За словами CoinGecko, відбувся «халвінг» біткойна

Елізабет Хоукрофт

ЛОНДОН (Reuters). Згідно з даними CoinGecko, компанії, що займається аналізом криптовалют, у п’ятницю біткойн, найбільша у світі криптовалюта, завершила своє «розполовинення» — явище, яке відбувається приблизно кожні чотири роки.

Одразу після цього біткойн був досить стабільним, впавши на 0,47% до 63 747 доларів.

Ентузіасти біткоіни з нетерпінням чекали «халвінгу» — зміни в базовій технології криптовалюти, спрямованої на зниження швидкості створення нових біткоінів.

Халвінг був записаний у код біткойна на початку його заснування автором під псевдонімом Сатоші Накамото як спосіб зменшити швидкість створення біткойнів.

Кріс Ганнатті, глобальний керівник відділу досліджень в компанії з управління активами WisdomTree, яка продає біржові фонди біткойнів, назвав халвінг «однією з найбільших подій у криптовалюті цього року».

Для деяких шанувальників криптовалюти халвінг підкреслить цінність біткойна як дедалі дефіцитнішого товару. Накамото обмежив пропозицію біткойнів на рівні 21 мільйона токенів. Але скептики сприймають це як щось більше, ніж технічну зміну, про яку говорять спекулянти, щоб завищити ціну віртуальної валюти.

Операція працює за рахунок зменшення вдвічі винагороди, яку майнери криптовалюти отримують за створення нових токенів, що робить для них дорожчим введення в обіг нових біткойнів.

Це сталося після сплеску ціни біткойна до історичного максимуму в 73 803,25 доларів США в березні, оскільки більшу частину 2023 року вони повільно відновлювалися після драматичного падіння 2022 року. У четвер найбільша у світі криптовалюта торгувалась на рівні 63 800 доларів.

Біткойн та інші криптовалюти були підтримані хвилюванням навколо рішення Комісії з цінних паперів і бірж США в січні схвалити спотові біржові фонди біткойнів, а також очікування, що центральні банки знизять процентні ставки.

Попередні падіння вдвічі відбулися в 2012, 2016 і 2020 роках. Деякі шанувальники криптовалюти вказують на зростання цін, яке слідувало за ними, як ознаку того, що наступне зниження вдвічі біткойна підвищить його ціну, але багато аналітиків налаштовані скептично.

«Ми не очікуємо підвищення ціни біткоїна після зниження вдвічі, оскільки ціна вже була врахована», — написали цього тижня аналітики JP Morgan.

Вони очікують, що ціна біткойна впаде після халвінгу, оскільки він «перекуплений», а фінансування венчурного капіталу для криптоіндустрії було «приглушено» цього року.

Фінансові регулятори вже давно попереджають, що біткойн є активом високого ризику, який має обмежене використання в реальному світі, хоча все більше почали схвалювати торгові продукти, пов’язані з біткойнами.

Ендрю О'Ніл, криптоаналітик S&P Global, сказав, що він «дещо скептично ставиться до уроків, які можна винести з точки зору прогнозування ціни з попередніх уловлень».

«Це лише один фактор із безлічі факторів, які можуть впливати на ціну», — сказав він.

Біткойн боровся за напрямок після рекордно високого рівня в березні та впав за останні два тижні через геополітичну напруженість і очікування, що центральні банки підтримуватимуть високі ставки, щоб довше нервувати глобальні ринки.

(Репортаж Елізабет Хаукрофт, Канджика Гоша та Урві Дугара; монтаж Томмі Реджіорі Вілкс, Тобі Чопра та Синтії Остерман)

Source link

Поділіться своєю любов'ю