Ціна біткойна сьогодні: BTC впав на 1,66%

Яка ціна біткоіни сьогодні?

Ціна біткоїна, або 1 BTC, торгується на рівні 51 330,12 доларів США станом на 8 ранку за східним часом. 20 лютого 2024 року найвища внутрішньоденна ціна оригінальної криптовалюти за минулий рік становила 53 000,00 доларів США.

Графік цін на біткойн

Наведений вище графік збирає дані станом на 8 ранку за східним часом щодня і не відображає внутрішньоденні максимуми чи мінімуми.

Історія курсу Bitcoin

52-тижневий внутрішньоденний максимум біткойна був 20 лютого 2024 року, коли він торгувався на рівні 53 000,00 доларів США за біткойн. 10 березня 2023 року найнижча внутрішньоденна ціна криптовалюти за минулий рік становила 19 582,88 доларів США. Оригінальна криптовалюта зросла на 108,38% за рік.

BTC починався дуже скромно, коли він був запущений у січні 2009 року. Через 15 років перша у світі криптовалюта повністю змінила світові фінансові ринки та накопичила світову ринкову капіталізацію в 1 трильйон доларів.

The крипто також стає популярною альтернативою підтримуваним урядом фіатним валютам, таким як долар США, які мають тенденцію втрачати вартість з часом через інфляцію.

Що таке біткоін?

Біткойн працює в революційній мережі на основі блокчейну, яка підтримується групою глобальних користувачів. Це дозволяє будь-кому, хто має доступ до Інтернету в усьому світі, здійснювати фінансові операції, які повністю обходять банки чи інших фінансових чи державних посередників.

Система безпеки Bitcoin зосереджена на його криптографії. Усі біткойн-транзакції перевіряються майнерами, які використовують потужні комп’ютери для вирішення складних математичних головоломок і створення нових блоків перевірених транзакцій у блокчейні.

За 15 років з моменту запуску біткойн він надихнув тисячі інших криптовалюти. Хоча багато додаткових криптовалют стали надзвичайно успішними, біткойн залишається найціннішою та найпопулярнішою криптовалютою в усьому світі.

Як визначається ціна біткоіна?

Оскільки біткойн не означає права власності на матеріальні активи та не генерує прибуток, дохід або грошовий потік, ціна біткойна визначається виключно попитом і пропозицією.

Мережа біткойнів автоматично випускає нові біткойни майнерам кожного разу, коли вони перевіряють і додають новий блок транзакцій до блокчейну. Загальна пропозиція біткойнів обмежена 21 мільйоном BTC.

Враховуючи фіксовану пропозицію біткойна, попит є основною змінною, що визначає його ціну. Цей попит коливається в основному залежно від настроїв інвесторів.

Стартова ціна біткоіна

Перша зареєстрована ціна біткойна була зафіксована наприкінці 2009 року, коли користувачі онлайн-форуму BitcoinTalk обміняли 5050 BTC на 5,02 долара через PayPal. Ця транзакція оцінила біткойн приблизно в 0,00099 доларів за BTC, або приблизно одну десяту цента.

Дати халвінгу біткоіни

Кожного разу, коли 210 000 блоків транзакцій додаються до блокчейну біткойнів, мережа автоматично проходить процес, відомий як halving.

Майнери біткойнів отримують певну суму BTC як винагороду за свої послуги з перевірки блоку. Але ця винагорода скорочується вдвічі кожного разу, коли відбувається вдвічі. Іншими словами, приблизно раз на чотири роки біткойн-майнерам знижують зарплату на 50%.

Халвінг біткойна важливий для обмеження пропозиції біткойна та теоретичної підтримки його ціни.

Наступний удвічі очікується в квітні 2024 року, коли ціна блокової винагороди впаде з 6,25 BTC до 3,125 BTC.

Чи вдвічі біткойн збільшує ціну BTC?

Халвінг біткойна зменшує пропозицію нових BTC, тому теоретично він буде хорошим для ціни біткойна.

Але халвінг безпосередньо не впливає на ціну біткойна. Тож це не гарантований бичачий каталізатор. Історично склалося так, що ціни на біткойни досягали циклічного дна приблизно за рік до того, як стався халвінг, а потім ціни на BTC зростали більше року після халвінгу.

Історія цін на біткоіни

Перші онлайн-біржі біткойнів з’явилися в 2010 році. Ціна монети зросла з порогу в 1 долар у 2011 році.

З цього моменту ціни на BTC продовжили зростати, досягнувши позначки в 1000 доларів США наприкінці 2013 року. Його популярність і обсяги торгівлі різко зросли через чотири роки.

У листопаді 2017 року біткойн досяг позначки в 10 000 доларів, а приблизно через місяць перевищив 20 000 доларів. Ралі було частково спричинене оголошенням CME Group про те, що вона запустить перші ф'ючерсні контракти на біткойн у грудні 2017 року.

Ентузіазм щодо оригінальної криптовалюти охолов у 2018 році, коли ціни BTC впали нижче 4000 доларів.

Наступний помітний бум біткойнів стався під час пандемії COVID-19 у 2020 році. Цього разу зростання BTC було частково спричинене закриттям урядом спортивних, казино та інших закладів дозвілля та розваг, а також кількома раундами державних перевірок стимулів, які залишили багатьох американців додатковими наявний дохід.

10 листопада 2021 року біткойн досяг історичного внутрішньоденного максимуму в 68 997,76 доларів США. Але підвищення процентних ставок охолодило ентузіазм інвесторів у 2022 році, і вони почали втечу від більш ризикованих активів, таких як криптовалюта.

Падіння цін на криптовалюту у 2022 році виявило надмірне кредиторство серед криптокредиторів, хедж-фондів та бірж. Низка звільнень і банкрутств у криптоіндустрії вплинула на ціни біткойнів, кульмінацією яких стало банкрутство провідної криптовалютної біржі FTX наприкінці 2022 року.

Але не минуло багато часу, поки оригінальна криптовалюта не почала повертатися. Зростання біткойнів відновилося у 2023 році, оскільки інвестори стали більш оптимістичними щодо економічних перспектив США та очікуваного запуску кількох спотових ETF для біткойнів.

Як купити біткоіни

Інвестори можуть купити біткоіни на популярному біржі криптовалютяк от Binance, Coinbase і Кракен.

Будь-який інвестор, який купує біткойни напряму, повинен зберігати свої BTC у a біткоін гаманець. Це схоже на зберігання паперових грошей у фізичному гаманці. У цьому випадку біткойн-інвестори зберігають ключі конфіденційності, необхідні для надсилання або отримання криптовалюти, у гаманці.

Біткойн-гаманці можуть бути апаратними гаманцями, схожими на USB-накопичувачі, або програмними програмами-гаманцями, які зберігають BTC на смартфоні чи іншому пристрої.

Гарячі гаманці – це біткойн-гаманці, підключені до Інтернету. Навпаки, холодні гаманці не підключені до Інтернету. Гарячі гаманці вважаються більш зручними, ніж холодні, але більш ризикованими через доступ до них онлайн.

Детальніше: Як купити біткоіни

Bitcoin ETF

Окрім прямої покупки біткойнів, інвестори можуть спекулювати на ринку біткойнів опосередковано через біткойн кошти.

У січні 2024 року SEC також схвалила кілька спотових ETF біткойнів. Ці фонди зберігають криптовалюту, а не ф’ючерсні контракти на криптовалюту, і торгують на основних біржах США.

Схвалення біржових фондів біткойнів є гучним інституційним підтвердженням криптовалюти, що означає відхід від її початкової репутації спекулятивного та нестабільного активу.

Провідні спотові ETF для біткойнів включають Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), VanEck Bitcoin Trust (HODL) і Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC).

Часті запитання (FAQ)

BTC — унікальний тікер для біткойна. Це дозволяє трейдерам легко ідентифікувати криптовалюту в системі біржі та відрізнити її від інших криптовалют або продуктів. Один біткоін дорівнює 1 BTC.

Один BTC дорівнює одному біткойну, який зараз оцінюється в 51 330,12 доларів США. У той час як глобальні центральні банки часто збільшують пропозицію фіатних валют, таких як долар США, пропозиція біткойнів обмежена 21 мільйоном BTC.

Source link

Поділіться своєю любов'ю