До 2026 року ціна біткойна може сягнути 750 тисяч доларів США до 1 мільйона доларів, — Артур Хейс

Любіть його чи ненавидьте, коли Артур Хейс говорить, люди слухають.

Минулого тижня, як гість на Теорія удару з Томом Білью, Хейс зробив аргумент, чому він вірить у біткойн (BTC) ціна досягне $750 000 до $1 мільйона до 2026 року.

Хейс сказав:

«Я абсолютно згоден з тим, що десь наприкінці десятиліття буде серйозна фінансова криза, ймовірно, така ж чи гірша, ніж Велика депресія; перш ніж ми туди дійдемо, у нас, я думаю, буде найбільший бичачий ринок акцій, нерухомості, криптовалюти, мистецтва тощо, який ми коли-небудь бачили з часів Другої світової війни».

Хейс називає майже передбачувану реакцію уряду Сполучених Штатів, який поспішає втрутитися в кожну економічну кризу за допомогою фінансової допомоги, як ключовий каталізатор структурних проблем в економіці США.

Він пояснив, що це, по суті, створює нескінченний цикл друку центрального банку, який призводить до інфляції та заважає економіці проходити через природні ринкові цикли зростання та корекції.

«Ми всі колективно погодилися, що уряд існує, по суті, для того, щоб спробувати усунути бізнес-цикл. Мовляв, з економікою ніколи не повинно відбуватися поганих речей, а якщо вони трапляються, ми хочемо, щоб уряд прийшов і знищив вільний ринок. Отже, кожного разу, коли ми мали фінансову кризу за останні 80 років. Що сталося? Уряд вривається, і вони фактично знищують певну частину вільного ринку, тому що хочуть врятувати систему».

Давайте швидко розглянемо кілька каталізаторів, які, на думку Хейса, сприятимуть переходу біткойна до шестизначної території.

Зростаючий борг і неконтрольована інфляція.

За словами Хейса, зростаючий державний борг, велика сума, яку потрібно пролонгувати, і зниження продуктивності можна вирішити лише за допомогою друку грошей. Хоча монетарна експансія дійсно призводить до зростання ринків, наслідком, як правило, є висока інфляція.

«По-перше, це створює величезний бичачий ринок акцій, криптовалюти, нерухомості, речей, які мають постійну пропозицію, можливо, вони продуктивні та мають певний прибуток. Але після цього ми з’ясуємо, що насправді держава не може все врятувати. Він не може просто надрукувати стільки грошей, скільки вони думають, щоб спробувати врятуватися, фіксуючи дохідність і ціну своїх облігацій, і ми отримаємо крах поколінь».

Хейз очікує, що в якийсь момент у 2026 році відбудеться «грандіозна вершина», а до кінця десятиліття — ситуація, схожа на велику депресію.

Уряд США збанкрутував банківську систему

Коли його запитали про майбутні внески інфляції, Хейз назвав борг США в розмірі 7,75 трильйона доларів США, який необхідно пролонгувати до 2026 року, і інверсію кривої дохідності американських облігацій.

Традиційно Китай, Японія та інші країни були основними покупцями боргових зобов’язань США, але це вже не так — зміни, які, на думку Хейса, погіршать ситуацію в штатах.

За словами Хейса, «банківська система США є функціонально неплатоспроможною, тому що регулятори встановили правила таким чином, що було вигідно з точки зору бухгалтерського обліку, а не з економічної точки зору, фактично приймати депозити та купувати низькоприбуткові казначейські облігації, і вони міг зробити це з майже нескінченним кредитним плечем і декількома базисними пунктами, що відрізняються за зміною ціни, і кожен заробить багато грошей і отримає великий бонус».

«Банки спільно купили всі ці казначейські зобов’язання у 2021 році, і, очевидно, відтоді ціна значно впала, і тому ми маємо регіональну банківську кризу».

Найбільше занепокоєння, висловлене Хейзом, полягає в тому, що «на структурному рівні банківська система США не може купувати більше боргу, оскільки вона не може собі цього дозволити, оскільки є структурно неплатоспроможною. Федеральна резервна система взяла на себе зобов’язання зробити кількісне посилення, тому вона не накопичує більше казначейських облігацій».

Хейс пояснив, що ринок перетравлює це, і нюанс тут полягає в тому, що, незважаючи на високі ставки за казначейськими облігаціями США, ціни на золото залишаються високими, а деякі учасники ринку, які раніше були покупцями казначейських облігацій, не зацікавлені.

Наразі банки намагаються залучити депозити, а труднощі з узгодженням ставок по депозитах із поточними ставками, доступними на ринку, створюють напругу в управлінні доходами та боргом на рівні, який може стати критичним для функціонування всієї банківської системи. Як і багато прихильників криптовалюти, Хейс вважає, що саме в такі часи певна група інвесторів починає розглядати різні варіанти інвестування, включаючи біткойн.

Погляд Хейза на те, чому біткойну призначено 750 000 доларів

Незважаючи на те, що здається загалом похмурим прогнозом щодо світової економіки та економіки США, Хейс все ще очікує, що ціна біткойна перевершить, розміщуючи цільову оцінку в діапазоні від 750 000 до 1 мільйона доларів до кінця 2026 року.

Хейс очікує, що біткойн продовжить:

«Цього року скоротимо близько 25 000 до 30 000 доларів США, оскільки ми дійдемо до певного роду фінансових потрясінь, і люди визнають, що реальні ставки негативні. Якщо економіка зростає з номінальною швидкістю 10%, але я отримую лише 5% або 6%, навіть незважаючи на високу маржу, люди з маржою почнуть купувати інші речі, одним із таких є криптовалюта».

Хейс сказав, що з настанням 2024 року ставки або фінансова криза підштовхне ставки до 0%, або уряд продовжить підвищувати ставки, але не так швидко, як уряди витрачатимуть гроші, а люди продовжуватимуть шукати кращих прибутків деінде.

Останнє затвердження спотового біржового фонду біткойн у США, Європі та, можливо, Гонконзі, а також подія, пов’язана з удвоєнням, можуть підштовхнути ціну до нового історичного максимуму в 70 000 доларів США в червні або липні 2024 року. Відновлення історичного рівня Найвищий час до кінця 2024 року — це час, коли «починається справжнє задоволення і починається справжній бичачий ринок», і біткойн досягає «750 000 до 1 мільйона доларів США з боку зростання».

Коли його запитали, чи залишиться розрахунковий рівень цін, Хейз погодився, що ціна BTC знизиться на 70-90%, як це відбувається після кожного бичачого ринку.