Спотові біткойн-ETF можуть принести $50-100 млрд надходжень у 2024 році: StanChart

Комісія з цінних паперів і бірж є широко поширена думка Готується затвердити спотові біржові фонди біткойнів цього тижня, і ці кошти можуть отримати колосальний приплив на суму 50-100 мільярдів доларів цього року, за даними Standard Chartered Bank.

Банк порівняв очікуваний запуск спотових біткойн ETF з золотими ETF і те, як ці кошти революціонізували доступ інвесторів до ринку золота. Зокрема, Standard Chartered використовував для порівняння перший ETF із золотом у США — SPDR Gold Shares (GLD). GLD був представлений у 2004 році і наразі є найбільшим ETF із фізичним забезпеченням золота у світі.

«Коли GLD було запроваджено в листопаді 2004 року, загальні запаси надземного золота коштували приблизно 2,2 трильйона доларів, порівняно з BTC

+7,68%
поточна ринкова капіталізація $0,86 трильйона. Коригування надходжень GLD у розмірі 88 мільярдів доларів на відносну ринкову капіталізацію приведе до надходжень у ETF BTC у розмірі 34 мільярдів доларів», – написали аналітики Standard Chartered Bank на чолі з Джеффрі Кендріком у звіті в понеділок.

Ця цифра є очікуваним потоком банку поблизу низької сторони. З боку «занадто високого», він очікує надходжень на суму 130 мільярдів доларів, і приплив у приблизному діапазоні 50-100 мільярдів доларів у 2024 році «здається розумним», сказав банк.

Кілька претендентів на спотовий біткойн-ETF також очікують, що на ринок надходитимуть мільярди доларів. Наприклад, VanEck оцінки $1 млрд надходжень за перші кілька днів і $2,4 млрд протягом кварталу. Галактика передбачає надходження в розмірі 14 мільярдів доларів протягом першого року. Дивлячись далі вперед, Bitwise передбачає обсяг ринку становить близько 72 мільярдів доларів протягом п'яти років.

Ціна біткойна може досягти 200 000 доларів до кінця 2025 року, повідомляє Standard Chartered Bank

Standard Chartered Bank розглядає потенційні спотові схвалення біткойн ETF як «переломний момент» для нормалізації участі інституційних інвесторів у біткойнах, а також очікує різкого зростання цін на біткойн до кінця 2025 року. Він зазначив, що ціна на золото зросла в 4,3 рази за сім до восьми років знадобилося для зрілості активів ETP золота після введення GLD.

«Ми очікуємо, що біткойн матиме приріст ціни подібної величини в результаті схвалення спотового ETF у США, але ми бачимо, що цей приріст матеріалізується протягом більш короткого (від одного до двох років) періоду, враховуючи нашу думку, що ринок BTC ETF розвиватиметься швидше”, – повідомили в банку. «Це узгоджується з нашим погляд на біткойн на кінець 2024 року на рівні 100 000 доларів США. Якщо надходження, пов’язані з ETF, матеріалізуються, як ми очікуємо, ми вважаємо, що на кінець 2025 року рівень ближче до 200 000 доларів США можливий. Це передбачає, що від 437 000 до 1,32 мільйона нових біткойнів буде зберігатися в спотових ETF США до кінця 2024 року. У перерахунку на долари це приблизно 50-100 мільярдів доларів».

А як щодо спотових ефірних ETF?

Кілька фірм також мають подано для спотових ефірних ETF, і банк очікує схвалення цих ETF у другому кварталі цього року. Відповідно до Standard Chartered, SEC розглядатиме ETH ETF інакше, ніж BTC, оскільки голова SEC Гарі Генслер одного разу сказав, що все, крім біткойнів, потенційно є цінним папером. Примітно, що, однак, оскільки ETH не було зазначено серед 67 монет і токенів, які SEC стверджувала як цінні папери, коли подала до суду на кілька бірж, «зрештою, ймовірно, дозволять спотові ETH ETF», сказав банк.

Згідно з даними банку, динаміка цін на золото проти срібла навколо введення їхніх відповідних ETF дає цінну інформацію щодо очікуваних цін на біткойн та ефір.

Срібний фонд SLV був запроваджений у квітні 2006 року після впровадження GLD у листопаді 2004 року. Золото перевершило ефективність після запровадження ETP, ймовірно, через фактичні надходження, тоді як срібло перевершило ефективність перед запуском ETP, імовірно, завдяки очікуваним потокам у відносно менш ліквідний ринок срібла. Однак пізніше срібло втратило свою відносну продуктивність після впровадження ETP.

«Потоки ETP срібла змінюються в обох напрямках більш значно, ніж золото, але також можуть становити набагато більшу частку ринку річних потоків», — сказав банк.


Застереження: The Block є незалежним ЗМІ, яке надає новини, дослідження та дані. Станом на листопад 2023 року Foresight Ventures є мажоритарним інвестором The Block. Foresight Ventures інвестує в інші компанії у криптопросторі. Криптобіржа Bitget є опорним партнером Foresight Ventures. Блок продовжує працювати незалежно, щоб надавати об’єктивну, впливову та своєчасну інформацію про криптоіндустрію. Ось наші поточні розкриття фінансової інформації.

© 2023 The Block. Всі права захищені. Ця стаття надається виключно в ознайомлювальних цілях. Він не пропонується та не призначений для використання як юридичні, податкові, інвестиційні, фінансові чи інші поради.Source link

Поділіться своєю любов'ю