2024: Помста біткойна

Прогнози Андріссена Горовіца (a16z) щодо головних криптовалютних тенденцій наступного року взагалі не згадуйте біткойн. Вони не самотні; враховуючи весь ажіотаж навколо екосистем Ethereum і Solana, що розвиваються, легко списати біткойн на старий, застарілий і нудний.

Ця публікація є частиною CoinDesk «Крипто 2024» пакет прогнозів. Мет Луонго є генеральним директором Тезвенчурна студія та аудиторська фірма, яка створила сімейство проектів у сфері фінансових технологій, DeFi, інфраструктури та криптографії без знань, таких як Fold, tBTC і Embody.

Але це було б помилкою. У 2024 році світ нагадає про це масштабно. Наступного року біткойн помститься, на краще чи на гірше.

Моя амбівалентність може вас здивувати. Я не змінив своєї думки щодо трансформаційної сили біткойна. Але 2024 рік виглядає як рік, коли цей актив нарешті безповоротно увійде в мейнстрім. І характер цього переходу визначатиме, чи наблизиться мрія про децентралізацію та самоохорону активів до реальності, чи «бренд» біткойнів буде кооптовано як ще один продукт від Vanguard і Amazon.

Каталізатором для цього є затвердження першого спотового біткойн-біржового фонду (ETF) у Сполучених Штатах, який готовий розв’язати приливну хвилю інвестицій у найстарішу у світі криптовалюту.

Ось проблема: припливом нових інвесторів будуть люди, які думають, що вони інвестували в BTC, але ніколи не торкаються нічого, що насправді живе в ланцюжку. Ці ETF будуть «паперовими біткойнами»: представленням, а не справжньою річчю, так само як доларова купюра — це не те саме, що золото.

Щоб біткойн досяг успіху на власних умовах, він повинен розвиватися як технологія, а не просто як засіб збереження вартості

І не буде жодної очевидної причини для того, щоб хтось безпосередньо володів базовим активом. З’явиться цілий всесвіт споживчих додатків, які дозволять людям купувати, продавати, торгувати, позичати, позичати — і все це використовуючи синтетичні активи, які ніколи не торкаються блокчейну.

«Біткойн» процвітатиме, але вся ідея, що стоїть за ним, справжня самоохорона, буде мертва. Як нам уникнути піррової перемоги такого масштабу? Даючи новим HODLers щось робити.

Біткойн завжди був найбільшим цифровим активом з точки зору ринкової капіталізації. Але протягом багатьох років він не був епіцентром інновацій, коли справа доходить до варіантів використання. У цій сфері домінував Ethereum, до якого нещодавно приєдналися інші популярні мережі, такі як Solana. Це змусило багатьох, явно чи неявно, думати про біткойн як про «готовий» — готовий продукт із довговічною цінністю, але мало можливостей для зростання чи еволюції.

Ми повинні розбити цей міф. Щоб біткойн досяг успіху на власних умовах, він повинен розвиватися як технологія, а не просто як засіб збереження вартості. Сцена для цього вже була створена швидким розвитком рішень рівня 2, таких як Lightning Network, які отримали широке впровадження протягом останнього року.

Проте так само, як Lightning показує, що можливо, це також нагадування про те, скільки ще потрібно зробити. У своєму нинішньому вигляді він має реальні обмеження. Наприклад, коли комісії високі, продуктивність різко погіршується, нещодавно це спостерігалося під час посередника транзакцій Lightning Nostr Assets нещодавно був змушений призупинити депозити через величезний попит.

Справа в тому, що поточні L2 біткойна ще не мають можливості залучити наступний мільярд користувачів. Головне, що має зробити Bitcoin L2, це перевести власників Bitcoin у «багатокористувацький режим». Користувачеві не потрібен додаток Cash App, щоб надсилати або отримувати BTC, він повинен мати можливість швидко та легко надсилати кошти електронною поштою або через власні програми для BTC, такі як Nostr.

Запуск ETF значно розширить послідовність впровадження біткойна. Але для справжнього успіху базовий блокчейн має бути ареною діяльності — децентралізованою фінансовою екосистемою, де люди можуть торгувати та будувати. Більше всього, біткойн як мережа має бути екосистемою, де однодумці можуть збиратися, торгувати, вести бізнес і будувати.

Дивись також: BlackRock, Nasdaq, SEC зустрілися щодо Bitcoin ETF

Це вже справедливо для Ethereum, де можна заробляти мільйони як «degen», але поки що не для BTC. Якщо єдине, що ви можете зробити, це запустити вузол Lightning, більшість людей ніколи не вийдуть за межі брокерського облікового запису. Біткойн повинен наздогнати екосистеми DeFi, які поширилися в інших мережах; Літо 2024 року має стати літом BTC DeFi.

на щастя, 2023 рік уже показав, що інновації BTC не закінчилися. Як проект, як ідея та як спільнота, біткойн ще не завершений. Талант розробника, який, як багато хто вважав, перейшов до інших справ, повертається.

Біткойн стикається з найбільшою можливістю та найбільшою небезпекою. Схвалення біржових фондових фондів (ETF) стане нашою можливістю на все життя. Але якщо інфраструктура не буде готова, основні перспективи технології програють легким, зручним «паперовим» активам. Завдання для громади полягатиме в тому, щоб побудувати інфраструктуру, яка зможе використовувати всю цю нову діяльність для просування майбутнього децентралізованих, здорових грошей для всіх.

Усе це, швидше за все, засліпить венчурних капіталістів і впливових людей, таких як Марк Андріссен, але історія біткойна — це історія, яка здивує скептиків.

Погляди та думки, висловлені в цьому документі, є поглядами та думками автора і не обов’язково відображають погляди та думки Nasdaq, Inc.

Source link

Поділіться своєю любов'ю