«Халвінг» біткойна і як це відбувається

«Хілвінг» біткойна відбувається приблизно кожні чотири роки (репрезентативний)

Лондон:

Згідно з даними компанії CoinGecko, що займається аналізом даних і аналізу криптовалют, біткойн, найбільша у світі криптовалюта, у п’ятницю завершив своє «розполовинення» — явище, яке відбувається приблизно кожні чотири роки.

Одразу після цього біткойн був досить стабільним, впавши на 0,47% до 63 747 доларів. Зменшення вдвічі сталося після того, як у березні біткойн досяг історичного максимуму в $73 803,25.

Але що таке халвінг і чи це дійсно має значення?

ЩО ТАКЕ ХАЛВІНГ БІТКОЙНА?

Зменшення біткойна вдвічі, яке відбувається приблизно кожні чотири роки, є зміною в базовій технології блокчейну біткойна, призначеної для зменшення швидкості створення нових біткойнів.

З самого початку біткойн був розроблений його творцем під псевдонімом Сатоші Накамото, щоб мати обмежений запас у 21 мільйон токенів.

Накамото вписав удвічі в код біткойна, і це працює, зменшуючи швидкість, з якою нові біткойни випускаються в обіг.

На даний момент випущено близько 19 мільйонів токенів.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ХАЛВІНГ БІТКІНІВ?

Технологія Blockchain передбачає створення записів інформації, які називаються «блоками», які додаються до ланцюжка в процесі, що називається «майнінг».

Майнери використовують обчислювальну потужність для вирішення складних математичних головоломок, щоб побудувати блокчейн і отримати винагороду у вигляді нових біткойнів.

Блокчейн сконструйований таким чином, що вдвічі відбувається щоразу, коли до ланцюга додається 210 000 блоків, приблизно кожні чотири роки.

При удвічі кількість біткойнів, доступних як винагорода для майнерів, скорочується вдвічі. Це робить майнінг менш прибутковим і сповільнює виробництво нових біткойнів.

ЯКЕ СПОЛУЧЕННЯ ХАВЛІНГ МАЄ З ЦІНОЮ БІТКОЙНА?

Деякі ентузіасти біткойна кажуть, що дефіцит біткойна надає йому цінності.

Чим менша пропозиція товару, за інших рівних умов, ціна має зростати, коли люди намагаються купити більше. Біткойн нічим не відрізняється, стверджують вони.

Інші заперечують логіку, зазначаючи, що будь-який вплив уже було б враховано в ціні.

Постачання біткойна на ринок також здебільшого залежить від майнерів криптовалюти, але цей сектор непрозорий, даних про запаси та поставки мало. Якщо шахтарі продадуть свої запаси, це може вплинути на зниження цін.

З моменту досягнення рекордних значень минулого місяця ціна біткойна впала нижче 64 000 доларів.

Встановити причини криптовалютного ралі також важко, не в останню чергу через те, що тут набагато менше прозорості, ніж на інших ринках.

Найпоширенішою причиною цьогорічного сплеску є схвалення Комісією з цінних паперів і бірж США біткойн ETF у січні та очікування, що центральні банки знизять процентні ставки.

Але в спекулятивному світі криптотрейдингу пояснення змін цін можуть перетворитися на ринкові наративи, які стають самореалізованими.

А ПОПЕРЕДНІ РОЗДІЛЕННЯ БІТКІНІВ?

Немає жодних доказів, які б свідчили про те, що за подальшим зростанням цін на біткойни стояли попередні зменшення вдвічі.

Тим не менш, трейдери та майнери вивчали минулі халвінги, щоб спробувати отримати перевагу.

Коли 11 травня 2020 року відбулося останнє уполовинення, ціна зросла приблизно на 12% за наступний тиждень і на 659% за наступні 12 місяців.

Але було багато пояснень ралі, включаючи м’яку монетарну політику та роздрібних інвесторів, які залишаються вдома з вільними грошима, і жодних реальних доказів того, що за цим стоїть зменшення вдвічі.

Раніше вдвічі відбулося в липні 2016 року. Наступного тижня біткойн зріс приблизно на 1,3%, а через кілька тижнів впав, а потім піднявся.

Коротше кажучи: важко виокремити вплив (якщо такий був) зменшення вдвічі раніше або передбачити, що може статися цього разу.

Регулятори неодноразово попереджали, що біткойн — це спекулятивний ринок, який керується ажіотажем і завдає шкоди інвесторам.

(За винятком заголовка, ця історія не була відредагована співробітниками NDTV і опублікована з синдикованої стрічки.)

Source link

Поділіться своєю любов'ю