«Крипто-зима» може закінчитися, оскільки наближається вдвічі біткойн – Morgan Stanley

Отримуйте всі важливі новини ринку та думки експертів в одному місці за допомогою нашої щоденної розсилки. Отримуйте вичерпний підсумок головних новин дня прямо на свою поштову скриньку. Зареєструйтесь тут!

(Новини Kitco) – 2023 рік був нестабільним для ринку криптовалют. Bitcoin (BTC) почався гаряче, піднявшись із 16 200 доларів США до майже 32 000 доларів США за перші кілька місяців на тлі кількох серйозних подій, включаючи найбільшу банківську кризу з 2008 року, але з тих пір йому важко відновити цей імпульс.


Ринок опинився в пастці того, що називають «криптозимою», оскільки ціни досягли піку в листопаді 2021 року, оскільки численні резонансні банкрутства та регулятивні обмеження галузі з боку Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) виштовхнули багатьох інвесторів з ринку. ринок і ціни на токени впали на 50-95%.


Прогноз почав покращуватися в червні після BlackRock подав заявку на спотовий біржовий фонд BTC (ETF).що викликало шквал подібних заявок від інших менеджерів активів, і аналітики всієї екосистеми дедалі більше стверджують, що затвердження першого спотового BTC ETF є лише питанням часу.


Згідно з нещодавнім звіт Morgan Stanley, тепер з’явилися ознаки, які вказують на те, «що «крипто-зима» – циклічне падіння біткойна на ведмежому ринку – може залишитися в минулому», посилаючись на останні події та майбутній халвінг біткойна.


«Біткойн є провідною криптовалютою, на яку припадає близько 50% загальних цифрових активів за ринковою капіталізацією, і багато в чому виступає в якості проксі-сервера для загального криптовалютного ринку», — сказав аналітик Morgan Stanley Денні Галіндо. «Одним з унікальних аспектів біткойна є те, що він розроблений для проходження процесу, який називається «хілвінг», який створює дефіцит, щоб біткойни могли зберегти свою цінність».


Приблизно кожні чотири роки код біткойна розроблено для скорочення нової пропозиції BTC, що вивільняється з кожним новим блоком, наполовину (відоме як халвінг), що слугує дефляційною силою для токена. За оцінками, до 2140 року буде створено всі 21 мільйон BTC, і біткойни більше не будуть видобуватись.


«Навмисно обмежуючи пропозицію нових біткойнів, дефіцит, викликаний халвінгом, може вплинути на ціну біткойнів і потенційно підштовхнути зростання», — сказав Галіндо. «З моменту створення біткойна в 2011 році було три таких аналізи, кожен з яких тривав від 12 до 18 місяців після халвінгу».


Завдяки цьому чотирирічному циклу ринок криптовалюти проходить різні фази, які відповідають чотирьом сезонам року.


Під час криптографічного літа «Історично склалося так, що більша частина прибутку біткойна приходить безпосередньо після халвінгу», — сказав Галіндо. «Цей період зростання починається з події халвінгу і закінчується, коли ціна біткойна досягає свого попереднього піку».


Як тільки ціна BTC перевищить старий максимум, починається падіння криптовалюти. «Це, як правило, привертає інтерес з боку ЗМІ, нових інвесторів і компаній, що може підвищити ціни», — сказав він. «Цей період являє собою час між тим, як біткойн долає старий максимум і досягає нового, що сигналізує про те, що бичачий ринок пішов своїм курсом».


Потім настає криптовалютна зима. «У попередні цикли падіння ринку відбувалося, коли інвестори вирішували зафіксувати свої прибутки та продавати біткойн, що спричиняло падіння цін і водночас відлякувало нові інвестиції», — сказав Галіндо. «Цей період відбувається між новим піком і наступним спадом. З 2011 року було три зими, кожна з яких тривала близько 13 місяців».


Після того, як біль інвесторів був максимізований, криптовесна починає з’являтися. «Протягом цього періоду перед кожним халвінгом ціна біткойна зазвичай відновлюється після найнижчої точки циклу, але інтерес інвесторів, як правило, слабкий», — сказав він.


Це призводить до актуального питання для криптоінвесторів: чи настала криптовесна?


«Подібно до того, як фермер уникає висаджувати розсаду взимку або надто пізно навесні, криптоінвестори хочуть знати, коли настала криптовалютна весна, щоб максимізувати «сезон вегетації» своїх інвестицій», — сказав він.


Галіндо окреслив кілька моментів, які слід враховувати, «намагаючись визначити, чи справді настала криптовалютна весна, чи ринок все ще перебуває в розпалі криптовалютної зими».


Перше, що слід врахувати, це кількість часу з моменту останнього піку. «Падіння біткойна в попередні криптозими історично траплялося через 12-14 місяців після піку», — сказав він.


Величина падіння біткойна також важлива, оскільки попередні мінімуми були приблизно на 83% нижче відповідних максимумів.


«Коли біткойн наближається до мінімуму минулих циклів, багато біткойн-майнерів припиняють свою діяльність, тому що вони втрачають гроші», — сказав він. Це те, що відомо як капітуляція шахтарів. «Коли майнер закривається, це полегшує роботу майнерам, що залишилися. Статистика під назвою «Складність біткойнів» вимірює, наскільки легко чи важко видобувати біткойни. Коли складність зменшується, це означає, що корито вже близько».


Галіндо сказав, що одним із інструментів технічного аналізу, який допомагає визначити сезон криптовалюти, є коефіцієнт співвідношення ціни біткойна до термокапіляції. «Thermocap» вимірює, скільки грошей було інвестовано в біткойн з моменту його створення», — сказав він. «Нижчий мультиплікатор ціни біткойна до термокап вказує на спад, тоді як вищий мультиплікатор вказує на пік».


Інші ознаки майбутньої криптографічної весни включають проблеми обміну та помітні зміни в ціновій дії біткойна.


«Коли ціна на криптовалюту падає, це, як правило, впливає на життєздатність деяких криптовалютних бірж. Банкрутства, погані новини чи нові правила – усе це може свідчити про падіння», – сказав він. «Підвищення ціни на 50% від мінімуму біткойна зазвичай є хорошою ознакою того, що мінімуму досягнуто, хоча були приклади, коли такий приріст супроводжувався значним падінням».


Поточні оцінки вказують на те, що наступне зменшення вдвічі відбудеться десь між ними 12 квітня і 24 квітня2024.


«Грунтуючись на поточних даних, ознаки вказують на те, що крипто-зима може бути в минулому, і що криптовалюта-весна, швидше за все, на горизонті», — сказав Галіндо. «Однак майте на увазі, що на сьогоднішній день було лише три криптовесни. Іншими словами, ще багато чому потрібно навчитися».


Також важливо відзначити, що, як і у випадку з усіма інвестиціями, минулі результати не вказують на майбутні результати, сказав він. «Потенційні ризики, такі як злам шифрування, помилки програмного забезпечення, рецесія або скоординовані дії уряду, можуть виникнути до очікуваного вдвічі та порушити цикл».


«Хоча ніхто не може сказати вам, чи зараз правильний час купувати чи продавати криптовалюту, сьогодні правильний час дізнатися більше про циклічні тенденції криптовалютного ринку, щоб ви могли ставити запитання, стежити за тенденціями та самостійно визначати, чи цикл повторять четвертий раз і чи варто інвестувати», – підсумував Галіндо.


За словами а звіт від Forbes Digital Assets, нещодавні кроки BlackRock і JPMorgan закладають основу для наступного підвищення цін на біткойн, ефір, XRP і криптовалюту.


Вони посилалися на коливання цін на біткойн у понеділок, яке було викликано помилковий звіт що заявка BlackRock на спотовий BTC ETF була схвалена – як доказ того, що ринок готовий рухатися вище.


«Тим часом BlackRock став першим гігантом Уолл-стріт, який використав Система врегулювання застави JPMorgan на основі блокчейну, що є частиною плану, який, за словами виконавчого директора BlackRock, започаткує «наступне покоління для ринків», — сказав Forbes. «Минулого тижня BlackRock використовував блокчейн Onyx JPMorgan на базі Ethereum і токенізовану мережу застави банку для токенізації акцій одного зі своїх фондів грошового ринку, відправляючи їх у лондонську Barclays у позабіржовій торгівлі деривативами».


Старший співавтор Forbes Біллі Бамбро зазначив, що технологія блокчейн «дозволяє «токенізувати» традиційні активи в публічній книзі, що потенційно робить передачу будь-чого, від акцій, облігацій, нерухомості та альтернативних інвестицій, таких як мистецтво, дешевшою та легшою».


Вони також процитували численні заяви Ларрі Фінка, генерального директора BlackRock, який в останні роки став все більш оптимістично налаштованим щодо криптовалютного сектора.


У його 2022р річний лист звертаючись до акціонерів, Фінк назвав технологію блокчейн «дуже важливою» і сказав, що «у просторі цифрових активів відбуваються дуже цікаві події». Він також передбачив свідків боротьби у 2023 році, сказавши, що багато великих біткойн- і крипто-компаній, які існували на той час, не «існуватимуть» довго після різкого краху FTX, і припустив, що гіганти Уолл-стріт можуть взяти верх. управління біткойнами та криптопростором.


Поки розмовляючи з CNBC у липні Фінк зазначив, що через спотову заявку його фірми на BTC ETF йому не дозволено згадувати біткойни, тому замість цього він використав слово «крипто».


«Якщо ви подивіться на вартість нашого долара, як він знецінився за останні два місяці і наскільки він подорожчав за останні п’ять років… міжнародний криптопродукт може справді перевершити це», — сказав він. «Саме тому ми віримо, що є великі можливості, і тому ми бачимо все більший інтерес. І інтерес широкий [and] світовий.”


Він також підкреслив, що криптовалюта може додати новий вимір диверсифікації до портфелів інвесторів, що може стати в нагоді в разі великої глобальної рецесії, і сказав, що очікує, що біткойн і криптовалюта «вийдуть за межі» традиційних валют, включаючи долар США, завдяки значною мірою до прийняття Уолл-стріт. «Він має відмінну цінність порівняно з іншими класами активів, але, що важливіше, оскільки він настільки міжнародний, він виходить за межі будь-якої однієї валюти», — сказав Фінк.


Відмова від відповідальності: Погляди, висловлені в цій статті, належать автору та можуть не відображати погляди Kitco Metals Inc. Автор доклав усіх зусиль для забезпечення точності наданої інформації; однак ні Kitco Metals Inc., ні автор не можуть гарантувати таку точність. Ця стаття призначена виключно для інформаційних цілей. Це не прохання здійснити будь-який обмін на товари, цінні папери чи інші фінансові інструменти. Kitco Metals Inc. і автор цієї статті не несуть відповідальності за збитки та/або збитки, спричинені використанням цієї публікації.

Source link

Поділіться своєю любов'ю