За словами стратега, біткойн «дико спекулятивний».

Дуг Коен, керуючий директор Fiduciary Trust International, поспілкувався з Quartz щодо останньої частини нашої серії відео «Розумне інвестування».

Перегляньте інтерв’ю вище та перегляньте стенограму нижче. Стенограму цієї розмови було дещо відредаговано для довжини та ясності.

ЕНДІ МІЛЛС (AM): Я чув, що біткойн – це захист, як золото. Це добра порада? Чи варто інвесторам брати участь у певному ризику для біткойнів?

ДУГ КОЕН (округ Колумбія): Отже, біткойн не має тисячолітньої історії. Це було, я не знаю, десяток років чи щось подібне. Це дико спекулятивно. Багато взаємодій є незаконними, і, оскільки я начебто веду вас, я не дуже їх прихильник. Я думаю, що це здебільшого спекуляції. З огляду на це, для інвестора, який хоче хеджувати, я вважаю, що є кілька законних аргументів для того, щоб мати невелику позицію в біткойнах. Він чітко показав, що має здатність бути цінним хеджуванням у часи невизначеності, але насправді це не перевірено часом. І все-таки, на дуже базовому рівні, я намагаюся зрозуміти, як уряди дозволять розвиватися паралельній системі, яка не є жорстко, жорстко регульованою. Тож ми дещо рухаємося цим шляхом тут, у США, і все ще відкриваємо біткойни певним чином, зокрема використання ETF, які в короткостроковій перспективі, були корисними. Я думаю, що це спекулятивне, це не сміливе твердження, це спекулятивне інвестування. Якщо хтось хоче мати трохи сторони, я думаю, що для цього є підстави. Чи вклав би я значну суму своїх активів у біткойн? Ні, але я б сказав тобі це деякий час тому, і ти знаєш, був би неправильний. Сьогодні торгується близько $70 000.

AM: Тож яке, на вашу думку, майбутнє біткойнів через п’ять-десять років? Чи це частина нашої звичайної фінансової системи, чи вона бере на себе власну справу?

DC: Я все ще думаю, що це буде якось осторонь. Я думаю, що з точки зору транзакцій це буде дещо осторонь. Отже, як ви сказали, деякі є, назвіть це нормалізацією біткойнів, але ви все одно не можете з цим багато чого зробити. Є кілька роздрібних торговців або різних підприємств, які приймуть це, але не дуже багато. І навколо біткойнів все ще відбувається багато незаконної діяльності. І я думаю, що це повертається до того, що я казав раніше, а це в якийсь момент, я думаю, що уряди, і це не лише біткойни, це й інші криптовалюти. Я думаю, що в якийсь момент уряди справді захочуть переконатися, що вони розуміють, що все легко простежити, легко відстежити, легко оподатковувати, якщо потрібно, що люди не уникають податків. І є способи, як це можна зробити. Блокчейн може бути дуже ефективним з точки зору відстеження деяких речей. Але ми ще не зовсім там. Тому я не думаю, що це справді стане мейнстрімом. Те, що може стати мейнстрімом, не через три чи п’ять років, а, можливо, через 15 чи 20, так це те, що ми точно зможемо мати цифрові валюти. Дні доларових банкнот можна порахувати або принаймні значно скоротити. Ми могли б легко проводити цифрові транзакції, але я думаю, що вони були б спонсоровані Центральним банком у базі, по суті, частиною офіційної системи.

ранок: Це справді цікаво. Дякую, Дуг.

DC: Гаразд. З тобою чудово бути.

Source link

Поділіться своєю любов'ю