Страх і Жадібність

Latest Crypto Fear & Greed Index

Кажуть, що Індекс Страху та Жадібності криптовалют можна перейменувати на “Індекс як не повторювати за дурнями”

Це не цілком слушно. Уоррен Баффет говорив про це так: «Бійтеся, коли інші жадібні, і будьте жадібними, коли інші бояться».

Тож і частка правди в цьому є.

Що таке Індекс Страху та Жадібності?

Згідно з Investopedia , індекс страху і жадібності був розроблений CNNMoney щоб вимірювати дві головні емоції, які рухають інвесторами на ринку і впливають на те, скільки вони готові платити за акції. Індекс вимірюється в денному, тижневому, місячному та річному періоді та може використовуватись для оцінки справедливості цін на фондовому ринку.

Логіка за цим наступна: вважається, що сильний страх призводить до падіння цін на акції нижче за їх справедливу вартість, тоді як сильна жадібність призведе до прямо протилежного. Індекс страху і жадібності CNN вимірює 7 показників: попит на сміттєві облігації, динаміку ринку, волатильність, опціони пут і кол, попит на безпечні активи, розмах цін на акції та їх стійкість.

Що відображає Індекс Страху та Жадібності: ринок криптовалют чи Bitcoin?

Автор Crypto Fear & Greed Index, Alternative.me , описує це так: «За допомогою нашого Індексу Страху і Жадібності ми намагаємося врятувати вас від вашої власної емоційної реакції».

Індекс аналізує та вимірює емоції та настрої щодо Bitcoin та кількох криптовалют з високою капіталізацією з різних джерел. На момент написання цієї статті індекс страху та жадібності криптовалют показує жадібність із показником 71.Alternative.me продовжують пояснювати, що їхні висновки засновані на двох простих припущеннях: «Люди схильні скупитися, коли ринок зростає, що призводить до FOMO (страхи упустити). А ще люди часто продають свої монети ірраціонально, реагуючи на червоні числа.

Іншими словами, багато недосвідчених інвесторів часто купують дорого і продають задешево.

Уоррен Баффет радить протилежну стратегію.

Як працює шкала страху та жадібності?

Шкала індексу страху і жадібності йде від 0 до 100. Нижчий бал означає, що на ринку більше страху, а вищий – що починає зростати жадібність.

Сильний Страх визначається як оцінка від 0 до 24, вище він поступається місцем Страху між 25 і 49. Як ви б очікували, 50 – це приблизно нейтральне положення. Значення між 51 і 74 вказує на те, що на ринку є Жадібність, яка переростає в Сильну Жадібність з рейтингом понад 75.Коли індекс показує Extreme Fear, багато учасників ринку починають продавати активи, знижуючи ціни, що може стати гарною можливістю для покупки на спаді .

Коли він показує Extreme Greed, FOMO іншим інвестором може надати чудову можливість зафіксувати прибуток, продаючи активи на вершині ринку.Тим не менш, використовувати Індекс для оцінки ринку варто з обережністю, а багато інвесторів взагалі застерігають від цього.Індекс Страху та Жадібності криптовалют заснований (загалом) на Fear & Greed Index фондового ринку, створеного CNNMoney. У стратегії фіксації прибутку в порівнянні зі стратегією купівлі та утримання є потенційні пастки, з яких варто винести уроки .Fidelity оцінила вкладення 10 000 доларів у S&P 500 за майже чотирирічний період з 1980 по серпень 2020 року. Пропуск лише 10 найкращих днів скорочує повернення інвестицій більш ніж на половину.

Що вимірює Індекс Страху та Жадібності?

Давайте подивимося, що насправді вимірюється індексом страху і жадібності.Насамперед слід зазначити, що, незважаючи на назву, Crypto Fear & Greed Index відображає лише Bitcoin , а не ринок криптовалют загалом (індекси для великих альткойнів планується додати «найближчим часом»). Тим не менш, Біткойн має властивість відбивати як динаміку цін, так і настрої на всьому ринку криптовалют. Тому навіть якщо ви не інвестуєте в BTC, індекс буде вам корисний.

За даними Alternative.me, індекс Crypto Fear & Greed Index має п’ять компонентів:

  • Волатильність складає 25% індексу. Цей параметр вимірює поточну ціну біткойнів і порівнює її із середніми значеннями за 30 та 90 днів. Індекс використовує це як непрямий індикатор страху ринку.
  • Обсяг та динаміка ринку — ще один важливий фактор, на який також припадає 25% індексу. Для його розрахунку поточний обсяг та динаміка трейдингу Біткойном порівнюється із середніми значеннями за 30 та 90 днів, а потім результати об’єднуються. Це може показати сильні бичачі настрої над ринком, тобто. жадібність.
  • Соціальні мережі відповідають за 15% індексу. В даний час він розглядає хештеги Twitter, орієнтовані на біткойни, з упором на швидкість і кількість взаємодій. Вважається, що вищий, ніж зазвичай, рівень взаємодії означає жадібне поведінка над ринком. Компанія також працює над додаванням Reddit до цього.
  • Домінування відповідає за 10% індексу і говорить про зміну частки Біткойна в загальній ємності криптовалютного ринку. Зростання домінування означає, що кошти виводяться з більш ризикованих альткойнів , виходячи з припущення, що Біткойн розглядається як безпечний актив серед криптовалют. Зниження домінування BTC свідчить про зростання жадібності як інвестицій у більш ризиковані монети.
  • Тренди також відповідають за 10%. Цей показник формується з даних Google Trend за пошуковими запитами, пов’язаними з Біткоіном.

Як ви помітили, що у сумі виходить 85%. Crypto Fear & Greed Index спочатку покладався на опитування експертів, які й становили 15, але вони були призупинені вже досить давно. До кінця не ясно, чи це вплинуло на інші параметри.

Дрібка сумніву

Crypto Fear & Greed Index, безперечно, є корисним інструментом для розуміння ринкових настроїв, але не слід намагатися пояснити їм усе на світі.

Зауважимо, що волатильність Біткойна може призводити до дуже різких, але дуже короткочасних змін індексу.

Візьмемо останній тиждень лютого 2021 року. Біткойн впав майже на 12 000 доларів, з 57 500 до 45 100 доларів на цьому тижні, перш ніж піднятися вище за 60 000 доларів протягом наступних двох тижнів. Це серйозно. Але індекс Crypto Fear & Greed Index впав із 94 (верхня межа Extreme Greed) 22 лютого до 38 1 березня.Індекс Crypto Fear & Greed Index був на позначці 73 20 квітня і знову там 9 травня з проміжним падінням до 27 26 квітня. Лише 12 травня падіння в область Страху справді ознаменувало початок краху весни 2021 року. Тоді Біткойн втратив 50% і залишався там протягом кількох місяців.Це ще один спосіб сказати не забудьте DYOR – провести власне дослідження . І навіть якщо стада хом’ячків не стрибають зі скелі один за одним, інвестори так роблять.