Block (раніше Square), будує власну систему майнінгу біткоінів

На цій ілюстрації, зробленій 10 квітня 2023 року, зображено логотип Block Inc.

Дадо Рувіч | Reuters

Джек Дорсі каже, що його платіжна компанія Блокувати (колишня площа), розширює сво біткойн майнінгові амбіції від проектування чіпів до розробки повної системи майнінгу біткойнів.

У дописі у вівторокглобальна технологічна фірма оголосила, що завершила розробку власного автономного тринанометрового чіпа для майнінгу біткойнів і зараз працює над проектом із «провідною світовою ливарною фабрикою з виробництва напівпровідників».

Block також оприлюднив плани розширити сферу свого майнінгового проекту, включивши в нього проектування системи.

«Ми витратили значну кількість часу на розмови з багатьма майнерами біткойнів, щоб визначити проблеми, з якими стикаються оператори майнінгу», — пише Блок. «Грунтуючись на цьому розумінні та відповідно до нашої мети підтримки децентралізації майнінгу, ми плануємо запропонувати як окремий чіп для майнінгу, так і повну систему майнінгу нашої власної розробки».

Демократизація доступу до майнінгу біткойнів — процесу створення нових біткойнів шляхом вирішення дедалі складніших обчислювальних проблем — є важливою частиною місії цього проекту.

«Майнінг доступний не для всіх, — писав Дорсі, коли Блок вперше почав займатися розробкою обладнання для майнінгу в 2021 році. — Майнінг біткойнів має бути таким же простим, як підключення установки до джерела живлення. Сьогодні для окремих людей недостатньо стимулів. подолати складність керування майнером для себе».

Дійсно, члени біткойн-спільноти вже давно стурбовані тим, що вразливість апаратного забезпечення може поставити під загрозу стабільність мережі. Чіп ASIC, який використовується в установках для майнінгу, наприклад, виробляється в Китаї, країні, яка виявилася ворожою до криптосектору в останні роки.

Блок зазначив у своїй записці у вівторок, що метою цього проекту є як децентралізація постачання обладнання для майнінгу біткойнів, так і розподіл хешрейту — показника конкуренції в галузі та труднощів майнінгу.

З цією метою фінтех-компанія усуває одну серйозну перешкоду для входу: майнінгові установки важко знайти, вони дорогі, а доставка може бути непередбачуваною.

У цьому останньому оголошенні компанія не мала уваги до деталей, але Дорсі опублікував у 2021 році що компанія розглядає «систему майнінгу біткойнів на основі спеціального кремнію». Тоді Дорсі поділився своїми думками щодо необхідності більше уваги приділяти вертикальній інтеграції, а також кремнієвому дизайну, який, за його словами, надто зосереджений на кількох компаніях.

Генеральний менеджер Block з апаратного забезпечення Томас Темплтон раніше оприлюднив плани покращити надійність і користувальницький досвід майнінгу, вирішуючи типові проблеми, пов’язані з розсіюванням тепла та створенням шуму.

Оголошення з’явилося одразу після останнього халвінгу біткойна, який набув чинності пізно в п'ятницю. Подія відбувається приблизно кожні чотири роки, і вона скорочує випуск нових біткойнів вдвічі.

Ідея зробити процес майнінгу доступнішим пов’язана не тільки зі створенням нових біткойнів. Натомість Дорсі розглядає це як довгострокову потребу в майбутньому, яке буде повністю децентралізоване та без дозволів.

«Майнінг має бути більш поширеним», — написав Дорсі на X у жовтні, коли він вперше висловив цю ідею. «Чим більше це децентралізовано, тим стійкішою стає мережа біткойнів».

З цією метою, Підприємство Block підтримало Gridlessкомпанія, яка керує біткойн-майнінгами з відновлюваних джерел енергії в Кенії, Малаві та Замбії.Source link

Поділіться своєю любов'ю