Сальвадор в мінусі своїх біткойн-холдингів, рівень інфляції в Австралії «все ще занадто високий»

Сальвадор увійшла в історію у вересні 2021 року, коли вона стала першою країною у світі, яка прийняла біткойн як законний платіжний засіб. Дехто сприйняв цей крок як сміливий експеримент, який може прокласти шлях до більшої фінансової доступності та економічного зростання. Однак реальність виявилася далеко не райдужною. З моменту запуску проект біткойн зіткнувся з технічними збоями, громадськими протестами, судовими викликами та міжнародною критикою. Крім того, біткойн-холдинги країни зазнали значних збитків через нестабільний характер ринку криптовалют.

У вересні 2021 року Сальвадор купив 2381 біткойн на суму понад 105 мільйонів доларів. Країна також отримала пожертву в розмірі 1 біткоіна від анонімного благодійника. Однак станом на 17 листопада 2023 року вартість схованки біткойнів Сальвадору впала більш ніж на 20%. Це означає, що країна в мінусі приблизно на 21 мільйон доларів від своїх інвестицій у біткойн.

Зниження вартості частково пов’язане з різкою корекцією, яку біткойн зазнав у листопаді 2021 року після досягнення історичного максимуму понад 68 000 доларів 10 листопада. Біткойн впав більш ніж на 15% за лічені дні, потягнувши за собою інші криптовалюти. Ну. Падіння було пов’язано з різними факторами, такими як фіксація прибутку, регуляторна невизначеність, перебої з електроенергією в Китаї та фейкові новини, які стверджували, що Walmart приймає Litecoin як оплату.

Tekedia Mini-MBA (5 лютого – 4 травня 2024 р.) реєстрацію розпочато; бити ранніх птахів для знижок вінrд.

Tekedia AI в бізнес-майстер-класі відкриває реєстрацію тут.

Приєднуйтесь до Tekedia Capital Syndicate і яінвестуйте в найкращі стартапи Африки тут. Доступно десять стартапів.

Президент Сальвадору Найіб Букеле залишався зухвалим і оптимістичним щодо своєї азартної гри на біткоіни. Він стверджував, що країна економить мільйони доларів на комісії за грошові перекази, використовуючи біткойн, і що впровадження цифрової валюти сприятиме розвитку туризму, інновацій та іноземних інвестицій. Він також оголосив про плани побудувати «біткойн-місто» біля вулкана, де жителі та підприємства не будуть платити податки, за винятком 10% внеску на фінансування інфраструктури та безпеки.

Однак бачення Букеле переконує не всіх. Багато сальвадорців висловили своє невдоволення та недовіру до схеми біткоіни, посилаючись на її складність, нестабільність та вплив на навколишнє середовище. Деякі вийшли на вулиці, вимагаючи від уряду скасувати закон, який зробив біткойн законним платіжним засобом, і повернути долар США як єдину офіційну валюту. Інші подали позови проти уряду, стверджуючи, що закон про біткойни є неконституційним і порушує права людини.

Міжнародна спільнота також висловила занепокоєння щодо експерименту з біткойнами в Сальвадорі. Міжнародний валютний фонд (МВФ) попередив, що цей крок може створити серйозні ризики для макроекономічної стабільності, фінансової цілісності та стійкості боргу країни. Світовий банк відмовився допомогти Сальвадору в реалізації проекту біткойн, пославшись на проблеми з навколишнім середовищем і прозорістю. Сполучені Штати висловили занепокоєння щодо можливості відмивання грошей і фінансування тероризму через біткойн.

Якщо припустити, що країна справді купувала один біткойн на день протягом минулого року, CoinDesk оцінює, що станом на 14 листопада активи Сальвадору складатимуть 2744 біткойни. На основі середньої ціни BTC за кожен із цих днів середня ціна покупки в країні знизився б приблизно до 41 800 доларів США.

Сальвадорська біткоін-авантюра все ще перебуває на початковій стадії, і її довгострокові наслідки ще не видно. Однак поки що здається, що країна пішла на величезну авантюру, яка не окупилася. Сальвадор залишається в мінусі за рахунок своїх біткойн-холдингів і попереду стикається з численними проблемами та невизначеністю. Відтоді Букеле мовчав про покупки Сальвадору, і точна кількість біткойнів, якими зараз володіє країна, невідома, оскільки немає публічних державних записів.

Рівень інфляції в Австралії «все ще занадто високий» – старший чиновник RBA

У недавній промові високопоставлений чиновник з Резервного банку Австралії (RBA) визнав, що рівень інфляції в країні залишається вищим за бажаний рівень і що процес його зниження займе більше часу, ніж очікувалося. Чиновник пояснив, що РБА реалізує двоетапну стратегію зниження інфляції, яка передбачає спочатку зниження очікувань щодо майбутньої інфляції, а потім коригування фактичних результатів інфляції.

Перший етап був успішним, про що свідчить зниження інфляційних очікувань з 2020 року. Однак другий етап буде складнішим, оскільки він вимагає роботи з різними факторами з боку пропозиції, які підштовхували ціни, такими як брак робочої сили, глобальні ціни на сировину та збої в ланцюжках поставок. Чиновник підкреслив, що РБА прагне досягти цільового показника інфляції в 2-3% у середньостроковій перспективі та використовуватиме для цього всі наявні у нього інструменти.

Однак він також попередив, що терміни та темпи коригування грошово-кредитної політики залежатимуть від розвитку економічних умов та інфляційного тиску, і що немає заздалегідь визначеного шляху для процентних ставок.

Дані Австралійського бюро статистики (ABS)

Останні дані Австралійського бюро статистики (ABS) показують, що річний рівень інфляції в Австралії зріс до 3,8% у вересневому кварталі, що значно перевищує цільовий діапазон Резервного банку Австралії (RBA) у 2-3%. Це найвищий рівень інфляції з 2008 року, спричинений зростанням вартості житла, транспорту, продуктів харчування та енергії.

З листопада 2020 року RBA підтримує свою наднизьку ставку готівки в 0,1% у рамках свого пакету стимулів для підтримки економічного відновлення після пандемії COVID-19. Однак із зростанням інфляційного тиску РБА, можливо, доведеться переглянути свою монетарну політику та почати посилювати параметри політики раніше, ніж очікувалося.

РБА вказало, що воно не підвищуватиме готівкову ставку, доки фактична інфляція не буде стійко в межах цільового діапазону, і що це навряд чи станеться раніше 2024 року. Однак деякі економісти та ринкові аналітики стверджують, що РБА відстає від кривої та що вона повинна діяти більш активно, щоб інфляція не вийшла з-під контролю.

Основним аргументом на користь скорішого підвищення готівкової ставки є те, що це допоможе закріпити інфляційні очікування та запобіжить розвитку спіралі між заробітною платою та цінами. Спіраль між заробітною платою та ціною виникає, коли працівники вимагають підвищення заробітної плати, щоб не відставати від зростання цін, що, у свою чергу, ще більше підвищує витрати та ціни, створюючи порочне коло інфляції.

Основний аргумент проти надто швидкого підвищення готівкової ставки полягає в тому, що це ризикує зірвати економічне відновлення та завдати шкоди найбільш вразливим секторам економіки, таким як малий бізнес і домогосподарства з високим рівнем боргу. Вищий готівковий курс також підвищить курс австралійського долара, що знизить конкурентоспроможність австралійського експорту та послабить перспективи зростання галузей, які піддаються торгівлі.

РБА стикається з тонким балансуванням між утриманням інфляції під контролем і підтримкою економічного відновлення. Наступний етап зниження рівня інфляції в Австралії залежатиме від того, як RBA оцінить основні чинники інфляції, перспективи зростання та зайнятості, а також компроміси, пов’язані з коригуванням параметрів монетарної політики.

Source link

Поділіться своєю любов'ю