Два ризики, на які варто звернути увагу, коли спотові біткойн ETF почнуть торгувати – DL News

  • Спотові біткойн-ETF були проголошені революцією цифрових активів, але ризикам і побічним ефектам приділялося менше часу.
  • За словами дослідників Coinbase, попит на біткойни може призвести до проблем із пошуком постачальників, а спотові ETF можуть знищити одну з найпопулярніших угод у криптовалюті.

Дебати щодо створення та викупу спотових біржових фондів біткойнів вирішено.

Однак залишилося лише три тижні, поки Комісія з цінних паперів і бірж США повинна відповісти на заявку Ark Invest про створення такого фонду, і залишається багато невідомих.

Цього тижня на деякі з них спробували відповісти аналітики Coinbase.

Каталізатори

Фокус інвесторів є вузьким, коли справа доходить до спотових біткойн-ETF, з надто великим акцентом на початкових потоках без урахування ефектів другого порядку, керівник відділу інституційних досліджень Coinbase Девід Дуонг сказав у ринковому дзвінку у вівторок.

Найбільше людей хвилює те, як виглядають потоки в перший день запуску, сказав Дуонг. Більшість банків і аналітиків спекулюють на цю тему.

JPMorgan очікує мільярди доларів у вигляді відтоку з Grayscale’s Bitcoin Trust, тоді як дослідження Bitwise стверджує, що Bitcoin ETF буде «найуспішнішим запуском усіх часів».

Побітово сказав Загальні активи спот-біткойн-ETF під управлінням можуть досягти 72 мільярдів доларів протягом п’яти років.

Потоки важливі, зазначив Дуонг, оскільки «ми хочемо знати, що попит є, але ми не думаємо про іншу сторону хвоста», маючи на увазі потенційні непередбачені ризики.

Однією з цих небезпек є пошук. Біткойн потрібно буде купувати на регульованих майданчиках, але якщо попит надто високий, то емітенти можуть мати проблеми з придбанням необхідного біткоіна, сказав Дуонг.

Не так багато людей говорять про це, але це потенційний ризик, про який ми повинні подумати, сказав він.

Схвалення Spot Bitcoin ETF також може вплинути на одну з найпопулярніших ставок на криптовалюту — базову торгівлю.

Базис відноситься до різниці між готівковою ціною біткойна та його ф’ючерсною ціною на CME, ф’ючерсній біржі.

Основа може бути позитивною або негативною, і за останні тижні торгується до 20%.

Основна торгівля прагне скористатися перевагами неправильного ціноутворення, одночасно займаючи дві позиції — купуючи біткойн на спотовому ринку та продаючи його на ф’ючерсному ринку, наприклад.

Якщо спотові ціни зростають у міру закінчення терміну дії ф’ючерсного контракту, трейдер отримає прибуток у міру звуження базису.

За словами Ґреґа Саттона, старшого трейдера з продажу в Coinbase Institutional, із спотовими біткойн-ETF ця торгівля може стати менш прибутковою.

Ф’ючерси на біткойни на CME зазвичай були найкращим або навіть єдиним способом для традиційних інвесторів отримати доступ до біткойнів.

Якщо у 2024 році буде схвалено запуск спотових біткойн-ETF, це може знизити базу, сказав Саттон.

За словами Саттона, база, швидше за все, буде жорсткішою, оскільки інвестори матимуть більше можливостей отримати доступ.

Нещодавнє зростання біткойна за останні кілька тижнів призвело до того, що базова торгівля коливається від 15% до 20%, за його словами, це може залишитися в минулому.

Фірми, які подали заявку на запуск спотового Bitcoin ETF, включають BlackRockFidelity, Bitwise та Grayscale.

Хоча жодна з цих заявок ще не була схвалена, усі прагнуть залучити користувачів один раз, і якщо SEC їх схвалить, що, ймовірно, відбуватиметься партіями, щоб уникнути того, щоб один із них отримав перевагу першого, відповідно експертам Bloomberg Intelligence ETF Еріку Балчунасу та Джеймсу Сейффарту.

Цього тижня, Bitwise запущено реклама, яка, здавалося, була для Bitcoin ETF.

Руші крипторинку

  • Біткойн подешевшав на 0,9% до 42 750 доларів.
  • Ethereum досяг $2200, знизившись на 1,4% з вівторка.

Те, що ми читаємо

Адам Морган Маккарті — лондонський ринковий кореспондент DL News. Є підказка? Зверніться до adam@dlnews.com.

Source link

Поділіться своєю любов'ю