Відскок біткойна на 160% у 2023 році є ризиком для шоку попиту на ETF

Відчуття приреченості, яке охопило криптовалютні ринки наприкінці 2022 року після знищення 1,5 трильйона доларів, через 12 місяців поступилося місцем зовсім іншим настроям: жадібності.

Цього року біткойн повернувся з зростанням більш ніж на 160%, що додало близько 530 мільярдів доларів до його ринкової капіталізації.

Після цього безліч дрібніших токенів, починаючи від Солани, яку підтримує Сем Бенкман і Фрід, і закінчуючи мемкойнами на тему собак і жаб, отримали популярність, оскільки інвестори знову взялися на ризик. Інвестор, який придбав Solana за 1 00 000 доларів США на початку 2023 року, тепер отримає прибуток у розмірі понад 8 00 000 доларів США.

Значною частиною добра є оптимізм щодо того, що регулятори США незабаром дадуть своє перше благословення на створення біржового фонду (ETF), який інвестує безпосередньо в біткойн. До 10 січня інвестори дізнаються, чи вдасться ця ставка, яку криптовалютні бики вважають майже безперечно виграшною.

«Схвалення спотових ETF стане головним каталізатором, це, безумовно, спричинить шок попиту», оскільки звичайним інвесторам наразі не вистачає «високоскоростного, сумісного» інвестиційного каналу для токена, Майкл Сейлор, співзасновник Bitcoin власника MicroStrategy Inc., сказав Bloomberg Television.

Ринки цифрових активів все ще мають багато противників, які стверджують, що криптовалюти принципово нічого не варті та є притулком для злочинців. Binance, найбільша біржа, у листопаді погодилася виплатити штраф у розмірі 4,3 мільярда доларів за низку порушень і Головний виконавчий директор Чанпен Чжао був змушений піти у відставку. Банкман-Фрід був ув’язнений за шахрайство в FTX, і ліквідність ще не повністю відновилася після краху його імперії.

Зростання біткойна цього року перевищило акції та золото. Прихильники кажуть, що чотирирічна подія, яка має відбутися у 2024 році, відома як halving — або halvening — зменшить зростання пропозиції, забезпечуючи опору для токена разом із потенційним попитом на ETF. Домінуюча криптовалюта все ще торгується значно нижче свого рекорду в листопаді 2021 року в майже 69 000 доларів.

У 2023 році похідні біткойни спостерігали сплеск активності. За даними CCData, відкритий відсоток опціонів на біткойни на Deribit — найбільшій біржі криптовалютних опціонів — у грудні вперше перевищив 16 мільярдів доларів. Відкритий інтерес до ф’ючерсів на біткойн також досяг вагомих рівнів у CME Group, яка зараз змагається з Binance за найкращий ринок для таких інструментів.

Децентралізований фінансовий сектор ще не оговтався після краху проекту стейблкойну TerraUSD, який склав понад 40 мільярдів доларів у 2022 році. Єдиним винятком є ​​ліквідний стейкінг, де цього року загальна вартість заблокованих активів зросла до рекорду, свідчать дані DefiLlama. Ліквідні протоколи стейкінгу пропонують легший доступ до винагороди, отриманої за те, що токени закладаються для допомоги в роботі блокчейнів. Популярність стейкинга в Ethereum зросла після оновлення мережі Shanghai у квітні.

Згідно з даними Nansen, щотижневі обсяги торгів незамінними токенами — цифровими предметами колекціонування — у жовтні впали до мінімуму менше ніж у 50 мільйонів доларів, досягнувши цього місяця близько 180 мільйонів доларів. Але вони становлять лише частку від піку в 1,8 мільярда доларів, який спостерігався у 2022 році, що свідчить про те, що криптовалютам загалом потрібно ще багато працювати, щоб відновити рівень інтересу, який цей сектор викликав під час пандемії, коли світ був наповнений стимулами.

Глибина ринку, або здатність крипторинку обслуговувати відносно великі замовлення без надмірного впливу на ціни, ілюструє проблему. Згідно з даними Kaiko, щоденна вартість угод, що падає в межах 1% від середньої ціни біткойна на централізованих біржах, впала на 55% до приблизно 680 мільйонів доларів США з цілих 1,5 мільярда доларів у квітні минулого року.

Цього року відбулися великі зміни частки ринку криптобірж. Binance залишається найбільшим майданчиком, але, за словами Кайко, його частка спотової торгівлі впала приблизно до 44% до середини грудня з понад 65% на початку 2023 року. Орієнтовані на Азію платформи, такі як Upbit, Bybit і OKX, отримали більшу частину втраченого Binance бізнесу.

Source link

Поділіться своєю любов'ю