Тепер використання мережі Bitcoin коштує «Біг Мак».

біткойн (BTC) ціна зросла в жовтні, збираючи інвесторів і трейдери криптовалюти‘ увага. Це збільшило попит на мережу біткойн, через що комісії за транзакції перевищують ціну Біг Мака.

Фінболд відновлено даних від mempool.space 7 листопада про середні комісії, сплачені мережі Bitcoin за останні 144 блоки (24 години).

Примітно, що користувачі платили в середньому 0,00017510 BTC ($6,08) комісії за транзакцію та 0,5796 BTC ($20 131) за блок. Майнери біткоіни зібрали 983,46 BTC (34,16 мільйона доларів) винагород за майнінг за цей період.

Статистика винагород мережі Bitcoin (144 блоки). Джерело: mempool.space

Цікаво, що середні збори за транзакцію перевищили середню ціну Біг Мака в США. Згідно з даними, у липні 2023 року один Біг Мак коштував 5,58 доларів США Індекс Big Mac за Економіст.

Чому зростає комісія мережі Bitcoin?

Блокчейн біткойн має обмежений простір для блоків, що обмежує кількість транзакцій, які можна додати до наступного блоку та підтвердити мережею. Під час сценаріїв великого обсягу в ланцюжку конкуренція за доступний блоковий простір може призвести до різкого зростання комісії.

По суті, користувачі біткойнів починають перевищувати ставки один одного, щоб перескочити чергу транзакцій, що очікують. Чим вища терміновість підтвердження транзакції, тим вищі комісії можуть бути.

Як правило, стрибки цін призводять до термінового бажання продати, щоб отримати прибуток, що може призвести до підвищення комісії за транзакцію. Це явище спостерігалося багато разів протягом історії в мережі Bitcoin. Щось подібне може статися під час падіння цін, оскільки інвестори можуть спробувати вийти зі своїх позицій.

Минулого разу середні збори були такими високими, як вартість Біг Макабуло 7 червня. Відновлення від середньої комісії за транзакцію в розмірі $31,14 8 травня, згідно з BitInfoCharts. До цього вихід за межі «ціни Big Mac» був причиною згаданого підвищення.

Історичний графік середньої комісії за транзакцію біткойн
Історичний графік середньої комісії за транзакцію біткойн. Джерело: BitInfoCharts

Що таке індекс Big Mac?

Індекс Big Mac був винайдений Економіст у 1986 році, використовуючи товар, що споживається у всьому світі, для вимірювання «справедливої ​​вартості» світових валют.

«Вона базується на теорії паритету купівельної спроможності (ПКС), уявленні про те, що в довгостроковій перспективі обмінні курси повинні рухатися до курсу, який би вирівняв ціни на ідентичний кошик товарів і послуг (у цьому випадку гамбургер ) у будь-яких двох країнах».

Економіст

Діаграма індексу Big Mac
Графік індексу Біг Мак. Джерело: Економіст

У цьому контексті ціну Біг Мак також можна використовувати як міру доступності для мережі біткойн. Враховуючи, що біткойн прагне стати глобальною валютою, користувачам з різних економічних реалій доведеться вирішити, чи можуть вони дозволити собі здійснити транзакцію BTC, яка коштує дорожче, ніж Біг Мак.

Крім того, недостатня доступність і висока вартість можуть вплинути на попит на BTC на спотовому ринку, орієнтованому на використання мережі Bitcoin як платіжної системи. Під час стрибків комісії за транзакції користувачі перейшли до більш ефективних мереж, що також може збільшити попит на них криптовалюти і деякі шари-2, такі як Мережа Lightning.

Важливо сказати, що використання Lightning Network у сценарії з високою комісією може наражати користувачів на ризик блокування їхніх BTC у протоколі рівня 2. Зокрема, комісія може продовжувати зростати, якщо попит на площу блоку не впаде, що робить закриття каналів недоступним.

Source link

Поділіться своєю любов'ю