6 запитань до Алекса О’Доннелла про майбутнє DeFi

Генеральний директор Umami Labs Алекс О’Доннелл виріс на околиці Філадельфії, перш ніж відвідати Університет Темпл, щоб вивчати літературу та економіку. Цей шлях привів його до того, що він присвятив сім років свого життя фінансовому журналісту в Reuters, де він спеціалізувався на IPO M&A.

Він сказав, що його академічна спрямованість створила «досить природний синтез», коли мова зайшла про фінансову журналістику. Однак він сказав, що «розчарувався» у своїй галузі, поки сидів у замку вдома під час пандемії Covid-19. «Дійсно існував тристоронній альянс між журналістами, урядовцями та технологічними компаніями, які намагалися контролювати потік інформації», — сказав О’Доннелл в інтерв’ю Cointelegraph.

Він почав займатися криптовалютою, що призвело до його знайомства з Umami DAO — і зрештою до створення Umami Labs.

О’Доннелл і його дружина Санджана готуються, щоб наступного року до їхньої родини приєдналася «третя, менша людина». Тим часом він сказав, що також готується до іншого підприємства, пов’язаного з криптовалютою. Деталі ще не повністю оприлюднені, але він сказав, що планує оприлюднити більше інформації найближчими місяцями.

1) Як ви зробили перехід від журналістики до криптовалюти?

Більшу частину десятиліття я був журналістом, головним чином висвітлюючи злиття та поглинання. Я завжди цікавився фінансами та технікою. Але під час пандемії я почав трохи розчаровуватися в основних ЗМІ. Це був перший раз, коли я почав ставати трохи цинічнішим щодо ролі моєї власної галузі в інформаційній економіці. Тож я почав приділяти більше уваги таким питанням, як конфіденційність, цензура та іншим речам, які мене раніше не цікавили.

Алекс О’Доннелл в
його весілля у 2023 році. Автор фото: Крістіан Гарсія з BR Studio.

У 2020 році я присвятив більшу частину свого часу висвітленню пандемії Covid-19. Існував справді тристоронній альянс між журналістами, урядовцями та технологічними компаніями, які намагалися контролювати потік інформації. Справа навіть не в тому, що офіційна лінія була неправильною. Йшлося про те, що в першу чергу душили інакомислення. Це дійсно підвищило мій інтерес до децентралізованих платформ.

У той момент я почав серйозно цікавитися криптовалютою. Враховуючи, що я прийшов із фінансової журналістики, децентралізовані фінанси (DeFi) особливо зацікавив мене. Я дійсно почав активно інвестувати в різні криптопротоколи як роздрібний інвестор у 2021 році. Я все більше брав участь у спільнотах DeFi, і однією з них була попередниця Umami — ZeroTwOhm.

2) Як це привело вас до створення Umami Labs?

Я залучився до ZeroTwOhm як звичайний роздрібний інвестор, який притворюється, як це робили багато людей. Це була досить невелика спільнота, тому я зміг досить швидко зв’язатися з розробниками, які розробляли протокол.

Але насправді вони не мали чіткого уявлення про те, що вони хочуть робити далі. Вони залучили кілька мільйонів доларів капіталу, який здебільшого просто сидів там. Було відчуття, що хтось повинен втрутитися, і розробники, чесно кажучи, були більш ніж раді перекласти відповідальність на когось іншого, яким у підсумку став я.

3) На чому ви зараз зосереджені?

Що мене зараз найбільше цікавить, так це зосередитися на проблемі, яка стала для мене дуже ясною під час мого перебування в Umami. По суті, як Лабораторії Umami Готуючись до запуску нашого першого продукту на початку 2023 року, я зустрічався з багатьма хедж-фондами, орієнтованими на криптовалюту, і великими індивідуальними інвесторами. Існувала гостра потреба в якомусь способі безпечного заробітку на відсотках на USDC, USDT та інших стейблкоїнах без необхідності простого повного виходу з мережі.

Читайте також


особливості

Увімкнено… Чому більше юридичних шкіл не викладають блокчейн, DeFi та NFT?


особливості

Криптокритики: чи може FUD бути корисним?

Я вже зосередився в Umami на розробці іншого продукту, який був розроблений для отримання прибутку від стейблкойнів, але справжня потреба полягає в тому, щоб щось було таким же безпечним, нудним і надійним, як звичайний ощадний рахунок, але для людей, які тримали стейблкойни в мережі гаманці. Інші гравці робили набіги на цю область, але я ще не бачив повного вирішення цієї проблеми. Потрібна комбінація наявності правильних регульованих суб’єктів поза ланцюгом і безперебійних механізмів для включення та виключення ланцюга.

Це те, на чому я зараз зосереджений особисто. Я співпрацюю з деякими іншими над розробкою чогось і отримую відгуки від потенційних ранніх користувачів. Протягом наступних кількох місяців ми матимемо більше деталей. Але поки що все ще на ранніх стадіях.

На мою особисту думку, я справді вважаю, що кульмінація крипторинку у 2021 році справді була розвиненим ринком цієї епохи власноручних, нерегульованих протоколів початкового завантаження, керованих спільнотою. Я думаю, що в наступні роки, в тому числі зараз, ми побачимо досить різкі зміни, під час яких DeFi перестане виглядати як абсолютно окрема екосистема. Для всіх намірів і цілей він стане підмножиною TradFi.

пов’язані: Coinbase запускає регульовані послуги криптовалютних ф’ючерсів для роздрібних торговців США

Я не думаю, що різниця між DeFi та TradFi триватиме довго. Очевидно, ми бачимо, що низка ETF проходить процес реєстрації. У фоновому режимі основні гравці отримують ліцензії на участь у ширшому спектрі фінансової діяльності в US Coinbase, наприклад, зареєструвався як Торговець ф’ючерсними комісіями, а також як Визначений контрактний ринок у CFTC. Це дозволяє їм керувати біржею та відкривати рахунки на ф’ючерсних ринках. Звичайно, вони будуть зосереджені на біткойнах та ефірах.

Coinbase і Circle акумулюють різні компоненти, які дозволять їм стати глибоко інтегрованими операторами традиційних фінансів. Я думаю, що це дуже цікаво. Паралельно з цим у вас є такі люди, як Fidelity, Franklin Templeton і BlackRock, які розробляють регульовані криптоінвестиційні продукти. Франклін Темплтон розробляє власний токенізований ETF казначейських векселів. Цілком очевидно, що це стане джерелом імпульсу для галузі протягом наступних кількох років.

5) Що для вас зараз найцікавіше як інвестиція?

Дійсно, єдина річ у криптовалюті, яка мене цікавить як довгострокове інвестування, — це ефір і його похідні від ставок і повторних ставок. Я думаю, що ми все ще перебуваємо на тому етапі, коли переважна більшість потенційних інвестицій у криптовалюту є надзвичайно спекулятивними. Основна ціннісна пропозиція токенів досі незрозуміла. Я думаю, що ETH є одним із небагатьох винятків. Тож я тримаю ETH, і мене це влаштовує як довгострокова інвестиція.

Я звертаю увагу на такі протоколи стекінгу, як Lido та Eigen Layer. Eigen дозволяє людям брати ETH, який вони вже зробили, і повторно ставити його на будь-яку кількість пов’язаних протоколів ставок. Це дуже суттєво розширює коло дій, які можна робити без довіри. Я очікую, що з часом ми побачимо багато надбудов на основі Eigen та інших подібних протоколів. Я думаю, що ми побачимо поширення інвестиційних фондів і ETF, які спеціалізуються на прийомі ETH, ставках і повторних ставках.

6) Що, на вашу думку, є основною перешкодою для масового впровадження технології блокчейн?

Потрібне повне злиття протоколів на передньому краї блокчейну та більш відомих компаній, інтегрованих у традиційний фінансовий сектор і здатних працювати відповідно до нормативних вимог. Нам потрібно побачити визнаних гравців, які інтегрують складні смарт-контракти та повною мірою використовують потенціал блокчейну. Тоді ми почнемо спостерігати, як блокчейн стане частиною повсякденних фінансових операцій і діяльності.

Колектив редакції

Автори та журналісти Cointelegraph Magazine зробили свій внесок у цю статтю.

Source link

Поділіться своєю любов'ю