Спільника Crypto Queen засуджено за відмивання біткойнів

Цзянь Вень була засуджена до шести років і восьми місяців позбавлення волі за участь у біткойнах (BTC) змова про відмивання грошей.

31 жовтня 2018 року поліція провела обшук у резиденції Вен і знайшла гаманець з 61 000 біткойнів, які були вилучені. Відтоді вартість конфіскованих BTC зросла з 1,4 мільярда фунтів стерлінгів на той час до понад 3 мільярдів фунтів (4 мільярди доларів).

42-річного Вень нібито залучив Яді Чжан (також відомий як Чжімінь Цянь і прозваний «Королевою крипто»), щоб діяти як «підставна особа» для операції.

Чжан звинувачують у шахрайстві 130 000 китайських інвесторів на 5,6 мільярда доларів у період з 2014 по 2017 роки. повідомляється заарештований у Великобританії на початку цього місяця.

Вень намагався придбати престижну нерухомість у Лондоні, наприклад, особняк у Гемпстеді вартістю 23,5 мільйона фунтів стерлінгів і нерухомість із розкішними зручностями вартістю 12,5 мільйона фунтів стерлінгів. Ці транзакції викликали перевірки на запобігання відмиванню грошей, що призвело до скасування покупок через нездатність Вена пояснити джерело BTC.

Під час суду Вень заявила, що не знала про незаконне походження коштів і лише прагнула покращити життя себе та свого сина. Прокурори стверджували, що вона керувалася особистою фінансовою вигодою.

Вень не було звинувачено в участі в початковому шахрайстві.

У березні минулого року журі засуджений Вень за одним пунктом звинувачення у відмиванні грошей із залученням 150 BTC на суму майже 8 мільйонів фунтів (10 мільйонів доларів).

Суддя Саллі-Енн Хейлз виявила, що понад 128 000 інвесторів внесли в схему 40 мільярдів юанів (приблизно 5,6 мільярда доларів).

«Деякі доходи від цього шахрайства були конвертовані в біткойни, переведені на криптовалютний гаманець і незаконно вивезені з Китаю за допомогою ноутбука», — пояснила вона.

Незважаючи на заявлені доходи лише в 12 800 фунтів стерлінгів (близько 16 200 доларів США) у 2015 році та 5 979 фунтів стерлінгів (приблизно 7 600 доларів США) у 2016 році, Вень перейшов у нерухомість із шістьма спальнями в Лондоні в 2017 році, сплачуючи понад 17 000 фунтів стерлінгів (приблизно 21 600 доларів США) на місяць.

Вень та її роботодавець нібито керували міжнародним ювелірним бізнесом, причому Вень виступав у ролі «підставної особи». Вони також фінансували переїзд сина Вена з Китаю до Великобританії, щоб відвідувати приватну школу, і купили дві нерухомості в Дубаї.

Згідно з прес-релізом CPS, Вень винна в конвертації «значних сум» біткойнів у готівку та інші активи від імені свого роботодавця.

Придушення відмивання грошей у криптовалюті

Крипто гроші прання суттєво вплинув на інвесторів, підриваючи цілісність ринку цифрових активів.

Злочинці використовують відносну анонімність криптовалют для відмивання доходів від різних злочинів, включаючи кіберзлочинність, шахрайство та крадіжки

Як нещодавно повідомляв crypto.news, Дарен Лі та Ічен Чжан були затриманий за відмивання щонайменше 73 мільйонів доларів через підставні компанії, пов’язані з інвестиційними схемами криптовалюти.

Їхня діяльність передбачала нагляд за міжнародним синдикатом, який відмивав доходи від шахрайства з інвестиціями в криптовалюту.

Жертв під прикриттям підставних компаній обманом змусили перевести мільйони доларів на банківські рахунки в США.

Згодом кошти були переведені на різні внутрішні та міжнародні банківські рахунки та криптовалютні платформи, щоб приховати їх походження, природу, право власності та контроль.

Лі та Чжана звинувачують у змові з метою відмивання грошей та міжнародному відмиванні грошей, що підкреслює постійні зусилля по боротьбі з незаконною діяльністю в сфері криптовалют.

Source link

Поділіться своєю любов'ю