Ліквідність біткойнів переходить до США, оскільки спотові ETF змінюють крипторинки

(Bloomberg) — Торгувати біткойнами на криптобіржах США стало легше порівняно з платформами за кордоном, зміна ліквідності пояснюється впливом нових національних біржових фондів на найбільший цифровий актив.

Найбільш читані від Bloomberg

Дані дослідницької компанії Kaiko показують, що на торговельні майданчики США в середньому припадала майже половина заявок і запитів у межах 2% від середньої ціни біткойна цього року, період, який охоплює запуск спотових ETF у США.

У 2023 році за цим показником левову частку глибини ринку біткойнів мали неамериканські платформи. Більша кількість заявок і запитів у межах 2% від середньої ціни вказує на кращу ліквідність, що дозволяє виконувати ордери без надмірного стрибка цін.

Дев’ять біткойн-ETF у США дебютували 11 січня, тоді як Grayscale Bitcoin Trust, який існує більше десяти років, того ж дня перетворився на ETF. Група, до якої входять пропозиції від BlackRock Inc. і Fidelity Investments, наразі залучила інвесторів у розмірі 5 мільярдів доларів. Очікування та розгортання продуктів спричинили подвоєння ціни біткойна за останні 12 місяців.

«Підвищена ліквідність»

«Позитивна цінова динаміка біткойна була найбільш помітною в години торгів у США, оскільки учасники ринку користуються перевагами збільшення ліквідності», особливо в годину перед закриттям ринку США о 16:00, сказав Метью Сігел, керівник відділу досліджень цифрових активів у VanEck, один із спотових емітентів ETF.

Деякі спостерігачі вважають спотові біткойн-ETF точкою перегину, стверджуючи, що вони розширять впровадження криптовалюти. Оптимісти очікують, що обсяги торгівлі цифровими активами відродяться з низьких рівнів, що залишилися після краху біржі FTX та її дочірнього хедж-фонду Alameda Research на тлі ведмежого ринку 2022 року.

Вплив ETF вже помітний. Наприклад, за словами старшого аналітика Kaiko Десіслави Обер, 57% торгівлі біткойнами проти долара зараз відбувається в години ринку США порівняно з 48% рік тому.

Відкритий інтерес

У секторі деривативів відкритий інтерес на ринку ф’ючерсів на біткойни CME Group, що базується в Чикаго, повертається до рекордного рівня, досягнутого після схвалення ETF. Збільшення непогашених контрактів є ознакою більшого інтересу до ризиків, пов’язаних з криптовалютою, та хеджування серед установ США.

Нові ETF розраховують вартість своїх чистих активів у порівнянні зі спеціальними контрольними показниками на момент закриття в США кожного буднього дня. Цей процес допомагає з’ясувати ціну біткойна.

Така «прозора та надійна точка відліку» дозволяє інвесторам «об’єднувати великі угоди у визначений час», потенційно зменшуючи їхній вплив на ринок, сказав Девід Ловант, керівник відділу досліджень криптовалютного основного брокера FalconX.

Ловант сказав, що інвесторам потрібно уважно стежити за надходженнями ETF, оскільки «ціни зараз більш імовірно відступлять, коли зменшуються потоки купівлі».

Станом на 7:37 ранку в середу в Сінгапурі біткойн стабільно становив 52 236 доларів, що є близьким до найвищого рівня за більш ніж два роки.

(Оновлення з ринковими цінами в останньому абзаці.)

Найбільш читані з Bloomberg Businessweek

© Bloomberg LP, 2024

Source link

Поділіться своєю любов'ю