Жінку Великобританії Вень Цзянь визнали винною у відмиванні біткойнів за рахунок шахрайства в Китаї на 6,3 мільярда доларів США

Жінка, яку звинувачують у конвертації біткойнів у готівку та майно, щоб допомогти приховати доходи від шахрайства на суму 5 мільярдів фунтів стерлінгів (6,3 мільярда доларів США), була цього тижня засуджена за одним пунктом звинувачення у відмиванні грошей після судового розгляду в Лондонському суді.

Прокуратура заявила, що Вень Цзянь допоміг приховати джерело грошей, нібито вкрадених у майже 130 000 китайських інвесторів у шахрайських схемах збагачення між 2014 і 2017 роками.

Вона не була причетна до основного шахрайства, яке, за словами прокурорів, було організовано жінкою, відомою Вену як Чжан Яді, чиє справжнє ім'я Цянь Чжімін.

У рамках свого розслідування британська поліція вилучила гаманці, що містять понад 61 000 біткойнів, що зробило це одним із найбільших вилучень криптовалюти правоохоронними органами в усьому світі.

Купи готівки, виявлені під час поліцейських обшуків, пов’язаних з Вень Цзянем.

Коли поліція отримала доступ у 2021 році, 61 000 біткойнів коштували близько 1,4 мільярда фунтів стерлінгів, заявили прокурори під час суду над Веном. Зараз він коштує понад 3 мільярди фунтів стерлінгів.

42-річна Вень заперечила три пункти звинувачення у відмиванні грошей, надавши докази того, що Чжан, яка втекла з Британії в 2020 році і чиє місцеперебування невідоме, сказала їй, що вона була незалежною заможною і що Вен не мала жодних відомостей про злочинність.

Присяжні за одним пунктом звинувачення визнали її винною в понеділок після судового розгляду в суді Саутворка. За двома іншими пунктами журі не змогло винести вердикт. У середу прокурор Макс Бейнс заявив, що Королівська прокуратура Великобританії не домагається повторного розгляду справи Вень за цими двома пунктами, тобто про винен вирок може бути повідомлено.

Вень буде засуджений наступного місяця за єдиним пунктом обвинувачення у відмиванні грошей, в якому вона була визнана винною.

США конфіскували 500 000 доларів США в криптовалюті у китайця під час азіатської афери з «різанням свиней»

На початку судового процесу прокурор Джилліан Джонс заявила, що Чжан прибув до Британії за фальшивим паспортом Сент-Кітс і Невіс у 2017 році, незабаром після того, як китайська влада почала розслідувати шахрайство.

Чжан потрібно було конвертувати вкрадені гроші, які були конвертовані в біткойни, щоб вивезти їх з Китаю, назад у готівку, і використовувала Вень як свою «підставну особу», сказала Джонс.

Прокурори заявили, що Вень мав знати, що гроші Чжан були отримані незаконним шляхом, у тому числі через те, що вона не хотіла їздити до країн, які мають угоду про екстрадицію з Китаєм.

Вень, однак, сказала, що вона просто намагалася забезпечити краще життя для свого сина. Її адвокат Марк Гарріс описав Чжан як «досвідченого кримінального суперлиходія», який постійно брехав Вень про джерело грошей.

Чжан «використав її та покинув, тому що вона була надійною та витратною», — сказав Гарріс, коли вона зникла у 2020 році.

Source link

Поділіться своєю любов'ю