Халвінг біткойнів, майнінг криптовалют: обговорює генеральний директор Riot Platforms

Bitcoin (BTC-USD) ціни тримаються вище 63 000 доларів США, оскільки криптовалюта трохи падає в понеділок. The подія біткойн-халвінгу планується, що відбудеться цієї п’ятниці, 19 квітня, і має на меті скоротити кількість доступних біткойнів в обігу раз на чотири роки.

Халвінг біткойнів безпосередньо впливає на прибутки біткойн-майнерів, зокрема Riot Platforms (БУНТ). Генеральний директор Riot Platforms Джейсон Лес розмовляє з Yahoo Finance про підготовку Riot до халвінгу та про «переконливі» побічні ефекти, які зараз зазнає криптопростір, незважаючи на будь-яку «грубу волатильність», яку принесе халвінг.

«Зростання ціни в першій половині цього року після схвалення різних біткойн-ETF, я вважаю, справді допомогло зменшити негативний вплив халвінгу на майнерів, тому що ми вже бачили деякі позитивні сторони цього», — Лес. — каже, пізніше додаючи: «Наша цінна пропозиція для інвесторів полягає в тому, що завдяки низькій вартості електроенергії ми фактично купуємо біткойн зі знижкою до його ринкової ціни. Ми отримуємо кредитне плече на біткойн і… очікуємо більшої прибутковості коли ціна біткоіна зростає».

Хочете дізнатися більше про халвінг біткойнів? Перегляньте це відео від Yahoo Finance для короткого пояснення: Халвінг біткойна: пояснення

Щоб отримати більше експертної інформації та останні дії на ринку, натисніть тут щоб переглянути цю повну серію Yahoo Finance.

Автор цього допису Люк Карберрі Моган.

Стенограма відео

[AUDIO LOGO]

ДЖУЛІ ХАЙМЕН: Біткойн сьогодні падає після стрімкого розпродажу на вихідних після нападу Ірану на Ізраїль. До нас приєднався Джейсон Лес, генеральний директор Riot Platforms, яка займається видобутком біткойнів. І я знаю, що всі розмови у світі майнінгу біткойнів стосуються майбутнього халвінгу. Але я хочу спершу запитати вас про ціну, Джейсене, і, знаєте, чого ви очікуєте тут наступного тижня. Сьогодні важко передбачити, як біткойн відреагує на геополітичні події.

ДЖЕЙСОН ЛЕС: Так, важко. І я б навіть прибрав другу частину, завжди важко передбачити, як відреагує ціна біткойна. Я вважаю, що справа в тому, що постійно відбувається багато торгівлі та швидких заробітків у біткойнах. А геополітичні події, подібні до того, що ми спостерігали на вихідних, можуть спричинити велику короткострокову волатильність.

Однак якщо ви зменшите масштаб і подивитеся на біткойн у довгостроковій перспективі, ви побачите дуже позитивну траєкторію ціни вгору та вправо. І це тому, що біткойн — це надійні гроші, біткойн має фіксовану пропозицію. І це привабливо для інвесторів. І скорочення вдвічі того, що ми збираємося відчути цієї п’ятниці, є частиною цієї фіксованої пропозиції в дії.

ДЖОШ ЛІПТОН: І Джейсоне, ти вніс якісь зміни, хоч якось потягнув за важелі, готуючись до того, що бізнес зменшиться вдвічі?

ДЖЕЙСОН ЛЕС: Підготовка до халвінгу справді відбувається за роки до того, як це сталося. Тож я б сказав, що Riot підготувалася до цього скорочення вдвічі, зосередившись на дуже низькій вартості електроенергії у 2023 році. Ми мали вартість енергії 2,2 цента за кіловат-годину, це одна з найнижчих у галузі. І кілька років тому ми почали будувати новий заклад, який запрацює цього місяця. Тож цей заклад має розширення. І саме тут ми розгортаємо новітні, найкращі та найефективніші машини на ринку.

Тож ми готувалися до цього скорочення вдвічі багато років тому. І рішення, які ми приймаємо сьогодні, готуються до скорочення вдвічі, яке відбудеться через чотири роки, у 2028 році.

ДЖУЛІ ХАЙМЕН: Джейсон, допоможи пояснити нам це. Тому що коли станеться халвінг, кількість біткойнів, які ви отримаєте за видобуток кожного біткойна, буде приблизно вдвічі меншою, ніж зараз. І є обмеження, яке вдвічі менше, ніж було з точки зору кількості біткойнів, які ви можете видобути на день. Як це не просто вдвічі скорочує ваш дохід?

ДЖЕЙСОН ЛЕС: Що ж, це відразу скорочує дохід майнерів вдвічі. Тому ми завжди проходимо через нерівність. Але справа в тому, що якщо ви подивитеся на деякі попередні зменшення вдвічі, то ми побачимо величезне зростання ціни протягом 12-18 місяців після зменшення вдвічі. І насправді, цей випадок, це дуже унікальна обставина, ми бачили, як біткойн досяг нового історичного максимуму ще до того, як це сталося.

Тож підвищення ціни в першій половині цього року після схвалення різних біткойн-ETF, я вважаю, справді допомогло пом’якшити негативний вплив халвінгу на майнерів, тому що ми вже бачили певні позитивні сторони цього. Але забігаючи вперед, я вважаю, що вплив, який ми бачимо на ETF на ринку, справді переконливий. Ці ETF, якщо залишити в стороні Grayscale Bitcoin Trust, ми побачили чистий приплив близько 27 мільярдів доларів США за приблизно три місяці з моменту затвердження цих ETF. Ці ETF сьогодні мають під управлінням приблизно половину активів, ніж золото після майже 20 років існування.

Тому я вважаю, що біткойн є переконливою інвестиційною тезою. Я думаю, що світова спільнота це бачить. І хоча зменшення вдвічі з точки зору винагороди за блок біткойнів є скороченням наполовину наших винагород, я вважаю, що ми перебуваємо в дуже оптимистичному сценарії зростання ціни в наступні роки.

ДЖУЛІ ХАЙМЕН: Джейсон, якою буде ваша… якою має бути ціна біткойна, наприклад, яка ваша беззбитковість, коли справа доходить до рівня біткойна після халвінгу?

ДЖЕЙСОН ЛЕС: Отже, оскільки ми зосереджені на такій низькій вартості електроенергії, ми готові до періодів спаду в економіці майнінгу біткойнів, подібних до того, що може мати халвінг. Якщо ви зараз подивитеся на обладнання для майнінгу біткойнів останнього покоління, ці машини мають беззбиткову ціну близько 200 доларів за мегават-годину. Отже, коли має місце, це фактично скорочується вдвічі до 100 доларів за мегават-годину. У випадку Riot наша вартість електроенергії в 2023 році становила 22 долари за мегават-годину.

Таким чином, навіть із зменшенням вдвічі, ми все ще маємо здоровий запас. Але ми все ще налаштовані оптимістично щодо майбутніх перспектив біткойна. Ось чому на нашому балансі так багато біткойнів. І ми вважаємо, що економіка майнінгу відновиться після халвінгу через 12-18 місяців.

ДЖОШ ЛІПТОН: Знаєш, Джейсене, сьогодні твої акції досягли мінімуму за 52 тижні. Цього року він знизився приблизно на 40%. Чи є у вашій історії, Джейсон, яку, на вашу думку, інвестори просто не дуже цінують?

ДЖЕЙСОН ЛЕС: Я думаю, що весь цей ринок новий. Тож я вважаю, що завдяки ETF у установ є ще один інструмент, щоб отримати доступ до біткойнів раніше. Тож я думаю, що багато грошей дивляться на це і думають: ей, чому… Я недостатньо знаю про майнінг, щоб вибрати, хто стане переможцем і хто програє з іншого боку. Я хочу просто посидіти в біткойнах і подивитися, як відбувається халвінг, і як майнери виконують постхалвінг.

Тож я думаю, що це одна з головних причин, чому ми спостерігаємо низьку ефективність акцій у всьому секторі майнінгу біткойнів. Я думаю, що наша цінна пропозиція для інвесторів полягає в тому, що через низьку вартість електроенергії ми фактично купуємо біткойни зі знижкою до їх ринкової ціни. Ми отримуємо кредитне плече на біткоіни. І ми очікуємо більшої прибутковості, коли ціна біткойна зросте.

Тож я вважаю, що акції майнінгу біткойнів тимчасово впали через удвічі. Ми бачили щось дуже схоже в попередньому халвінгу. Я вважаю, що бета-версія від акцій майнінгу біткойнів до біткойнів була дуже низькою, що призвело до зменшення вдвічі у 2020 році, а потім у наступні місяці, а потім продовжилося до 2021 року. Ця бета-версія значно зросла. І це був величезний бичачий ринок для всіх нас.

Отже, коротка відповідь: я думаю, що є гроші– гроші– багато грошей витягується з акцій майнінгу біткойнів. І це ніби очікування та спостереження, хто буде сильнішим виконавцем по той бік халвінгу.

Source link

Поділіться своєю любов'ю