Витік біткоіна з американської шпигунської лабораторії?

Походження COVID-19 залишається невідомим. Більшість вчених вважають, що він перейшов від диких тварин до людей на м’ясному ринку в Ухані. Але також можливо, що він втік із вірусологічної дослідницької лабораторії в тому ж місті.

Тепер подібний аргумент спалахнув навколо біткойна, першої та найбільш використовуваної криптовалюти. Загальноприйнятим походженням біткойна є те, що його винайшов Сатоші Накамото, кодер під псевдонімом, який опублікував статтю з його описом у 2008 році, а потім зник з поля зору.

Але теорія, яка поширюється в Інтернеті, стверджує, що біткойн був придуманий Агентством національної безпеки (АНБ), американським шпигунським агентством, яке також проводить передові дослідження криптографії. «Я вважаю, що це був закритий внутрішній науково-дослідний проект, який один дослідник вважав надто хорошим, щоб залишити його на полиці, і вирішив таємно оприлюднити», – написав у Twitter Нік Картер, відомий шанувальник біткойнів. Містер Картер і його попутники вважають, що вони курять. gun: стаття, написана в 1996 році співробітниками АНБ під назвою «Як зробити монетний двір: криптографія анонімної електронної готівки». У документі цитується робота дослідника на ім’я «Тацуакі Окамото».

Але папір більше дим, ніж рушниця. Це лише огляд криптографічних ідей, які можуть бути використані в цифровій готівці. На відміну від біткойна, великою інновацією якого був його децентралізований дизайн, схеми в статті покладаються на наглядовий орган. У ньому обговорюються ризики, які електронна готівка створить для оподаткування та правоохоронних органів. «Тому ідея про те, що АНБ розробить децентралізовану, ненадійну криптовалюту як «грошову біологічну зброю», яка зашкодить функціям їх власного уряду», є неправдоподібною», — пише у своєму блозі скептик щодо криптовалют Девід Розенталь.

Тоді просто ще одна теорія змови? Майже напевно. Але щось подібне траплялося й раніше. У 1997 році стало відомо, що Кліффорд Кокс, математик із GCHQ, британського еквівалента АНБ, таємно винайшов життєво важливу криптографічну технологію, яка лежить в основі як біткойна, так і Інтернету загалом, за кілька років до тріо американських дослідників, яким було присвоєно належне.

Кращою паралеллю між біткойнами та COVID-19 може бути те, що, як і вірус, криптовалюту виявилося важко знищити. Незважаючи на великий крах минулого року, біткойн все ще коштує близько 27 500 доларів.

© 2023, The Economist Newspaper Limited. Всі права захищені.

З The Economist, опубліковано за ліцензією. Оригінальний вміст можна знайти на www.economist.com

Source link

Поділіться своєю любов'ю