Nvidia, біткойн чи какао — яка інвестиція краща?

Поп-вікторина для кмітливих інвесторів.

Якби ви могли повернутися на шість місяців назад і зробити одну угоду, у що б ви інвестували?

Компанія чіпів Nvidia (NVDA), яка спеціалізується на передовий штучний інтелект? Це останнє захоплення Уолл-стріт, і, схоже, світ штучного інтелекту зростатиме та змінюватиме глобальну економіку.

Або Bitcoin
BTC
, криптовалюта, яка ще є підлітком, але продовжує привертати все більше уваги з Уолл-стріт? Зараз існує низка біржових фондів, які інвестори можуть використовувати для отримання прибутку, зокрема Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), iShares Bitcoin Trust Registered (IBIT) і Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC). Є й інші.

Або ви пішли б на ф’ючерсну біржу і купили б купу контрактів на какао? Какао є ключовим інгредієнтом шоколаду.

Сюрприз. Найкраще за цей період досягла Cocoa. Його ціна підскочила більш ніж на 180% за півроку до середи, за матеріалами сайту TradingEconomics. Нещодавно одна метрична тонна какао-бобів коштувала 9830 доларів США, що є рекордною ціною.

Причина мітингу була проста, за словами Trading.Biz аналітика Тобі Опейемі Амуре, який пояснює проблему так:

  • «Дефіцит поставок, що спонукає до ралі, пов’язаний із поганою погодою та захворювання культури у Гані та Кот-д’Івуарі, на які разом припадає 70% світового виробництва какао. Фермери в Гані також мають стимул до контрабанди своєї квасолі, щоб скористатися перевагами вищих цін, оскільки вони укладені фіксованими контрактами з урядом». Мій акцент.

За даними Yahoo, біткойн зріс на 157% за той же період. Це можна порівняти з Nvidia, яка зросла на 112,5%, знову ж таки за даними Yahoo.

Очевидно, Cocoa був кращим варіантом за останні шість місяців. Але, звичайно, ніхто з нас не може повернутися в минуле і зробити правильну торгівлю.

Справжнє питання зараз полягає в тому, що запросити в майбутньому?

І для цього здається очевидним, що уникати какао було б гарною ідеєю. Шон Гекетт з Hackett Financial Advisors попереджає інвесторів поки що уникати ставок на падіння ціни. Нещодавнє підвищення – це те, що може тривати деякий час, потім досягти піку та різко впасти. Але все це важко передбачити.

Він каже наступне:

  • «Кожен виробник какао у світі зробить усе можливе, щоб максимізувати врожайність тих дерев, які не постраждали від хвороб. Якщо погода буде більш сприятливою з максимальним доглядом за деревами та землеробством, тоді можна побачити різке збільшення врожайності, що допоможе дещо компенсувати втрату продуктивності дерев, які потрібно пересадити».

У міру того, як це збільшиться виробництво і пропозиція зросте до рівня, вищого за очікуваний, ціна на какао впаде.

З двох інших ставок я б уникав біткойн і віддавав перевагу Nvidia. Каже легендарний інвестор Уоррен Баффет Біткойн нічого не дає. І я вважаю, що це правильно.

NVDIA
DIA
безсумнівно, сприятиме світовій економіці, допомагаючи виробляти чіпи, які підвищать ефективність на робочому місці. Компанія також, швидше за все, збільшить свої дивідендні виплати з того, що зараз виглядає як мізерні 0,02%, у міру зростання бізнесу.

Звичайно, є ризики. Усі великі технологічні компанії працюють у світі творчого руйнування. Інновації перетворюються на руйнування, а потім на провал. принаймні цього навчила нас Силіконова долина.

Source link

Поділіться своєю любов'ю