Американські біткойн ETF залучили майже 1 мільярд доларів за перші два дні торгів

Розблокуйте дайджест редактора безкоштовно

Біржові біткойн-фонди залучили трохи менше 1 мільярда доларів за перші два дні торгів, оскільки інвестори обережно вітають нові механізми фондового ринку, які відстежують криптовалюту.

Згідно з даними CoinShares, компанії з управління цифровими активами, нові фонди, які включають фонди BlackRock, Franklin Templeton і Invesco, отримали 984 мільйони доларів з моменту їх запуску в четвер.

BlackRock, найбільший у світі керуючий активами, лідирував із надходженнями в розмірі 508 мільйонів доларів США, за нею йшла компанія Fidelity із 442 мільйонами доларів США.

Крипто-ентузіасти відсвяткували схвалення коштів Комісією з цінних паперів і бірж США минулого тижня після більш ніж десятиліття відмов. Прихильники сподіваються, що це залучить нових інвесторів до токена та підвищить його ціну в довгостроковій перспективі.

Зростання припущень про те, що SEC схвалить так звані спотові біткойн-ETF, підштовхнуло ціну біткойна на понад 70 відсотків з жовтня. Однак біткойн впав приблизно на 6 відсотків після їх затвердження.

«Цей запуск ні в якому разі не мав масового успіху», — сказав Ілан Солот, співголова цифрових активів Marex Solutions. «Остання цінова дія біткойна показує, що поки що це був невдалий запуск продуктів, які так довго очікувалися».

Загальна ефективність фондів також не досягла 1 мільярда доларів, які ProShares залучила за перші два дні після запуску ф’ючерсного ETF на біткойн у жовтні 2021 року.

Grayscale, який керує найбільшим у світі біткойн-фондом, мав відтік 579 мільйонів доларів за перші два дні торгів після того, як минулого четверга він перетворився на ETF. Американська група, яка керує біткойн-трастом з 2013 року, допомогла відкрити двері регуляторним органам для схвалення біткойн-ETF після перемоги в суді проти SEC минулого року.

«Після різкого зростання оцінок природно спостерігати деяку фіксацію прибутку від інвестиційного співтовариства», — сказав Зак Пандл, керуючий директор з досліджень Grayscale.

Інвестори, які належали до трасту Grayscale, раніше могли продавати свої активи лише на позабіржовому ринку, і вони часто торгували з великим дисконтом до ціни біткойнів.

Аналітики припустили, що частина потоку надходила від інвесторів, які перевели свої інвестиції з Grayscale, чия 1,5-відсоткова комісія більш ніж на один відсотковий пункт вище, ніж стягують конкуренти.

«Шезлонги часто переміщуються. . . тому що Grayscale так довго торгував як закритий фонд, але як тільки він став ETF, він став ліквідним, тому не дивно спостерігати тиск продажів від Grayscale», – сказав Джеймс Баттерфілл, керівник відділу досліджень CoinShares.

Деякі брокери відмовилися пропонувати торгівлю новими біткойн ETF. Компанія Vanguard, друга за величиною компанія з управління активами в світі, заявила, що нові продукти «не узгоджуються з її пропозицією щодо добре збалансованого, довгострокового інвестиційного портфеля».

Аналітики стверджують, що для реалізації потоків у біткойн-ETF потрібен час, оскільки консультантам стане достатньо комфортно користуватися продуктами, щоб рекомендувати їх як доповнення до портфелів клієнтів.

«Це не про перший день. Це нове для багатьох клієнтів», — сказав керівник одного з емітентів, який відмовився назвати свою особу. «Потрібен деякий час, щоб отримати повну освіту та зрозуміти його роль у портфоліо та, зрештою, вирішити розподілити продукт. Мене найбільше хвилюють довгострокові перспективи. Ми відкриваємо доступ до абсолютно нового ринку».

Додатковий репортаж від Стіва Джонсона з Лондона

Source link

Поділіться своєю любов'ю