Біткойн: купити дип? | Строкатий дурень

У першій половині 2023 року стався несподіваний поворот для Bitcoin (BTC 0,48%) про це говорили в криптоіндустрії. Біткойн різко злетів і до середини липня майже подвоївся до 32 000 доларів. Однак з тих пір статки Bitcoin значно охололи. На момент написання цієї статті біткойн торгується близько 28 000 доларів США, що майже на 15% менше його внутрішньорічного максимуму.

Тож настав час придбати дип Bitcoin? Зрештою, на думку биків біткойн, найпопулярніша у світі криптовалюта просто відпочиває перед тим, як знову піднятися вгору. Вони праві чи ні?

Зміна уявлень інвесторів

Якщо ви є довгостроковим криптоінвестором, хороша новина полягає в тому, що довгостроковий прогноз для біткойна залишається майже незмінним. Рівень впровадження біткойна в усьому світі продовжує зростати, на біткойн все ще припадає майже 50% ринкової капіталізації всієї криптоіндустрії, а біткойн все ще є криптовалютою, яку вибирають інституційні та роздрібні інвестори.

Джерело зображення: Getty Images.

Погана новина полягає в тому, що уявлення інвесторів про біткойн змінилося. Для інституційних інвесторів макроекономічні перспективи економіки США були основними, і з такою великою невизначеністю навколо монетарної політики та майбутнього курсу процентних ставок цілком природно, що біткойн зупинився на рівні 30 000 доларів. Загальноприйнята думка на Уолл-стріт полягає в тому, що ризикові активи (такі як криптовалюти) погано працюють у середовищі з високими процентними ставками, тому Федеральна резервна система стала вирішальним фактором у тому, як інвестори бачать біткойн.

Свого часу біткойн практично не корелювався з ширшими фінансовими ринками США, і інвестори вважали, що біткойн забезпечує такі ж переваги хеджування, як золото. Але ця точка зору постійно змінюється. На основі зміна кореляцій між різними класами активів, тепер здається, що біткойн торгується набагато більше, як велика технологічна акція. Важливим моментом тут є те, що співвідношення біткойна з іншими класами активів змінюється з часом, і це впливає на те, як інвестори бачать біткойн.

Інституційні гроші та біткойни

Якщо є один фактор, який може рішуче підвищити біткойн у найближчій та середньостроковій перспективі, то це потік нових інституційних грошей у біткойн. Колись інституційні інвестори не торкалися біткойна 10-футовим жердиною. Але, ох, як змінилися часи. Перша велика перерва сталася в серпні 2022 року, коли BlackRock уклав партнерство з біржею криптовалют Coinbase Global щоб забезпечити інституційний доступ до криптоактивів.

Відтоді шлюзи відчинилися. Однією з подій, яка привернула увагу інвесторів цього року, є запуск першого в історії місця Bitcoin ETF для ринку США. Процес почався цього літа, коли BlackRock оголосив про плани спотового біткойн ETF. Після цього інші високопоставлені інституційні інвестори, включно з Кеті Вуд з Ark Invest, підхопили власні спотові заявки на Bitcoin ETF. Щойно одну з цих заявок буде схвалено, це може призвести до нового величезного надходження інституційних грошей у біткойн.

Халвінг біткойна

У квітні біткойн переживе ще одну подію «хілвінгу», під час якої винагорода, що виплачується майнерам криптовалюти за видобуток нового блоку біткойна, зменшується вдвічі. Протягом трьох попередніх циклів халвінгу (2012, 2016 та 2020) ціна біткойна різко зросла, і багато аналітиків біткойна очікують, що те саме станеться у 2024 році. Хоча минулі показники не є гарантією майбутніх результатів, вони, безперечно, вказують на довгостроковий ціновий потенціал біткойна.

Standard Chartered Bank, наприклад, прогнозує ціну біткойна на рівні 100 000 доларів США до кінця 2024 року. А Pantera Capital, криптохедж-фонд, встановив цільову ціну біткойна на рівні 149 000 доларів США.

Теорія полягає в тому, що халвінг, зменшуючи швидкість створення нових біткойнів у майбутньому, призведе до ефекту дефіциту. Поки попит залишається незмінним або зростає, ціна біткойна повинна зростати.

Усереднення вартості в доларах у біткоіни

Виходячи з вищесказаного, я оптимістично налаштований щодо майбутніх перспектив біткойна. З моєї точки зору, єдине, що змінилося, це уявлення інвесторів про біткойн. Як результат, зараз може бути ідеальний час для початку усереднення вартості в доларах в Bitcoin. Купуючи таку саму кількість біткойнів через регулярні проміжки часу (наприклад, раз на місяць), ви обмежите (але не виключите) ризик падіння, а також отримаєте доступ до величезного потенціалу зростання біткойна.

Якщо ви очікуєте, що біткойн відновить свій імпульс до 2024 року, тоді усереднення вартості в доларах може бути ефективною стратегією для накопичення біткойнів.

Source link

Поділіться своєю любов'ю