Європейський центральний банк або бреше про біткойн, або бреше собі

У четвер опублікував Європейський центральний банк (ЄЦБ). блог повторюючи спростовані заяви про біткойн {{BTC}}. Перша і найбільша в світі криптовалюта, відповідно до Генеральний директор ЄЦБ Ульріх Біндсейл і радник Юрген Шааф зазнали краху як валюта, так і інвестиції. Тому його справедлива вартість становить «нуль доларів».

Іншими словами: центральний банк для найбільшого у світі торгового блоку не може рекомендувати біткойни, оскільки він впаде.

Це уривок з інформаційного бюлетеня The Node, щоденного огляду найважливіших новин про криптовалюту на CoinDesk і за його межами. Ви можете підписатися, щоб отримати повну версію інформаційний бюлетень тут.

«Останнє схвалення ETF не змінює того факту, що біткойн не підходить як засіб платежу чи як інвестиція», Біндсейл і Шааф написалипосилаючись на парк спотових біржових фондів біткойнів які почали працювати в США в січні, які й досі значно перевищила прогнози аналітиків.

Якщо здається помилковим, що ЄЦБ взагалі коментуватиме біткойн, це, ймовірно, тому, що автори теж вважають Crypto Vibe Shift, і побачити потенційне зростання на горизонті після успішного запуску ETF і завершення крипто-зими. Згідно з даними, за останні шість місяців біткойн зріс у ціні більш ніж удвічі, перевищивши 51 тисячу доларів Індекси CoinDesk.

«Для суспільства оновлений цикл буму-спаду біткойна є жахливою перспективою. І побічний збиток буде величезним”, – пишуть вони, додаючи пізніше: “Рівень ціни біткойна не є показником його стабільності”. Проте для авторів неможливо не визнати нещодавні досягнення, навіть якщо вони передбачають, що «спекулятивна бульбашка» колись вибухне.

«Ралі восени 2023 року було ініційовано перспективою неминучого повороту в політиці процентних ставок Федеральної резервної системи США, скороченням вдвічі винагород за майнінг BTC навесні [2024] і пізніше схвалення спотового ETF біткойна SEC”, – пишуть Біндсейл і Шааф. Це цікавий крок, щоб повернути годинник назад, щоб спробувати пояснити, що “ініціювало” ралі біткойна, враховуючи всі ці три фактори: зниження ставки, халвінг і ETF — все ще в грі.

Дивись також: Біткойн ETF бачать рекордні щотижневі надходження в розмірі 2,4 мільярда доларів США

Проте, незважаючи на ці економічні чинники, автори кажуть, що біткойн «все ще не підходить як інвестиція», оскільки йому бракує грошових потоків, дивідендів, продуктивного комерційного використання або «соціальної вигоди», і що інтерес до активу в основному залежить від FOMO та « ефективність біткойн-лобі».

Чому саме біткойн-бустери були такими ефективними протягом багатьох років? Чому стейблкоїни швидко запроваджуються в країнах, охоплених гіперінфляцією? Чому біткоіни привабливі для жителів США та ЄС? Це питання, які залишаються незаданими, можливо тому, що за останнє десятиліття євро втратив 99,5% своєї вартості порівняно з біткойнами, згідно з даними. Дані TradingView.

Це навіть не так вперше ЄЦБ передбачив загибель біткоїну. У 2022 році Біндсейл і Шааф написали, що перехід із $17 000 до $20 000 протягом кількох тижнів після краху FTX був «відскоком дохлого кота» та «штучно викликаним останнім подихом перед дорогою до неактуальності». Хоча це правда, що біткойну знадобилося багато часу, щоб відновити позиції, тепер біткойн, схоже, знову перевірить свій історичний максимум біля 69 000 доларів.

Взагалі не бажаючи розмірковувати, чому люди цікавляться криптовалютами (наприклад, жодного разу не були слова інфляція, заощадження або високі комісії далі), Біндсейл і Шааф стверджують, що будь-яке зростання, ймовірно, можна пояснити «маніпулюванням цінами» та шахрайством. Вони цитують а Дослідження Forbes за 2022 рік, яке показало, що 51% повідомлених обсягів обміну біткойнами, ймовірно, були підробленими. Дослідження, яке я можу додати, не допускає помилки Біндсейла та Шаафа, пов’язуючи ціну з обсягами.

Але автори не можуть допомогти собі, оскільки розглядають біткойн як злочинну компанію — встановлюючи зв’язки між різними подіями, щоб припустити, що зловживання десь означає зловживання всюди. Одного разу вони обговорюють, як Twitter/X Комісії з цінних паперів і бірж США обліковий запис було зламано з метою публікації фейкових новин наприклад, про біткоін ETF. (Можливо, це лише я, але я думаю, що це гірше відображається на SEC, ніж на мережі Bitcoin.)

Справа в тому, що ЄЦБ або навмисно бреше, або щиро вводить себе в оману щодо злочинного використання біткойнів, тривале твердження, яке неодноразово спростовувалося. Без посилання на джерело автори пишуть: «Незважаючи на спад ринку, обсяг незаконних операцій продовжує зростати». все наявні доказивключаючи щорічні звіти про злочини від Chainalysis, свідчать про це криптозлочинність знижується в умовах спаду ринку.

Дивись також: Минулого року відмивання крипто-грошей впало на 30%: Chainalysis

Крім того, твердження про те, що біткойн «залишається найкращим вибором для відмивання грошей у цифровому світі», є явною помилкою. Можливо, несправедливо порівнювати біткойн із світовою резервною валютою, доларом США, який домінує у світовій та онлайн-злочинності, але знову ж таки чому купюра в 500 євро заборонено?

Пізніше автори прямо суперечать самі собі, обговорюючи точну причину, чому біткойн втрачає прихильність для злочинного використання: оскільки він працює на незмінній, повністю публічній і прозорій книзі. «Тому біткойн був проклятим інструментом анонімності, сприяючи незаконній діяльності та приводячи до судових дій проти порушників шляхом відстеження транзакцій», – пишуть вони.

Можливо, єдине, що автори мали рацію, це те, що вони сказали, що «децентралізована природа біткойна створює проблеми для влади, іноді призводячи до непотрібного регуляторного фаталізму». Дійсно, біткойн існує з певної причини — хочуть вони це перевірити чи ні — але це не означає, що використання цієї мережі не можна належним чином регулювати.

ЄЦБ було б краще зробити саме це, ніж передбачення смерті біткойна в тисячний раз.Source link

Поділіться своєю любов'ю