щоб продати його на OpenSea, ви повинні відкрити нещодавно створений предмет у своїй колекції та натиснути кнопку продати. На сторінці продажу ви зможете вибрати токени Ethereum, які прийматимете як оплату, якщо ви хочете продати за фіксованою ціною або на аукціоні, а також роялті, які ви хочете отримати від першого та наступних продажів.
 5. Прибуток
  Отже, ви створили NFT картинку і успішно розмістили її на ринку OpenSea. Що тепер? Чекати, поки хтось помітить ваш дорогоцінний жетон, ви не зайдете далеко. Вам доведеться продати об’єкт самостійно, можливо, серед існуючої спільноти людей, які зацікавляться вашою роботою. Це найскладніша частина, яка не має нічого спільного з самим художнім процесом. Так, це так само безжально та вибірково, як світ фізичного мистецтва. Хіба що ти персонаж із мему чи якогось іншого інтернет-феномену. У такому разі вітаємо: ви, ймовірно, знайшли спосіб заробити на тій ганебній картині, яку люди завжди використовували, щоб висміювати вас.

Вплив NFT на навколишнє середовище

Звичайно, бум NFT не позбавлений недоліків. Одне з найпоширеніших зауважень стосується енергії, необхідної для роботи масивної блокчейн-мережі, як-от Ethereum. Цей блокчейн споживає більше електроенергії, ніж багато інших країн . Багато хто стверджує, що NFT роблять внесок у загальний вуглецевий слід блокчейну, оскільки вони сприяють використанню технології.

Однак насправді, навіть якщо завтра всі перестануть використовувати NFT, блокчейн продовжуватиме використовувати ту саму кількість енергії. Це тому, що транзакції насправді не збільшують енергоспоживання мережі. чому Тому що блокчейни продовжують працювати з тією самою швидкістю та з однаковим енергоспоживанням незалежно від того, чи є транзакції, які потрібно виконати.

І навіть якби це було не так, численні інші технології потребують подібної енергії. Насправді YouTube і Ethereum мають приблизно однаковий вуглецевий слід . Це не виправдання щодо блокчейнів і вуглецевого сліду, який вони залишають, але важливо розуміти проблему в її правильному контексті.

Більше того, деякі блокчейни вже намагаються вирішити проблему енергії блокчейну. Наприклад, Solana використовує унікальну комбінацію механізмів proof-of-history (PoH) і Proof-of-Stake (PoS), щоб істотно зменшити споживання енергії. А механізм Liquid Proof-of-Stake (LPoS), який використовує Tezos, споживає приблизно в два мільйони разів менше енергії, ніж Ethereum .

Особенности правового регулирования NFT

Права на використання та власність NFT

Тепер знаючи що таке нфт картинки ви розумієте що вони мають тонкий зв’язок із прив’язаними до них активами. Незважаючи на те, що NFT розроблено для представлення оригінального активу в блокчейні, сам NFT розглядається як окрема сутність від будь-якого вмісту, який він містить. У цій статті ми часто порівнювали NFT з колекційними картками, і ця аналогія справедлива і тут.

Скажімо, у вас є старовинна бейсбольна картка або популярна колекційна картка з колекційної карткової гри, як-от Magic: The Gathering. Ви володієте зображенням оригінального твору, але не володієте самим оригінальним твором. Авторські права на малюнок, дизайн і брендинг картки, якими ви володієте, повністю належать виробнику картки.

Таким же чином, хоча NFT представляють елемент у блокчейні, право власності на NFT не передає вам інтелектуальну власність або права на використання цієї оригінальної роботи. 

Наприклад, скажімо, ви купуєте NFT, який містить першу цифрову копію « Гаррі Поттера і філософського каменя» . Ви володієте NFT. Але це не означає, що ви маєте право продавати товари про Гаррі Поттера, знімати фільми про Гаррі Поттера або давати іншим дозвіл на використання IP Гаррі Поттера в комерційних цілях. 

На жаль, права власності та використання NFT часто змішуються, що призвело до того, що деякі покупці купують NFT, помилково розуміючи, що NFT фактично дає їм права розширювати (і капіталізувати) добре встановлені IP-адреси.

Звичайно, є деякі винятки з цих суворих правил. Bored Ape Yacht Club публічно заявив , що всі власники BAYC NFT мають повні комерційні права на цю мавпу. Його можна монетизувати, однак власник NFT вважає це за потрібне. Деякі проекти, такі як CrypToadz та Nouns, пішли ще далі, випустивши свою IP-адресу у загальнодоступний доступ під Creative Commons (відомий як CC0). Але їх слід розглядати як виняток, а не правило.

Вміст, захищений авторським правом

Використовуючи платформи для самостійного карбування, такі як OpenSea, будь-який користувач може карбувати новий NFT, використовуючи вміст, захищений авторським правом, який йому не належить. Це небезпечно для карбувальника, покупців і оригінального художника з кількох причин:

 • Отримавши прибуток від нелегітимного вмісту, продавці та покупці стають відкритими для судових позовів з боку законних власників авторських прав.
 • Законні NFT, випущені власником авторських прав, можуть бути знецінені незаконними NFT того самого твору.
 • Покупці можуть не знати, що вміст, який вони придбали, є нелегітимним або що вони наражають себе на юридичну небезпеку через нелегітимну торгівлю.

Занепокоєння щодо легітимності є однією з причин переваги перевірених проектів і облікових записів NFT. Щоб бути в безпеці на ринках NFT, завжди шукайте перевірені проекти на платформах і переходьте лише за посиланнями з офіційних ( і перевірених ) облікових записів користувачів у соціальних мережах.

У випадку продажів, які відбуваються через офіційні веб-сайти, як-от Art Blocks або NBA Top Shot , покупці можуть діяти з упевненістю, знаючи, що їхні NFT надходять із законного джерела.