Ціна біткойна часто падає на 20% на бичачих ринках, але це стає все рідше

Згідно зі старосвітськими визначеннями, біткойн перебуває на ведмежому ринку. На щастя, вони погано застосовуються до криптовалют.

Притча про застарілі фінанси говорить, що ведмежі ринки починаються, коли широкий індекс акцій, скажімо, S&P 500, падає на 20% або більше від останніх максимумів.

Біткойн є практично повною протилежністю чогось на кшталт S&P 500, але він зробив саме це, оскільки спотові біткойн-ETF запрацювали на початку цього місяця.

Ціна біткойна ненадовго досягла 49 000 доларів після BlackRock, Fidelity та восьми інших запустили свої фонди 11 січня.

Через дванадцять днів біткойн перейшов з власника на 38 500 доларів — падіння на 21%. Будь-хто, хто тримає спотові біткойн-ETF з моменту їх запуску, знаходиться в мінусі.

Детальніше: Давайте надамо один для спотових інвесторів ETF у біткойни першого дня

Час нещодавньої корекції біткойна є невдалим, і це може бути навіть результатом відтінків сірого програш у війні за плату за управління.

Але падіння такого масштабу є звичайним явищем на бичачих ринках біткойнів. Це буде четвертий відкат такого розміру в нашому поточному циклі.

(Розрахунки щодо точного початку та кінця ринкових циклів біткойнів відрізняються, але для цілей цієї статті наш поточний бичачий ринок розпочався 21 листопада 2022 року відповідно до аналізу IOSG Ventures.)

Виявлення ціни дуже рідко відбувається прямолінійно

Аналіз щоденних коливань цін на біткойни показує, що подібні відкоти відбулися в березні, червні та серпні 2023 року. Ціна біткойна все ще вдвічі перевищує найнижчу точку минулого року.

В історії біткойна було шість циклів зростання, не рахуючи 500-кратного вибух протягом насичених подіями двох років після блоку генезису в 2009 році, який включав зростання впливових платформ Великий шовковий шлях і Гора Гокса також зникнення Сатоші Накамото.

Перший правильний бичачий цикл, між лютим 2011 року та квітнем 2013 року, включав 19 корекцій на 20% або більше — часто дуже близьких одна до одної, лише в червні 2011 року спостерігалося чотири.

Наступний цикл, у 2013 році, був найкоротшим і тривав лише 150 днів. Було п’ять виправлень, схожих на останні рухи біткойна, і вони зазвичай відбувалися раз на два тижні або близько того.

Насправді проміжок часу між 20% виправленнями з часом збільшується. Вони відбувалися в середньому раз на 64 дні під час «бичачого» ринку в 2015-2017 роках, протягом якого цей період зріс до 8900%.

Біткойн виріс, але ще не повністю похитнув ці види корекцій

Наступний цикл між 2018 і 2019 роками відчував порівняльні потрясіння кожні 73 дні, приблизно з такою ж частотою, як і цикл 2020-2021 років. На початку десятиліття біткойн зріс більш ніж утричі приблизно за 200 днів, з 4100 доларів США до майже 12 800 доларів США.

Цього разу біткоїни в середньому падають на одну п’яту своєї вартості кожні 102 дні — на 40% більше, ніж під час двох попередніх ринків бика. Ця тенденція також добре ілюструється історичними даними біткойна волатильністьяка з часом зменшується.

Знову ж таки, цей вид аналізу працює лише з перевагою заднього огляду. Усі «бичачі» ринки, звичайно, закінчуються обвалом цін на 20% або більше, і ніхто не знає, чи був відкат цього місяця останнім у нашому циклі.

Принаймні вони стають рідшими.


Не пропустіть наступну велику історію – приєднуйтесь до нас безкоштовний щоденний інформаційний бюлетень.

Source link

Поділіться своєю любов'ю