Чому біткойн не приєднався до останнього захоплення біржами мемів цього тижня

Р.Цубін | Момент | Getty Images

Bitcoin не працює разом із акціями мемів, як це було три роки тому, хоча події на фондовому ринку цього тижня можуть свідчити про те, що наближається велике ралі криптовалюти.

GameStop і AMC Entertainment зросли більш ніж на 160% за останні два дні. Тим часом біткойн незначно змінився, знизившись лише на 0,1% за той самий період, згідно з Coin Metrics. У 2021 році, навпаки, GameStop і AMC зросли на 821% і 373% відповідно з січня по квітень. Приріст біткойна за цей час, хоч і скромніший, все ж становив 96%.

«Це не 2021 рік, коли світ був закритий і наповнений ліквідністю», — сказав Антоні Тренчев, співзасновник криптобіржі Nexo. «Варто пам’ятати, що GameStop-манія досягла свого піку в січні 2021 року, задовго до того, як біткойн досяг максимуму понад 60 000 доларів США в квітні та листопаді того ж року. Якщо ви хочете прочитати події за останні 24 години, ви можете припустити, що GameStop може виступати в якості провідного індикатора перед наступна ланка біткоіна після того, як уполовиниться».

«Сьогоднішні дані про ціни виробників у США є нагадуванням про те, що макро[economic] а інфляційний фон не сприяє зростанню біткойнів, і, ймовірно, він залишиться в діапазоні після вибухового відкриття до 2024 року», – додав він.

Безсумнівно, крім біткойна існує цілий світ криптовалют, який включає монети-меми. Однак вони не вступили в партію таким же чином. Dogecoin і Шиба-іну монети подорожчали приблизно на 3% кожна за останні два дні, згідно з Coin Metrics.

Біткойн широко розглядається як окремий клас у криптосвіті, що обумовлюється макрофакторами, коли немає конкретних каталізаторів, які слід враховувати, наприклад, запуск біткойн-біржових фондів США або халвінг біткойна, який відбувається кожні чотири роки .

Ноель Ачесон, економіст і автор інформаційного бюлетеня «Crypto is Macro Now», додала, що зростання акцій мемів було «скоріше розгоном двигунів, ніж повним злетом», і що макропроблеми все ще тиснуть на біткойн.

«Завтрашні дані про інфляцію можуть підняти настрій, якщо вони будуть кращими, ніж очікувалося, але невизначеність висока», — сказала вона.

Цього року США дозволили запровадити перші біткойн-ETF, головним чином завдяки BlackRock, найбільшому менеджеру активів у світі. Очікується, що кошти залучать нові типи інвесторів, постійні потоки нової готівки, і все це при зниженні волатильності. Крім того, регіональна банківська криза 2023 року в США, яка поклала початок поточному циклу біткойнів, привернула багатьох людей увагу до потенціалу криптовалюти як альтернативної фінансової системи та захисту від невизначеності.

«Біткойн більше не розглядається як чистий спекулятивний актив», — сказав Ачесон. «Його розповідь про запас цінності глибше вкорінена, база його власників набагато ширша, і він став певною мірою інституціоналізованим».

Сільвія Яблонскі, генеральний директор і головний інвестиційний директор Defiance ETFs, додала, що хоча біткоїни були «зараховані до категорії мемів» у 2021 році, ринок починає демонструвати ознаки того, що зараз його сприймають серйозніше.

«Відбувся зсув у бік довіри до тривалості зберігання біткойнів», — сказала вона. «Біткойн став більш комерційним у своїй обгортці ETF, і як роздрібні, так і інституційні інвестори, як правило, тримають і біткойни, і ефір, а не торгують ними, як акціями-мемами».

Зважаючи на те, що біткойни зростають у першому кварталі року, ненадовго наблизившись до 73 000 доларів США, останнім часом він відмовляється від того, що багато інвесторів описують як здоровий крок. Маючи небагато каталізаторів і стикаючись із макроекономічними труднощами, ці інвестори також попереджають, що затишшя в ціні біткоіна може тривати ще кілька місяціві, можливо, ще знизить ціни.

«Ці періоди консолідації можуть тривати довго і дуже нудно», — сказав Тренчев. «Наративний кран біткойнів вичерпався… і я б не очікував, що відродження божевілля мемів стане каталізатором для наступного кроку біткойнів».

Не пропустіть ці історії від CNBC PRO:

Source link

Поділіться своєю любов'ю