Вісконсін став першим штатом, який купив біткойн

Будівля капітолію штату Вісконсін у Медісоні, штат Вісконсін.
Фото: Education Images/Universal Images Group (Getty Images)

Згідно з новою заявою до Комісії з цінних паперів і бірж США, Вісконсін офіційно став першим штатом, який купив біткойни. І хоча 98 мільйонів доларів не вважаються великими грошима для державного пенсійного фонду, це все одно помітний крок, враховуючи, наскільки нестабільними можуть бути інвестиції в криптовалюту.

Заявка SEC, доступні онлайнвперше повідомив Coindeskяка зазначає, що Інвестиційна рада штату Вісконсін придбала 94 562 акції BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT) на суму близько 98 мільйонів доларів і 63 мільйони доларів спотового біткойн-ETF (GBTC) Grayscale.

Bitcoin ETF були схвалені лише SEC минулого січня і дозволяють інституційним інвесторам інвестувати в біткойн, фактично не тримаючи криптовалюту безпосередньо. Криптобустери були схвильовані новиною у вівторок, і багато хто припустив, що це може бути лише початком інших державних пенсійних фондів, які інвестують у криптовалюту.

«Зазвичай ви не отримуєте ці великі рибні установи в 13F протягом року або близько того (коли ETF отримує більше ліквідності), але, як ми бачили, це не звичайні запуски», – Ерік Балчунас, аналітик ETF у Bloomberg твітнув. «Хороший знак, очікуйте більшого, оскільки установи, як правило, рухаються стадами».

Найвідоміша велика інституційна інвестиція в біткойни почалася в Сальвадорі в 2021 році, коли президент Найіб Букеле придбав криптовалюту для своєї країни та оголосив криптовалюту законним платіжним засобом. Згідно з даними, у Сальвадорі наразі зберігається близько 5748 BTC Монетний телеграф, вартістю приблизно 360 мільйонів доларів. Але біткойн — неймовірно мінливий актив. Ті самі активи коштували б близько 155 мільйонів доларів рік тому, і немає гарантії, що ціна біткойна продовжить стабільно зростати.

Наразі біткойн торгується на рівні 61 774 доларів США, знизившись приблизно на 2% за останні 24 години, хоча криптовалюта зросла приблизно на 128% за останній рік, значно відновившись після падіння ринку FTX Сема Бенкмана-Фріда. Бенкман-Фрід був засуджений до 25 років ув'язнення за шахрайство, змову та відмивання грошей.

Інвестиційна рада штату Вісконсін не відповіла одразу на запитання, надіслані електронною поштою у вівторок вранці. Ми оновимо цю публікацію, якщо отримаємо відповідь.Source link

Поділіться своєю любов'ю