Після біткойн-ETF в США Великобританія бореться за таку ж свободу роздрібної торгівлі

Підтримка Управлінням фінансового контролю криптопродуктів у Великій Британії просувається лише так далеко — і спостерігачі галузі закликають роздрібних клієнтів також мати доступ до таких пропозицій.

Дозвіл неінституційним інвесторам торгувати фізично забезпеченими біржовими купюрами (ETN) відповідав би подібним успіхам, досягнутим у США та інших країнах, зазначили вони.

У понеділок FCA оновило свою позицію щодо криптовалютних ETN, зазначивши, що не буде заперечувати проти розміщення таких пропозицій на так званих визнаних інвестиційних біржах.

ETN – це боргові цінні папери, які пропонують ризик для базового активу. Подібно до біткойн-ETF, нещодавно затверджених у США, такі продукти дозволяють інвесторам торгувати цінними паперами, які відстежують їхні базові криптоактиви на біржі в години торгів.

Підтримка FCA для криптовалютних ETN залежала від того, що продукти будуть доступні лише професійним інвесторам, таким як інвестиційні компанії та кредитні установи, заявив регулятор у понеділок. заява.

Враховуючи цю зміну, Лондонська фондова біржа заявила в понеділок, що почне приймати заявки на фізично забезпечені біткойни та ефірні ETN у другому кварталі.

Детальніше: Лондонська фондова біржа прийматиме пропозиції криптовалюти ETN із фізичним забезпеченням

Незважаючи на те, що FCA вважає, що біржі та професійні інвестори тепер можуть краще визначати, чи відповідають криптовалютні ETN їх схильності до ризику, такі продукти — і криптовалютні деривативи — залишаються «непридатними для роздрібних споживачів через шкоду, яку вони завдають».

Ан FCA прес-секретар відмовився коментувати окрім заяви.

Тім Беван, генеральний директор компанії-емітента криптопродуктів ETC Group, сказав, що «розчаровує» те, що роздрібні інвестори все ще не зможуть торгувати криптовалютними ETN на регульованих ринках. Таких обмежень для відкриття прямого крипторахунку немає, додав він.

«Якби правила Великобританії дозволяли роздрібним інвесторам інвестувати в крипто ETP через регульовані ринки, це привело б Великобританію в один ряд із більшою частиною Європи та дозволило б цим роздрібним інвесторам скористатися перевагами вбудованої безпеки, яку надають встановлені біржі», — сказав Беван. в електронному листі.

Спершу FCA заборонений продаж, маркетинг і розповсюдження крипто-орієнтованих деривативів і ETN серед роздрібних споживачів у січні 2021 року.

Але крипто-екосистема суттєво змінилася з того часу як з комерційної, так і з регуляторної точки зору, за словами Лаури Наваратнам, британського керівника політики в Crypto Council for Innovation (CCI).

Комісія з цінних паперів і бірж схвалені спотові біткойн ETF у США в січні. Jacobi Asset Management запустив перший біткоін ETF в Європі на біржі Euronext Amsterdam в серпні минулого року, хоча крипто ETN існують на континенті роками.

«Враховуючи ці зміни, є сенс заборони [for] роздрібні клієнти повинні бути переглянуті FCA», — сказав Наваратнам Blockworks. «CCI вітає додаткову роботу над цим як пріоритет, оскільки терміни майбутнього ширшого режиму регулювання для криптоактивів невідомі».

Менді Чіу, керівник відділу розробки фінансових продуктів компанії з управління криптоактивами 21.co, зазначила, що обережний «поетапний підхід» FCA, ймовірно, є кроком до роздрібного доступу, коли регулятор зможе оцінити вплив у «більш поінформованій базі учасників».

Детальніше: Британський міністр розглядає стейблкойн, законодавство про стейкинг у наступні 6 місяців: звіт

«Ми дуже раді прийняти рішення прийняти заявки на крипто ETP, але ми вважаємо, що роздрібним інвесторам краще інвестувати в крипто ETP, а не купувати безпосередньо, оскільки ETP є регульованими продуктами, які підлягають суворому регуляторному нагляду з боку фінансових органів», — сказала вона Blockworks. . «Інвестори ETP також отримують переваги від страхування, зберігання криптовалют інституційного рівня та простоти торгівлі через свої існуючі брокерські рахунки».

FCA, ймовірно, чекає, щоб отримати більш чітку картину того, як SECКерівник 21.co додав, що схвалення біткойн-ETF має значення. Наразі чистий оборот сегменту з 10 фондами склав понад 10 мільярдів доларів США припливи — навіть із найбільшим фондом у категорії, Grayscale Bitcoin Trust ETF (GBTC), чистий відтік якого становить близько 11 мільярдів доларів.

«Успіх біткойна ETF у США, безсумнівно, створили тиск на FCA, щоб той переглянув, оскільки Велика Британія стала винятком серед своїх аналогів», — сказав Чіу. «Однак FCA застосував відносно прогресивний підхід, щоб врахувати [ether] з самого початку, що дуже приємно бачити».

SEC, яка ще не схвалила ефірні ETF, є очікується, що буде керувати продуктами ETH запропоновані різними емітентами США в травні.


Не пропустіть наступну велику історію – приєднуйтесь до нас безкоштовний щоденний інформаційний бюлетень.Source link

Поділіться своєю любов'ю