Комп’ютерний вчений каже, що він є таємничим творцем біткойна. Лондонський суддя прагне знайти правду

«Твердження Райта про те, що він Сатоші, — це брехня, заснована на складній неправдивій історії, підкріпленій підробкою документів у промислових масштабах», — заявив адвокат Джонатан Гаф від імені Crypto Open Patent Alliance (COPA) на початку судового процесу. «Оскільки його фальшиві документи та невідповідності були викриті, він вдався до нових підробок і все більш неправдоподібних виправдань».

Опальний криптопідприємець насолоджувався сінгапурською в'язницею, зосереджується на новому обміні

На кону не просто хвастощі над створенням, а й контроль над правами інтелектуальної власності.

Райт використав свою претензію як винахідника біткойна, щоб подати позов, щоб відвернути розробників від подальшого розвитку технології з відкритим кодом, стверджує альянс у своєму позові. Рішення вплине на три незавершені позови, які Райт подав на підставі своєї претензії на наявність прав інтелектуальної власності на біткойн.

«Райт погрожував збанкрутувати розробників, надсилав повідомлення про свій намір подати до суду і, фактично, брав участь у судовому процесі проти цих волонтерів на основі випаленої землі, і все це ґрунтувалося на безпідставних твердженнях про те, що він є засновником біткойнів», — заявив альянс у понеділок. у заяві.

Похмуре походження біткойнів сягає розпалу фінансової кризи 2008 року. Стаття, написана особою чи групою під псевдонімом Накамото, пояснювала, як цифрову валюту можна розсилати по всьому світу анонімно, без банків чи національних валют. Накамото ніби зник через три роки.

Крейг Райт прибуває до Rolls Building на слухання щодо особи творця Bitcoin, Лондон, 5 лютого 2024 року. Фото: AP

Припущення про справжню особу точилися роками, і з’явилися імена кількох кандидатів, коли Райт вперше заявив про особу в 2016 році, але швидко повернувся в тінь, заявивши, що у нього «не вистачило сміливості» надати додаткові докази.

Райт стверджував у суді у вівторок, що він створив технологію та загадкову ідентичність, що стояла за нею, яка, за його словами, була заснована на його захопленні японською культурою. За його словами, це ім’я є поєднанням прізвища філософа Томінага Накамото та Сатоші Девіда, фігури в книзі про американського магната Дж. П. Моргана, і персонажа Покемона.

Він сказав, що не хоче, щоб автор був анонімним, тому використав псевдонім, щоб захистити свою конфіденційність.

«Це дозволило мені зосередитися на моїй роботі та забезпечило те, щоб у центрі уваги залишалися інновації та потенціал біткойнів, а не особа, яка за ними стоїть», — сказав він.

Адвокат захисту Ентоні Грабінер сказав, що альянс не надав позитивних доказів того, що Райт не був Сатоші, і лише намагався підірвати автентичність документів, на які він покладався, щоб довести, що він є творцем.

Криптовалютні єдинороги Animoca Brands і HashKey домовилися про партнерство

«Вражає те, що ніхто інший не претендував на мантію Сатоші, незважаючи на гучний характер заяви доктора Райта про Сатоші», — сказав Грабінер. «Якби доктор Райт не був Сатоші, очікувалося б, що справжній Сатоші виступить, щоб заперечити цю претензію».

У той час як Райту вдалося переконати кількох впливових біткоін-ентузіастів, що він справжня справа, продемонструвавши використання секретних біткоін-ключів Накамото, інші криптоексперти заявили, що вони розвінчали його заяви. Незважаючи на поширений скептицизм у спільноті криптовалют, він переміг у судових справах.

У 2021 році він виграв цивільну справу у Флориді проти сім’ї померлого ділового партнера, яка стверджувала, що їй заборгувала половина 1,1 мільйона біткойнів, що на сьогодні коштує приблизно 37,7 мільярда фунтів (47,5 мільярда доларів США), якими може володіти лише особа або суб’єкт, пов’язаний із цифровою валютою від її початку – наприклад, творець.

Райт та інші експерти з криптовалют засвідчили на суді, що він володів відповідним біткойном. Його адвокати стверджували, що хоча він співпрацював зі своїм померлим другом Девідом Клейманом, їхнє партнерство не мало нічого спільного зі створенням або ранньою роботою біткойна.

Оскільки всі біткойн-транзакції є публічними, члени біткойн-спільноти регулярно закликають Райта перемістити лише частину монет, щоб підтвердити право власності. Райт, здається, ніколи цього не робив, незважаючи на те, що пообіцяв довести, що він є власником стану.

Під час судового процесу в Лондоні Гаф неодноразово сперечався з Райтом щодо автентичності документів, які, за його словами, підтверджують його претензії.

Гаф сказав, що оригінальний білий документ про створення біткойна був написаний на програмному забезпеченні OpenOffice і що експерти з обох сторін погодилися, що Райт представив версію, створену на програмному забезпеченні під назвою LaTeX, якого не існувало на момент написання статті.

Хаф припустив, що цифри, неправильно вирівняні в документі, що стоїть за «міфом про походження», є ознаками його підробки.

«Якби я підробив цей документ, це було б ідеально», — сказав Райт, який має давати свідчення ще п’ять днів.

Source link

Поділіться своєю любов'ю