Чому США повинні зосередитися на політиці майнінгу біткойнів

Криптоактиви продовжують потрапляти в заголовки газет і породжувати суперечки, оскільки президентська гонка 2024 року продовжує загострюватися та нагріватися. Окрім того, що кандидати швидко звертаються до криптоіндустрії та охоплюють її – колишній президент Трамп приймає криптовалютні внески, а Білий дім Байдена нещодавно звернувся до цієї індустрії – законодавчі зусилля прискорилися. Конгрес, після багатьох років бездіяльності та відкладання практично всіх рішень на регуляторні органи США, такі як IRS і SEC, перейшов у двопартійний спосіб, намагаючись вирішити проблеми, з якими стикається простір криптоактивів. Ці зусилля тривають, навіть незважаючи на те, що Білий дім наклав вето на спробу скасувати SAB 121, який отримав підтримку обох партій в обох палатах Конгресу.

Однак у червні 2024 року зусилля та ініціативи, спрямовані на сектор криптоактивів, отримали ще один драматичний поворот. У коментарях, зроблених під час і після зустрічі з провідними організаціями з майнінгу біткойнів, розташованими в Сполучених Штатах, колишній президент Трамп заявив про своє бажання отримати всі залишки біткойни, видобуті в США. Останній із серії швидких коментарів і поворотів до більш прокрипто позиції колишнього президента викликав запитання щодо 1) чи можлива така мета хоча б віддалено, і 2) навіть якщо ні, які наслідки такі зусилля можуть бути.

Давайте розглянемо кілька конкретних способів, як більший інтерес та інвестиції в майнінг біткойнів у США можуть мати значний вплив на ширший криптовалютний ринок.

Майнінг усіх біткойнів у США не відбудеться

Як би привабливо для деяких не звучало централізація майнінгу – і, як наслідок, хешування та обчислювальної потужності, що стоїть за ним – у Сполучених Штатах, ймовірність цього відносно мала. Згідно з дослідженнями за 3iQ наразі США мають найвищий хеш-рейт серед однієї країни – 38%. Досягти 100% глобальної швидкості хешування логістично неможливо, враховуючи глобально децентралізовану природу блокчейну біткойнів, що також є ключовою перевагою криптоактиву, оскільки дає йому свободу від контролю будь-якого уряду.

Крім того, США були головним бенефіціаром, з точки зору хеш-рейту, від заборони майнінгу криптовалют, введеної Китаєм у 2021 році. Дослідження Coingecko показують, що загальна кількість біткойнів (21 мільйон) буде видобута до року. 2140, тобто приблизно 90% пропозиції було видобуто на основі поточних хешрейтів, вартість і логістика, а видобуток усіх біткойнів, що залишилися, виключно в США, є непомірно високим. Тим не менш, є й інші способи, якими ця нова (і позитивна) увага до видобутку біткойнів може принести користь політичним рішенням США.

Крипто може стимулювати переосмислену мережу

Обговорення та дебати навколо енергетичної мережі США були суперечливими, оскільки прихильники викопного палива та відновлюваних джерел енергії не знаходили спільних точок, з якими можна було б вести дискусії про політику. Зосередження уваги на видобутку біткойнів і підтримці криптоактивів у ширшому плані вимагає об’єктивнішої розмови про енергетичну інфраструктуру та політику США.

Зокрема, враховуючи мету збільшити відсоток потужності хешування, доступний майнерам США, США повинні будуть чітко зосередитися на збільшенні обох виробництво та експорт енергії. Витрати на інфраструктуру, які випливатимуть із цього фокусу, включатимуть збільшення виробництва викопного палива, терміналів СПГ, розширення існуючих проектів у сфері відновлюваної енергетики та, швидше за все, зростання атомних електростанцій. У поєднанні ці зусилля, завдяки постійному збільшенню пропозиції, зменшили б найбільшу окрему вартість майнерів (електроенергію), водночас створивши більш об’єктивну та збалансовану основу для збільшення диверсифікації енергопостачання та управління мережами в США.

Дебати про біткойни призведуть до більших інновацій у криптовалюті

Незважаючи на те, що дебати навколо криптоактивів продовжують зосереджуватися навколо розвитку та ролі біткойна на ринку, факт залишається фактом: сектор криптовалют вийшов далеко за рамки проблем біткойнів. Стайблкоїни, продукти та послуги, що продаються деякими з найбільших інституцій TradFi у світі, національні держави, які активно купують і створюють стратегічні резерви біткойнів, а також потенціал для цифрових валют центральних банків (CBDC) – усе це піднялося на домінуючі місця в політичних дебатах. Однак, оскільки це відбувається, для політиків залишається важливим писати та обговорювати політичні дії, які сприяють інноваціям, одночасно захищаючи конфіденційність та захист інвесторів.

Вивівши криптовалюту на передній план у президентських перегонах 2024 року, обидва кандидати підкреслили дедалі важливішу роль, яку ці активи відіграватимуть у майбутньому. Простіше кажучи, особливо у зв’язку зі стейблкоїнами, ці інструменти сформують майбутній стан проведення транзакцій і платежів у доларах, навіть якщо в США обговорення засобів масової інформації залишатиметься зосередженим навколо біткойна та суміжних з ним питань.

Незалежно від того, як ці розмови були сформульовані, енергійний дискурс і аналіз ролі, яку відіграватиме криптовалюта, є розмовою, яку варто вести.

Source link

Поділіться своєю любов'ю