Винахідник біткойна знав про потужність валюти

  • Біткойн, створений для заміни традиційних фінансів і видобутку золота.
  • Судові документи свідчать, що Накамото знав про проблему споживання енергії.
  • Час позбутися на користь майбутніх поколінь.

Судова справа, яка зараз триває в Лондоні, Велика Британія, принесла широкій популярності кілька електронних листів, які нібито були написані винахідником Bitcoin Сатоші Накамото. У них вони розглянули енергетичне використання мережі Bitcoin.

Судова справа зосереджена на заявах Крейга Райта він є Накамото. Справжня особа винахідника криптовалюти достеменно невідома, і твердження Райта, якщо вони будуть підтверджені, означатимуть, що він має значну роль у майбутньому розвитку проектів Bitcoin.

Опубліковано в Провідний Минулого тижня електронні листи Сатоші містили кілька коментарів щодо енергоспоживання мережі.

«Якщо [Bitcoin] зростав і споживав значну кількість енергії, я думаю, що це все одно було б менш марнотратно, ніж праця та ресурси інтенсивної звичайної банківської діяльності, яку вона замінила б», — сказав Сатоші в повідомленні Марті Малмі, одному з перших розробників технології.

Використання енергії біткойном

Фактичний рівень споживання енергії біткойнами невизначений: майнери працюють на висококонкурентному ринку, тому не схильні бути особливо прозорими щодо деталей своїх операцій.

Енергоспоживання здебільшого пов’язане з двома видами діяльності в мережі біткойн, які споживають електроенергію – використанням величезної обчислювальної потужності в процесі «розрахунку монет» і обробкою, необхідною для обробки окремих транзакцій, коли криптовалюта переходить з рук у руки.

Загальноприйнятим показником споживання енергії в індустрії біткойнів є Кембриджський індекс споживання електроенергії Bitcoin (CBECI), опубліковане Judge Business School Кембриджського університету. Школа переглянула свою модель у серпні минулого року, щоб врахувати зміни в базових технологіях і апаратному забезпеченні в основі мережі Bitcoin з 2019 року. Оновлення є, частково«відповідь на докази, що вказують на періодичне завищення споживання електроенергії».

«Pollution» від sheilaz413 ліцензовано згідно з CC BY-NC-ND 2.0.

Цифру, яка відображає загальне споживання енергії мережею біткойн, було переглянуто на 9,8 ТВт-год (терават-годин) у 2022 році до 95,5 ТВт-год. Це ставить споживання глобальної системи поруч із такими національними державами, як Бельгія та Нідерланди. У статті, яка публікує деталі перегляду Індексу, також зазначається, що загалом ефективність майнінгу біткойнів зросла в міру вдосконалення та вдосконалення апаратного забезпечення (хоча зараз меншими темпами, ніж у період розквіту валюти).

Вплив біткойна на навколишнє середовище

Вплив операцій з біткойнами на навколишнє середовище навіть складніше оцінити, ніж загальне споживання енергії. Кажуть, що відновлювана енергія забезпечує значну частину гірничодобувних робіт оцінки варіюється [paywall] приблизно від 40% до 75% загального споживання електроенергії. Операції з видобутку біткойнів, як правило, збираються там, де є велика кількість енергії з відновлюваних джерел, наприклад гідроелектроенергії. У цих місцях, як-от у деяких районах США, Китаю та Скандинавії, така гідроелектроенергія, як правило, дешевша, ніж альтернативи, отримані з викопного палива.

Але стверджується, що шкода навколишньому середовищу також походить від електронних відходів, що складаються з викинутих майнінгових установок, які замінюються швидшим і ефективнішим апаратним забезпеченням під час оновлення з покоління в покоління. Кажуть, що обробка однієї транзакції біткойн виробляє понад 700 фунтів вуглецю, а також є додаткові викиди від систем охолодження центрів обробки даних і споживання води, якщо назвати лише кілька інших факторів.

Дві людські види діяльності, які, на думку творця біткойна, можуть бути замінені біткойнами, звичайні банківські справи та видобуток золота, все ще спричиняють значно більше негативних наслідків для навколишнього середовища, ніж увесь апарат біткойна, причому, за оцінками, лише звичайні фінансові системи виробляють вдвічі більше викидів вуглецю, ніж біткойн.

Але повільна швидкість, з якою можна ефективно здійснювати транзакції біткойнів, робить валюту нежиттєздатною як повсякденний засіб обміну (є інші мережі, такі як Ethereum, які здатні досягти потрібного типу масштабу, але не використовують потужність. модель інтенсивного підтвердження роботи для видобутку нових монет).

Факт існування біткойна в додаток діяльності, яку він мав замінити, ставить питання про його життєздатність. Зрозуміло, що ця технологія не може бути невинайденою, і спроби урядів обмежити її використання були здебільшого безуспішними, більшість із них прийняли підхід до криптовалюти «приймай і оподатковуй». Треба сказати, що жодний урядовий контроль над біткойнами не входив у його компетенцію.

Але як і відновлювана енергія, яка існує як a додаток до енергії, отриманої з викопних палив, а не як заміна, існує біткойн та його екологічний вплив на додаток до усі наслідки фіатного фінансування.

Зерно на млин

Зазначається, що діяльність мережі Bitcoin споживає еквівалент приблизно 2%-3% річного споживання електроенергії США. Зменшення споживання електроенергії в усьому світі з року в рік є найважливішим способом знизити статус погіршення навколишнього середовища з вимирання до просто шансу на виживання для покоління, яке житиме в кінці цього століття. (Зверніть увагу, що досвід виживання все одно буде дуже неприємним.)

З огляду на те, що призначення біткойна на даний момент — це лише різновид ринкових спекуляцій, і він не замінить звичайні фінанси чи видобуток золота, можливо, настав час розглянути його чисту корисність.

Забруднення та мережа Bitcoin, ілюстрація.

«Factory – Pollution» від plagal ліцензовано згідно з CC BY-SA 2.0.Source link

Поділіться своєю любов'ю