Що таке крипто валюта і для чого вона потрібна.

Здавалося б питання доволі просте адже навіть діти у дворі це знають, але розібратися у тому що таке крипто валюта і для чого вона потрібна не завжди так вже й легко. Тож почнемо з означення: “Крипто валюта” — це цифрова платіжна система, яка не покладається на банки для перевірки транзакцій. Це однорангова система, яка дозволяє будь-кому будь-де надсилати й отримувати платежі напряму, а не через цетральний орган. Тобто кожен може незалежно передавати кошти іншому без посередництва банку.

Однорангова система – всі зʼєднані з усіма
Многорангова – всі зʼєднані лише з одним(Банком наприклад)

Замість того, щоб бути фізичними грошима, які переносяться та обмінюються в реальному світі, платежі в криптовалюті існують виключно як цифрові записи в онлайн-базі даних, що описують конкретні транзакції. Коли ви переказуєте кошти в криптовалюті, транзакції реєструються в загальнодоступній книзі – що означає, що всім відомо скільки у вас грошей та від кого ви їх отримали. Криптовалюта зберігається в цифрових гаманцях які не є звичною формою гаманця який утримує кошти. Якщо сильно спростити – то це ваш ключ для здійснення оперцій з коштами( а не самі кошти), а вся інформація про ваші кошти – вже і так збережена в мережі.

Свою назву криптовалюта отримала через використання шифрування для перевірки транзакцій. Це означає, що вдосконалене кодування бере участь у зберіганні та передачі даних криптовалюти між гаманцями. Метою шифрування – є забезпечення безпеки та правдивості транзакцій, оскільки не існує такого органу як банк, який зможе засвідчити, що транзакція дійсно існувала і коштів на неї вистачило. Система, у якій немає банку чи іншого керуючого органу, має бути дуже захищенною, бо там де є грощі – завжди знайдуться шахраї, які захочуть їх отримати незаконним шляхом, тож для функціонування криптовалют вікористовують криптографічні шифрування.

Що таке криптовалюта простими словами?

Простими словами, криптовалюта – це цифровий актив, який не кирується якимось одним органом. Вона децентралізована за своєю природою, на відміну від традиційних валют, якими керує та контролює центральна влада( і є посередником і гарантом). Назва походить від того факту, що всі транзакції добре зашифровані, що робить обмін дуже безпечним і центральний гарант типу банка стає не потрібен.

Що таке криптовалюта і як можна на ній заробити?

Торгівля криптовалютами є однією з відповідей на питання, як заробити гроші на криптовалюті. Незважаючи на те, що середньодобовий обсяг торгів криптовалютою становить лише 1% валютного ринку, крипто-ринок дуже коливається. Отже, є потенціал для здійснення короткострокових угод. Для цього вам знадобиться аккаунт на біржі і певний обсяк капіталу. Окрім цього існує ще безліч інших способів, але вони потребують певного рівня знань.

Хто створив криптовалюту?

Криптографія та електронні активи було вінайдено задовго до появи біткоіна, але всеж загальноприйнято, що ера цифрових валют розпочалася саме з Біткоін. Його вперше презентував Сатоши Накамото у 2008 році, але до сьогодні не відомо, чи дійсно існувала ця людина, чи це коллективний псевдонім цілої групи людей.

Що таке криптовалюта біткоін?

Першою криптовалютою був Bitcoin , який був заснований у 2009 році так званим Сатоши Накамиото, та залишається найвідомішою крипто валютою сьогодні. Значна частина інтересу до криптовалют полягає в торгівлі заради отримання прибутку, оскільки на відміну від наприклад акцій публічниз компаній – ціна окремих криптовалют може зростати не у 1.5-2 разі а у 10-100 разів.

Сатоші Накамото – це ім’я, яке використовує творець або творці біткойна, однієї з провідних криптовалют світу. Справжня особистість Сатоші Накамото невідома і є предметом припущень і теорій змови. Особа або група, яка використовує це ім’я, вперше повідомила про це в 2008 році, коли опублікувала наукову статтю під назвою «Біткойн: однорангова електронна готівкова система». У 2009 році він випустив програмне забезпечення Bitcoin, що дозволило людям почати використовувати криптовалюту.

Усього в світі може існувати 21 млн Біткоінів і випустити додаткові неможливо, тож природа біткоіна – дефляціонна. Зараз згенеровано більше 19 млн біткоінів, але складність генерації постійно збільшується і за розрахунками, останній біткоін буде сгенерований приблизно у 2140 році. Також цікавим фактом є те, що 1 млн з 21 млн біткоінів належить нікому невідомому винахіднику Сатоші Накамото.

Ось основні особливості біткоїну:

 • Peer-to-peer-транзакції – однорангова пірингова модель взаємодії від людини до людини, коли транзакції відбуваються між користувачами напряму.
 • Децентралізація – у піринговій платіжній системі немає центрального банку, який випускає гроші та керує ними, або інших третіх осіб, яким потрібно платити комісію, щоб переслати гроші.
 • Відкритий вихідний код – будь-який користувач може переглянути програмний код біткоїну, знайти слабкі місця системи та запропонувати свій варіант, як їх виправити.
 • Конфіденційність – транзакції між власниками біткоїнів зашифровані криптографічними ключами, тому в них не можуть втручатися.
 • Необоротність транзакцій – якщо ви помилково переведете біткоїни на неправильну адресу, то вже не зможете повернути їх назад.

Щоб дізнатись більше про види криптовалют рекомендуємо ознайомитись з цією статтею

Cкільки коштує криптовалюта і як утворюється її ціна

Криптовалюти зазвичай не підтримуються жодним центральним органом так само, як фіатні валюти( наприклад фіксована ціна гривні в Україні у 2022-23 роках) чи інший санкціонований урядом засіб обміну. Державна підтримка може підвищити віру споживачів у цінність валюти, а також забезпечує великих витрат і збирачів валюти. Але оскільки криптовалюти, як правило, децентралізовані, вони отримують свою вартість з інших джерел, зокрема:

 • Пропозиція і попит
 • Собівартість
 • Наявність на біржах
 • Конкуренція
 • Управління
 • Регуляція

Цінність криптовалюти визначається попитом і пропозицією, як і все інше, чого хочуть люди. Якщо попит зростає швидше, ніж пропозиція, ціна зростає. Наприклад, якщо посуха, ціна на зерно та продукцію зростає, якщо попит не змінюється. Той самий принцип попиту та пропозиції застосовується до криптовалют. Криптовалюта набуває цінності, коли попит зростає вище, ніж пропозиція.

Саме через попит ми спостерігаємо як стрімко зростають ціни на криптовалюти, коли виходят новини( напр Ілон Маск купив біткоінів на більше ніж мільярд долларів) і попит разом із ціною росте, бо люди хочуть робити так само як Ілон; коли відбувається розблокування тих чи інших криптомонет( але не всі критовалюти передбачають розблокування) – пропозиція роста, попит падає і разом з ним пада ціна, та інще.

Ця поведінка дуже схожа на поведінку вартості цінних паперів та акцій компаній одже відображається і на тому, скільки коштує криптовалюта. Лише згадайте як швидко зросли акції Zoom на початку пандемії, та як швидко впали, після того як світ пристосувався до нової реальності.

Приклад, як попит відобразівся на акція компанії Zoom

Собівартість криптовалют також дуже важлива. Нові токени криптовалюти виробляються за допомогою процесу, який називається майнінг. Майнінг криптовалют передбачає використання комп’ютера для перевірки наступного блоку в блокчейні. Децентралізована мережа майнерів — це те, що дозволяє криптовалюті працювати так, як вона працює. В обмін протокол виробляє винагороду у вигляді токенів криптовалюти на додаток до будь-яких комісій, які сплачують сторони обміну майнерам.

Для перевірки блокчейну потрібна обчислювальна потужність. Учасники інвестують у дороге обладнання та електроенергію для майнінгу криптовалюти. У системі підтвердження роботи , подібній до тих, що використовуються в біткойнах і Ethereum, чим більша конкуренція за видобуток певної криптовалюти, тим складніше її видобувати. Це тому, що майнери по суті змагаються один з одним, щоб вирішити складну математичну задачу, щоб перевірити блок. Таким чином, вартість видобутку зростає, оскільки для успішного видобутку потрібне більш потужне обладнання.

Оскільки витрати на майнінг зростають, важливо і скільки коштує криптовалюта на ринку. Майнери не будуть майнити, якщо вартість валюти, яку вони видобувають, недостатньо висока, щоб компенсувати їхні витрати. І, оскільки майнери необхідні для функціонування блокчейну, поки є попит на використання блокчейну, ціна буде зростати.

Не можливо знати все про криптовалюти, тому ризик завжди буде.

Якщо ви розумієте основний принцип попиту та пропозиції, який дає цінність криптовалюті, і фактори, що на них впливають, ви зможете приймати кращі рішення щодо інвестицій у криптовалюту. Але ви повинні розуміти, що знати все про криптовалюти – неможливо. Якщо ви вважаєте, що попит зросте з причин X, Y і Z, і не думаєте, що пропозиція буде відповідати, ця криптовалюта може стати хорошою інвестицією. Але майте на увазі, що уряди все ще не мають найкращих практик регулювання криптовалюти, що робить її особливо ризикованою та нестабільною інвестицією, незважаючи ні на що. Це дійсно важливий момент, оскільки ви будете витрачати на криптовалюти свої фіатні, незабезпечені і найважливіше – державні грощі, на регулювання оберту яких держава має право і завжди ним користається.

Це Сем Бенкман-Фрід і він втратив $15.5 мільярдів за 9 днів у 2022, коли збанкротувала його біржа FTX

Людина на фото – власник криптобіржі FTX, яка нещодавно збанкротувала. А коли почалось розслідування, виявилось, що у системі Сема був повний хаос. Кошти на біржі не були забезпечені, перезакладались в інших його компаніях і витрачались на віли, яхти та літаки, тож питання бакрутсва – було лише питанням часу.

Не завжди, але як правило більший ризик йде поряд із більшим прибутком( не працює у казино). Тож розуміючи це, і ризикуючи коли починаєте працювати з криптовалютами, ви потенційно можете отримати не тільки дуже багато прибутку, але і втратити все. Тому завжди памʼятайте про ризик-менеджмент і ніколи не беріть у борг для інвестицій у крипту. A ще краще – завжди робіть своє особисте дослідження та перевіряйте індикатори, перед купівлею.

Ціна біткойна та ЗМІ

Намагаючись тримати інвесторів і зацікавлені сторони в курсі, ЗМІ та новини працюють як на користь, так і проти ціни наприклад біткойна. Будь-які зміни в будь-якому з факторів, обговорених раніше, швидко публікуються та поширюються в масах. Як наслідок, хороші новини для інвесторів у криптовалюту спричиняють підвищення ціни біткойна, тоді як погані — її зниження.
Поєднання пропозиції, попиту, витрат на виробництво, конкуренції, нормативних змін і висвітлення в засобах масової інформації, що слідує, впливає на перспективи інвесторів, що є одним із найважливіших факторів, що впливають на ціни криптовалюти. Всі криптовалюти є дуже волатильними через це і можуть втрачати та прирощувати по 10% впродовж дня ч навіть години, а змі лише прискорюють ці процеси.

Прийняття криптовалюти або для світу криптовалюта це…

Незважаючи на ризики, індустрія блокчейнів та криптовалюта це галузь економіки, що стає сильнішою незалежно від нашого бажання чи спротиву. Розбудовується вкрай необхідна фінансова інфраструктура, і інвестори все частіше отримують доступ до послуг зберігання інституційного рівня. Професійні та індивідуальні інвестори поступово отримують інструменти, необхідні для управління та захисту своїх криптовалютних активів.

Інституційний інвестор — юридична особа, яка виступає в ролі власника грошових коштів і здійснює їх вкладення в цінні папери, нерухоме майно з метою отримання прибутку. До інституціональних інвесторів відносяться інвестиційні фонди, пенсійні фонди, страхові організації, кредитні спілки.

Створюються ринок криптовалют та ф’ючерсів, і багато компаній набувають прямих звʼязки з сектором криптовалют. Такі фінансові гіганти, як Block і PayPal, спрощують купівлю та продаж криптовалюти на своїх популярних платформах. Інші компанії, включаючи Block, вклали сотні мільйонів доларів у біткойн та інші цифрові активи. На початку 2021 року компанія Tesla придбала біткойн на 1,5 мільярда доларів США. До лютого 2022 року виробник електромобілів повідомив, що у нього зберігається криптовалюта на суму майже 2 мільярди доларів. MicroStrategy – компанія, що розробляє програмне забезпечення для бізнес-аналітики – накопичує біткойни з 2020 року. На кінець 2021 року вона тримала 5,7 мільярда доларів у криптовалюті та заявила, що планує купувати більше за надлишок готівки, отриманий від операцій.

Незважаючи на те, що інші фактори все ще впливають на ризик криптовалюти, зростання темпів впровадження є ознакою розвитку галузі. Індивідуальні інвестори та компанії прагнуть отримати прямий доступ до криптовалюти, вважаючи її достатньо безпечною для інвестування великих сум грошей.

Висновок

То що таке криптовалюта і як на ній заробляти?

Криптовалюти, такі як біткойни, користуються популярністю, оскільки вони пропонують більш свіжий і цифровий тип валюти. Ці сайти не використовують третіх сторін для взаємодії з транзакціями. Це дозволяє здійснювати операції безпосередньо від покупця до продавця. Біткойну також привітали його численні переваги, такі як низька комісія за транзакції та швидша обробка . Це пояснює, чому за останні роки сотні мільярдів доларів втікають у нові форми валюти. Блокчейн , технологія, що лежить в основі криптовалюти, також нарешті зробила крок до мейнстріму.

Криптовалюта надає багато стимулів для підприємців у всьому світі. Це полегшило підприємцям вихід на міжнародні ринки замість того, щоб суворо дотримуватися національних ринків. Це дозволило продавцям налагодити відносини та зміцнити довіру на ринках, яких раніше ніколи не було, і було фантастичним для країн, що розвиваються. Наприклад протягом останніх трьох місяців 2020 року( на локальному піку ринку), щодня в усьому світі відбувалося в середньому 287 тисяч підтверджених транзакцій Bitcoin. А у 2022 року сумарний оборот долларів USDT перевищів оборот долларів по картках Visa чи Mastercard( $18,2 трлн USDT проти $14.1 трлн у Visa та $7.7 трлн у Mastercard).

Ця нова форма валюти все ще має недоліки, які завадили їй зробити наступний крок. Однією з головних проблем онлайн-валюти є неспроможність захистити покупців. Оскільки сайти забороняють використовувати третю сторону для делегування транзакцій, деякі покупці залишаються обдуреними. Такі валюти, як біткойн, приймає лише дуже невелика група онлайн-покупців.

Криптовалюта забезпечила новий технологічний спосіб ведення бізнесу. Ринок приніс багато нових покупців і дозволив міжнародній торгівлі відбуватися більш гладко. Незважаючи на те, що ринок був на підйомі, він має багато чого зробити, перш ніж наступний стрибок стане більш широко використовуваною формою валюти.