BlackRock наближається до корони найбільшого у світі біткойн-фонду

Розблокуйте дайджест редактора безкоштовно

BlackRock наближається до управління найбільшим у світі біткойн-фондом, оскільки початковий скептицизм керуючого активами щодо криптовалют поступається місцем амбіціям стати значним гравцем на ринку цифрових активів.

Місце групи США біткойн Біржовий фонд зібрав $16,7 млрд активів з моменту свого запуску чотири місяці тому, що менше ніж на $1 млрд відстає від лідера ринку Grayscale, який мав 10 років і 28 мільярдів доларів.

Поряд з тим BlackRock також запустив найшвидше зростаючий токенізований казначейський фонд, який крипто-хедж-фонди та маркет-мейкери починають використовувати як заставу для торгівлі монетами та токенами.

Ці кроки є різкою зміною, спричиненою зростанням інтересу клієнтів і швидким зростанням цифрових активів, порівняно з лише сім років тому, коли виконавчий директор Ларрі Фінк назвав біткойн «індексом відмивання грошей».

На січневому запуску спотового ETF Fink описано себе як «дуже оптимістично налаштований на довгострокову життєздатність біткойна» і сказав, що його основа є важливою частиною «технологічної революції на фінансовому ринку».

«BlackRock завжди чуйно реагував на інтереси своїх клієнтів, тож чому криптовалюта була б іншою», — сказав Лі Рейнерс, лектор у Центрі фінансової економіки Дюка. «Однак це не означає, що вони справжні віруючі. Криптографії немає на їхньому балансі, і якщо криптовалюта впаде на нуль, вплив на їхні фінанси буде незначним».

Керуючий активами отримав найбільшу вигоду від рішення Комісії з цінних паперів і бірж у січні схвалити ETF які інвестують безпосередньо в біткойни, відмовляючись від них роками.

Інформаційна панель цифрових активів

Натисніть тут для отримання даних у реальному часі про ціни та статистику криптовалюти

Fidelity йде позаду на третьому місці, залучивши активи на 9,3 мільярда доларів. Їм допомогли значні відтоки в Grayscale, яка перетворила попередній біткойн-продукт на ETF і стягувала набагато вищу комісію за управління в 1,5 відсотка. BlackRock стягує 0,25 відсотка.

Це також контрастує з підходом деяких найбільших конкурентів BlackRock. Vanguard, як і BlackRock, гігант ETF, не лише вирішив не запускати біткойн ETF, але й відмовився продавати будь-які сторонні біткойн-фонди своїм клієнтам-брокерам.

Зростання довіри BlackRock до ринку цифрових активів також підкреслюється його підтримкою Securitize, приєднавшись до Tradeweb і Hamilton Lane у раунді збору коштів на 47 мільйонів доларів для платформи, яка використовує цифрові токени для представлення активів. Джозеф Чалом, глобальний керівник відділу стратегічного партнерства з екосистемами BlackRock, тепер входить до правління Securitize.

Два роки тому BlackRock зробив міноритарні інвестиції в Circle, яка керує другим за величиною стейблкойном у світі USDC. Стейблкойн — це тип цифрової валюти, прив’язаної до суверенної валюти, наприклад долара США.

«Зараз усе йде разом, але я сподіваюся, що зрозуміли, що це була багаторічна, дуже цілеспрямована подорож щодо привнесення в цю екосистему тієї ж інституційної якості, яка відрізняє BlackRock, і для нас це важливіше, ніж поспішати», — Роб Голдштейн, керівник Операційний директор BlackRock сказав Financial Times.

Незважаючи на це, поява BlackRock в інших частинах крипторинку надихнула інвесторів. У березні він запустив токенізований казначейський фонд на публічному блокчейні, ethereum, що дозволяє всім користувачам стежити за угодами в цифровій книзі.

Фонд інституційної цифрової ліквідності BlackRock USD, або Buidl, уже випередив токенізований фонд конкурента Франкліна Темплтона як найбільший на ринку, залучивши 382 мільйони доларів порівняно з 368 мільйонами доларів у Franklin.

Трейдери та провідні брокери почали використовувати Buidl як спосіб отримання високоякісного забезпечення для торгівлі криптовалютами. Більшість використовує стейблкойни, такі як USDC або USDT від Tether, але вони не пропонують власникам прибутку, на відміну від Buidl.

Але інші кажуть, що довгострокова ставка BlackRock полягає в тому, щоб прискорити врегулювання угод і переказ коштів, що робить їх більш привабливими для інвесторів, які хочуть негайно отримати доступ до своїх грошей.

Менеджер активів раніше тестував токенізацію, використовуючи приватний блокчейн JPMorgan для відстеження активів і транзакцій, пов’язаних із певним фондом грошового ринку, сказав Роберт Мітчнік, глава цифрових активів BlackRock. Цей приватний блокчейн-продукт допоміг закласти основу для Buidl.

«Ця робота була надзвичайно важливою. . . Ми вважаємо, що найбільші можливості в цьому просторі були навколо загальнодоступних блокчейнів», — сказав Мітчнік.

Наприкінці місяця США почнуть вимагати від переважної більшості угод розрахуватися протягом одного робочого дня але керівники сумніваються, що можна досягти подальших успіхів для інвесторів, доки великі частини фінансової системи не будуть переведені на блокчейни, які зможуть врегулювати угоди за лічені хвилини.

«Настане момент, коли поточна технологічна установка не працюватиме», — сказав Ральф Кублі, член правління асоціації Casper, швейцарського проекту блокчейну.

Великі менеджери активів у всьому світі «дуже глибоко замислювалися над тим, що ця технологія може зробити для них», додав він.

Натисніть тут щоб відвідати інформаційну панель Digital Asset

Source link

Поділіться своєю любов'ю