Блокчейн-інновація чи небезпечний картковий будинок? – Журнал Cointelegraph

Повторне ставлення Ethereum — запропоноване протоколом проміжного програмного забезпечення EigenLayer — є суперечливим нововведенням за останній рік, яке викликало занепокоєння деяких із найсвітліших умів щодо потенційних наслідків.

Рестейкінг передбачає повторне використання поставлених або заблокованих токенів Ether для отримання комісій і винагород. Потім перероблені токени можуть допомогти захистити та перевірити інші протоколи.

Прихильники вважають, що повторна ставка може отримати додаткову безпеку та винагороду з уже поставлених ETH і розвивати крипто-екосистему більш здоровим способом на основі існуючих механізмів довіри Ethereum. Рестейкінг може служити примітивом безпеки для експорту довіри Ethereum, створеної його валідаторами, до інших проектів.

Проте співзасновник Ethereum Віталік Бутерін і ряд ключових розробників турбуватися що повторна ставка — це картковий будиночок, який неминуче впаде. Деякі з цих розробників Ethereum навіть запропонували форк, щоб запобігти повторній ставці платформи EigenLayer.

Чому засновники проекту просувають «довіру як послугу» від Ethereum без бажання засновника Ethereum та інших брати участь, ще не з’ясовано. Чи вся концепція призведе до форку Ethereum для захисту мережі від катастрофічного збою?

Ставка і повторна ставка

Стейкинг — це крипто-рідна концепція. На Ethereum це означає розміщення гарантійного зобов’язання в ETH, щоб валідатори (валідатори нових транзакцій, які підтримують безпеку блокчейна) чесно поводилися під час перевірки транзакцій, а не втрачали свої токени. Стакери отримують винагороду за блокування цього ETH.

По суті, стейкери блокують свої токени, щоб взяти на себе зобов’язання виробляти блоки Ethereum — мережевий спосіб підтримки розвитку, незважаючи на коливання дуже мінливих цін на токени.

Отже, що таке переставлення?

Коротше кажучи, повторна ставка працює в тому, що вже поставлені токени Ethereum можуть бути повторно захищені (коли кредитор повторно використовує заставу, розміщену з однієї позики, щоб взяти нову позику), щоб забезпечити більш широкий спектр заявок і отримати додаткові винагороди.

Але рестейкери також отримують покарання або скорочення за невиконання своїх завдань зі стекінгу. (Докладніше про це нижче).

Таким чином, повторне ставлення є крипто-примітивом для створення економічної безпеки на основі дев’яти років узгодженої діяльності розробників Ethereum і послужного списку проекту.

«Це протокол розширення, щоб розширити можливості Ethereum, масштабуючи стейкерів Ethereum за межі Ethereum до інших мостів і оракулів, які потрібно захистити», — розповідає Magazinу засновник EigenLayer Шрірам Каннан.

Він каже, що EigenLayer комерціалізує стейкинг ETH, щоб зробити його більш загальним, оскільки, кажучи мовою криптовалют, «стейкинг — це корінь довіри».

Каннан є академіком у відпустці з Університету Вашингтона, а EigenLayer розпочав наукове дослідження «експортованої довіри» як консенсусного протоколу. По суті, він намагався спрямувати довіру, створену Ethereum, до інших екосистем.

По суті, Kannan прагне експортувати «довіру», створену Ethereum, для інших проектів в екосистемі та інших ланцюгах. «У криптовалюті механізми довіри означають, що інвесторам потрібна шкіра в грі. Псевдонімному світу потрібні батоги й пряники, за допомогою яких роздають валідатори». Він називає це «інноваціями без дозволу».

Найкраще, що може запропонувати кожна мережа

Велика ідея для EigenLayer полягає в тому, щоб поєднати блокчейни та створювати супердодатки, використовуючи найкраще, що може запропонувати кожен ланцюг. Каннан каже, що «кожна екосистема краща в певному вимірі, але не в усіх вимірах», і вдосконалення децентралізованих технологічних стеків EigenLayer насправді принесе користь галузі.

Каннан сказав, що те, що можна побудувати за допомогою EigenLayer, можна приблизно розділити на дві категорії.

По-перше, EigenLayer дозволяє будувати мости від ланцюга до ланцюга, скажімо, Ethereum до Avalanche. EigenLayer діє як ринок «децентралізованої довіри», об’єднуючи стейкерів, які прагнуть прибутків, проекти, побудовані на EigenLayer, пропонуючи структури винагороди ризику для доходів, і операторів, які діють як мости між стейкерами та проектами.По-друге, набір смарт-контрактів у ланцюжку Ethereum дозволяє стейкерам ETH вибрати запуск іншого програмного забезпечення. EigenLayer може, наприклад, покращити швидкість завершення транзакцій Ethereum. Стакери ETH тепер можуть використовувати ланцюжок блокчейну Fantom рівня 1 (для кращого часу завершення транзакцій) і форкувати його на EigenLayer, тим самим запускаючи рівень як надшвидкий рівень фіналізації з довірчим рівнем EigenLayer.

Але це все ще теоретично.

Теоретично ідея переставки має сенс, допомагаючи проектам будувати рівень безпеки Ethereum, але ці проблеми хвилюють багатьох.

Теоретично, «це як альянс безпеки НАТО; кожна країна все ще є суверенною країною, але їхній пакт про взаємну оборону забезпечується сумою їхньої військової потужності», – сказав журналу Санні Аггарвал, співзасновник Osmosis Labs і творець подібної системи повторного ставлення — Mesh у мережі Cosmos. .

На практиці EigenLayer надає два способи повторної ставки: ліквідні деривативи з білого списку можна повторно поставити за допомогою EigenLayer або EigenPod (можна створити смарт-контракт для запуску валідатора під час повторної ставки). Але більшість рестейкерів не запускатимуть власний валідатор, тому нові мережі можуть створювати проекти без власних спільнот валідаторів.

За словами Ентоні «0xSassal» Сассано, штатного викладача Ethereuem, засновника каналу YouTube, EigenLayer ще не працює, і його вплив все ще дуже спекулятивний. The Daily Gwei і ранній інвестор в EigenLayer.

На сьогоднішній день існує лише смарт-контракт для ставки ETH для завантаження мережі EigenLayer, і, можливо, враховуючи ажіотаж EigenLayer, люди вкладають свої ETH у цю мережу, очікуючи створити непідтверджену роздачу власних токенів EigenLayer.

Сила добра чи зла?

Щоб бути успішними, нові консенсусні протоколи потребують збалансованого вирівнювання стимулів. Довіра схожа на терези, на яких зважують конкуруючі інтереси. І спроба експортувати рівні безпеки Ethereum в різні екосистеми блокчейну викликає певне занепокоєння. Багато хто досі намагається зрозуміти, чи є це силою добра чи зла — чи обох.

«Є два табори: ті, які схвильовані розширенням використання стейкинга ETH, і ті, хто хвилюється щодо потенційних векторів атак на Ethereum і можливих негативних наслідків для Ethereum, якщо щось піде не так з EigenLayer. Мій погляд посередині; Я розумію занепокоєння та хвилювання». Сассано каже.

«За своєю суттю все це складно; залежить від якої кролячої нори ти хочеш спуститися. Проста відповідь полягає в тому, що Ethereum, як мережа, наразі має на кону понад 25 мільйонів ETH — це десятки мільярдів доларів. Отже, повторне ставлення означає запитання: а що, якби ми могли використати цю економічну безпеку для інших цілей, ніж просто забезпечення безпеки ланцюга Ethereum?»

Сассано продовжує: «Це саме те, що EigenLayer намагається зробити, узагальнити безпеку, яку має Ethereum для своїх стейкерів, і розширити її на інші речі, такі як мережа Oracle або мережа доступності даних. Це за своєю суттю більш технічно та складніше, ніж це, але це суть».

Існує два типи небезпеки, яку може становити повторна ставка: спочатку для «переставників», а потім для самого Ethereum.

Повторна ставка створює занадто багато важелів

Повторна ставка є суперечливою, оскільки вона схожа на інвестування за допомогою запозичень. Деякі стверджують, що небезпека тут полягає в тому, що голод “реальні врожаї» або фактичний дохід, який з’явився в криптовалютах у 2022 році, призводить до неприємних подій, як-от переставлення.

Джей Сік Чой, менеджер портфеля в Greythorn Asset Management, сказав Magazine, що захист мереж за допомогою повторного ставлення може спрацювати, але повторне ставлення схоже на кредитне плече:

«Подібно до того, як Terra використовувала «безпечну» заставу Luna, завжди існуватиме ризик того, що учасники будуть використовувати цю нову концепцію надмірно, і такий ризик не піддасться кількісній оцінці, доки ми не побачимо більше наборів даних протягом появи. цього нового повторного оповідання».

Ден Бар, головний інвестиційний директор Bitfwd Capital — бутикового хедж-фонду криптоактивів — погодився з тим, що повторна ставка означає кредитне плече, сказав Magazine: «Хоча помірні схеми повторної ставки можуть бути корисними для цілей ефективності капіталу, будь-який менеджер криптовалютних активів і фінансовий професіонал вартий свого Сіль дуже добре знає, як легко і швидко кредитне плече може перетворитися на низку синтетичних токсичних фінансових інструментів, які спричиняють катастрофи навіть у найздоровіших екосистемах».

І, можливо, це перша велика проблема. Інвестори розглядатимуть повторні ставки лише як швидкі фінансові продукти, які легко використовувати. EigenLayer, який створює децентралізовану мережеву безпеку з відкритим кодом, може не переконати тих, хто сумнівається.

Ризики для самого Ethereum

Є побоювання, що скорочення EigenLayer вплине на сам Ethereum.

Довірча система Ethereum proof-of-stake тримає всіх під контролем за допомогою різких умов — по суті, штрафів за невиконання. Програмоване скорочення означає, що повторювачі мають додаткові обчислювальні обов’язки та стикаються з наслідками за невиконання.

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін побоюється перевантаження консенсусу ланцюга, в основному, обчислювальних перевантажень, якщо обчислювальна потужність блокчейну раптово буде перенаправлена ​​в інше місце.

Читайте також


Особливості

Провідні закони Австралії про криптовалюту перебувають на роздоріжжі: таємниця


Особливості

Чому шанувальники криптовалюти одержимі мікронаціями та сістедингом?

Каннан визнає, що побоювання Віталіка справедливі. «Ми не хочемо руйнувати рівень довіри Ethereum і не хочемо поширення нечесних акторів, які використовують систему довіри Ethereum».

Сассано також зазначає, що функціональні можливості Ethereum proof-of-stake були розроблені, щоб гарантувати, що не буде раптового припливу або відтоку валідаторів, що вплине на основні властивості механізму консенсусу Ethereum.

Проблема в тому, що EigenLayer вирішить, звідки брати ETH, але вони не можуть скоротити валідатор на Ethereum.

«В Ethereum також є черга для входу або виходу валідаторів щодня. Отже, скажімо, у екстремальному прикладі 30% усіх поставлених ETH починають робити ставки з EigenLayer і скажемо, що всі 30% «урізаються» EigenLayer. Хоча це залежить від умов скорочення, скажімо, весь цей ETH було втрачено, тому що вони намагалися зробити щось дуже погане. Навіть якщо потрібно було вийти з усіх 30%, існує обмеження на те, скільки можна вийти на день. Щоб вийти з 30% частки ETH, знадобляться буквально роки. Тож я розумію занепокоєння людей, але в той же час інші речі, створені поверх, не можуть диктувати, що відбувається в Ethereum».

Отже, рестейкери повинні грати за правилами Ethereum.

Проте найбільше хвилювання Сассано пов’язане з обчисленням ставок ETH, яке одного дня може стати питанням того, чи отримають стейкери більше від ставок на EigenLayer, ніж на самому Ethereum. Це може з часом підірвати модель ставок Ethereum.

Однак він упевнений, що технологія Ethereum нейтралізує ці системні ризики: «Це не є критичним ризиком для Ethereum, якщо вас скорочують на EigenLayer. Ви не скорочені на Ethereum. EigenLayer не може призвести до того, що ви будете скорочені в Ethereum, оскільки Ethereum має власні умови скорочення, вбудовані в протокол. І EigenLayer також має власні окремі умови скорочення, вбудовані в його протокол».

Будь-що, створене на основі Ethereum, створює додаткову складність і ризик. Хуан Девід Мендієта Вільєгас, співзасновник і голова правління компанії Keyrock, що займається криптовалютним ринком, розповідає журналу:

«EigenLayer є цікавою розробкою, але створює додаткові вектори атак, не надаючи явних переваг самій екосистемі Ethereum. Якщо ми зробимо крок назад, то важливо відзначити, що ETH-стейкинг запровадив базовий еталонний показник прибутковості для галузі, і це гарний розвиток. Ви можете вважати це «безризиковою» ставкою. Будь-які додаткові рівні, такі як ліквідні похідні ставки та механізми повторного ставки, звичайно, можуть викликати більше проблем, таких як ризик концентрації, безпека та смарт-контракт».

Але Вільєгас бажає успіху EigenLayer. «Загалом ми є прихильниками інновацій, які відбуваються навколо стейкинга, і хочемо, щоб кілька протоколів перемагали, оскільки це допоможе децентралізації та демократизації мережі».

в…

Source link

Поділіться своєю любов'ю