Кеті Вуд каже, що біткойн є «цифровим золотом» для захисту від дефляції

(Bloomberg) — Кеті Вуд каже, що вона однозначно зробить ставку на біткойн, а не на золото чи готівку, щоб захиститися від можливості дефляції в найближче десятиліття.

Глава ARK Investment Management повторила свою точку зору, що вона очікує ери падіння цін, підкріпленої новими технологіями, зокрема штучним інтелектом, електромобілями, робототехнікою, секвенуванням генома та блокчейном — думки, якої вона дотримувалася з 2021 року, навіть коли ринки зосередилися на нова ера підвищених інфляційних ризиків.

У відповідь на запитання в подкасті Bloomberg Merryn Talks Money про те, який із трьох класів активів вона б утримала протягом 10 років, Вуд сказала: «Біткойн, руки вниз. Біткойн є захистом як від інфляції, так і від дефляції, оскільки немає ризику контрагента, а установи майже не залучені». Це «цифрове золото», — сказала вона.

Вуд була одним із найбільш оптимістичних голосів щодо криптовалюти, оскільки вона очікує, що вона виграє від ширшого зростання нових технологій та інновацій. Раніше вона передбачала, що ціна біткойна перевищить 1 мільйон доларів у наступне десятиліття. Зараз він становить 35 000 доларів, що приблизно вдвічі менше, ніж у 2021 році.

Але після обвалу на 64% у 2022 році вартість біткойна цього року зросла більш ніж удвічі, оскільки учасники ринку рекламували його як потенційний захист від інфляції, незважаючи на те, що він не зміг діяти як такий під час найбільшого зростання споживчих цін з початку 1980-х років. Нещодавно токен підвищився завдяки ставкам, що Комісія з цінних паперів і бірж США незабаром може схвалити біржові фонди, які інвестують безпосередньо в монету.

Вуд є одним із тих, хто має найкраще становище, щоб отримати вигоду від схвалення ETF. Її фірма подала заявку на біткойн ETF разом із 21Shares і інвестувала в Grayscale Bitcoin Trust. В листопаді минулого року ARK Next Generation Internet ETF Вуда на суму 1,2 мільярда доларів придбав GBTC, коли дисконт становив близько 40%. Траст є найбільшим холдингом у фонді та приніс приблизно 224% цього року до середи. Це можна порівняти з зростанням біткойна приблизно на 114%. Минулого місяця ARK продала частину своїх холдингів GBTC.

У подкасті Вуд сказала, що вона також очікує конвергенції між ШІ та біткойнами. Це «уможливить виконання мікрозавдань у всьому світі та розподіл праці таким чином, який ми зараз навіть уявити не можемо».

–За сприяння Вілдани Хайріч.

© Bloomberg LP, 2023Source link

Поділіться своєю любов'ю