Шахраї використовують повідомлення тестів Google як частину шахрайства з біткойнами

Дослідники виявили, що кіберзлочинці винайшли креативний спосіб виманити гроші в людей: вони використовують функцію вікторин Google Forms для створення спам-повідомлень.

Зловживання Google Forms — частиною безкоштовного пакету Workspace від компанії — було відстежено декілька роківале використання певної функції в тестах є нещодавньою тенденцією, згідно з компанією з кібербезпеки Cisco Talos, яка проаналізовано операція.

Зокрема, спамери знайшли спосіб створити нову вікторину в Google Forms, використовувати адресу електронної пошти жертви, щоб відповісти на неї, а потім використовувати функцію, яка публікує оцінку вікторини, для надсилання шкідливих електронних листів. Не має значення те, чи дано відповідь на запитання вікторини.

Спам-повідомлення можна налаштувати, щоб включити будь-який текст або URL-адресу. Оскільки електронні листи технічно надходять від самого Google, у них є хороші шанси потрапити до вхідної скриньки жертви, минаючи захист від спаму, кажуть дослідники.

За словами Cisco Talos, минулого місяця тести Google Forms були використані для ретельного шахрайства з криптовалютою.

У цій кампанії хакери використовували електронну пошту з оцінкою вікторини, щоб направити одержувачів на зовнішній веб-сайт, стверджуючи, що вони можуть вимагати понад 1,3 біткойна (близько 46 000 доларів США) у результаті «автоматичного хмарного майнінгу біткойнів».

За словами дослідників, веб-домен було зареєстровано наприкінці жовтня, але кількість запитів значно зросла.

Веб-сайт і форма входу на ньому виглядають законними, містять попередньо заповнені ім’я користувача та пароль для потенційної жертви. Крім того, на веб-сайті є функція групового чату, де користувачі нібито обговорюють теми, пов’язані з криптовалютою. Однак дослідники помітили, що користувачі, які коментують у цьому чаті, є фальшивими, повторюючи ті самі коментарі знову і знову.

Будь-хто, хто намагається вимагати біткойни з веб-сайту, перенаправляється на те, що виглядає як живий чат з агентом на ім’я Софія. Вона збирає особисті дані жертв і дає їм вказівки сплатити «комісію за обмін» у розмірі 64 долари в біткойнах, щоб отримати остаточну суму. За словами дослідників, збір цієї невеликої плати є головною метою кампанії.

На даний момент, за даними Cisco Talos, схоже, що ніхто не попався на аферу і не заплатив зловмисникам, оскільки підключений біткойн-гаманець був порожній на початку листопада.

Однак обсяг налагоджувальної роботи, необхідної для проведення такої спам-атаки, у поєднанні з надзвичайною увагою до деталей, приділеною соціальній інженерії, демонструє, наскільки далеко заходять кіберзлочинці, коли справа доходить до вимагання жертв навіть за невелику суму грошей, дослідники сказали.

Отримайте більше інформації за допомогою

Записане майбутнє

Intelligence Cloud.

Вивчайте більше.

Немає попередньої статті

Немає нових статей

Дарина Антонюк

Дарина Антонюк є позаштатним репортером Recorded Future News в Україні. Вона пише про стартапи з кібербезпеки, кібератаки у Східній Європі та стан кібервійни між Україною та Росією. Раніше вона була технічним кореспондентом Forbes Україна. Її роботи також публікувалися в Sifted, The Kyiv Independent і The Kyiv Post.

Source link

Поділіться своєю любов'ю