Обсяг використання води для майнінгу біткойнів важко осягнути • The Register

Ймовірно, це не стане шоком для тих, хто знає про використання електроенергії мережею біткойн, але найпопулярніша у світі криптовалюта також використовує тонни води, щоб підтримувати свою роботу.

За словами засновника Digiconomist і доктора наук з даних Університету Vrije Алекса де Фріса, у 2023 році мережа біткойн може використовувати до 2237 гігалітрів води, що дорівнює приблизно 590 мільярдам галонів США, або 492 мільярдам імперських галонів, зробив висновок Де Фріс. a папір опубліковано вчора.

Щоб поглянути на це в перспективі, давайте подивіться тільки в США, де близько a третій у світі відбувається видобуток біткойнів. Протягом року операції з видобутку біткойнів у США споживають десь від 39 до 120 гігалітрів води, за оцінками Де Вріза, що еквівалентно споживанню води 300 000 домогосподарствами США або містом розміром з Вашингтон.

Видобуток біткойнів — це процес вирішення криптографічних проблем для перевірки записів у блокчейні. Це неймовірно енергоємний процес, який стимулюється оплатою майнерів у щойно викарбуваних біткойнах; чим вища ціна, тим більше майнерів бере участь і тим більше енергії витрачається на вирішення транзакції.

Ціна Bitcoin розбився минулого року, що призвело до порівнянного падіння споживання електроенергії та води, але відскок цього року призвів до рекордно високого рівня споживання енергії в березні 2023 року, зазначив Де Фріз у своїй статті. Річне споживання енергії в березні склало близько 141,9 терават-годин, що на 35 відсотків більше, ніж у 2021 році.

У зв’язку з тим, що ціна біткойна продовжує зростати протягом 2023 року, «споживання води, ймовірно, зараз теж є рекордно високим», — сказав Де Фріс. Реєстр – навіть вище, ніж на початку цього року.

Значна частина звітів про вплив біткойна на навколишнє середовище зосереджена на його вуглецевому сліді та споживанні електроенергії, які Де Фріз стверджував запис на Digiconomist з моменту заснування сайту в 2014 році. Про споживання води повідомляється набагато менше; Cell Reports, де була опублікована стаття Де Фріза, каже, що його дослідження є першим комплексним поглядом на використання води біткойнами.

Розмова про ліквідність біткойнів

«Найболючішим у майнінгу криптовалюти є те, що він використовує так багато обчислювальної потужності та стільки ресурсів, але ці ресурси не йдуть на створення якоїсь моделі, наприклад штучного інтелекту, яку потім можна використовувати для чогось іншого. Це просто створення марні обчислення”, – сказав Де Фріз.

Знову ж таки, щоб розібратися в перспективі, Де Вріс наводить оцінки 2021 року, коли глобальні операції з видобутку біткойнів використовували близько 1600 GL води, що становить приблизно 16 000 літрів води на одну транзакцію біткойнів – у 6,2 мільйона разів більше, ніж кількість води, яка використовується для одним рухом кредитної картки. Майте на увазі, що прогнозне споживання води цього року ще більше.

З таким впливом на навколишнє середовище, чи можна щось зробити, щоб зменшити водний слід біткойна? Так, але чи станеться це зовсім інше.

«Те, що ви можете зробити технічно, — це зовсім інша історія, ніж те, що, ймовірно, станеться», — сказав нам Де Фріз, посилаючись на перехід Ethereum на proof-of-stake, механізм консенсусу в блокчейні, який використовує набагато менше енергії для підтвердження транзакцій. “Не буде перебільшенням сказати, що це все може бути вирішено завтра”, – додав Де Фріз.

Саме біткойн-спільнота Де Фріс вважає найбільшою перешкодою, яку потрібно подолати, щоб зробити свій обраний дигікойн більш екологічним. «Біткойн-спільнота є надзвичайно консервативною і не хоче нічого змінювати в біткойні — його механізмі, обмеженні транзакцій — нічого», — сказав Де Фріз. Біткойнери, додав Де Фріз, бачать свою монету як стабільний засіб збереження вартості, оскільки вона не схильна до таких різких змін, як перемикання свого механізму, «і це камінь спотикання».

Де Вріз процитував нещодавнє Норми ЄС щодо криптовалют які вимагають розкриття інформації про вплив на навколишнє середовище як способу підвищення обізнаності про те, скільки коштує підтримувати роботу блокчейну біткойн, що, як він зазначає в статті, може призвести до серйозних проблем для світу зростаючий дефіцит води.

У Казахстані, який став великим джерелом видобутку біткойнів після того, як Китай заборонив цю практику, дефіцит води вже стає проблемою кризачерез дефіцит води, який посилюється зміною клімату передбачив до 2030 року в столиці країни залишиться нестача води на 75 GL. У 2021 році для видобутку біткойнів у Казахстані було спожито близько 1000 GL води, сказав Де Фріз.

«Немає очевидних доказів того, що це викликає занепокоєння серед спільноти BTC», — сказав нам Де Вріз. ®

Source link

Поділіться своєю любов'ю