Зараз ETF BlackRock вартістю 20 мільярдів доларів є найбільшим у світі біткойн-фондом

(Bloomberg) — iShares Bitcoin Trust BlackRock Inc. став найбільшим у світі фондом для оригінальної криптовалюти, накопичивши майже 20 мільярдів доларів загальних активів з моменту лістингу в США на початку року.

Найбільш читані від Bloomberg

Згідно з даними, зібраними Bloomberg, у вівторок біржовий фонд володів токенами на суму 19,68 мільярда доларів США, скинувши з трону Grayscale Bitcoin Trust на суму 19,65 мільярда доларів. Третім за величиною є пропозиція Fidelity Investments на 11,1 мільярда доларів.

Біткойн-ETF BlackRock і Fidelity були одними з дев’яти, які дебютували 11 січня, у той самий день, коли транспортний засіб Grayscale, якому більше десяти років, було перетворено на ETF. Запуски стали переломним моментом для криптовалюти, зробивши біткойн більш доступним для інвесторів і підштовхнувши зростання токена до рекордних 73 798 доларів США в березні.

Bitcoin Trust iShares залучив найбільший приплив з моменту запуску — 16,5 мільярда доларів, тоді як інвестори залучили 17,7 мільярда доларів із фонду Grayscale за той самий період. Вищі комісії останнього та вихід арбітражних суден були названі можливими факторами відтоку.

«Успіх IBIT підкреслює, що інвестори віддають перевагу доступу до біткойнів через зручність інструменту ETF в продукті інституційного рівня», — сказав представник BlackRock у заяві. «Ми як і раніше зосереджені на освіті для інвесторів і наданні доступу до біткойнів із зручністю та прозорістю».

Компанія Grayscale Investments LLC не відповіла негайно на запит про коментар у неробочий час США. Згідно з березневою нормативною документацією, Grayscale має намір запустити клон свого основного фонду, і комісії, як очікується, будуть нижчими, повідомила тоді особа, знайома з цим питанням.

Комісія з цінних паперів і бірж неохоче дала зелене світло для перших спотових біткойн-ETF у США в січні після скасування судового рішення у 2023 році у справі, порушеній Grayscale.

Фірма створила Grayscale Bitcoin Trust у 2013 році, і він став добре відомий як найбільший такий інструмент. Але акції в закритому продукті іноді торгувалися зі значними преміями або знижками до вартості чистих активів, що спонукало Grayscale наполягати на перетворенні в ETF, щоб забезпечити торгівлю за номіналом.

SEC Pivot

Минулого тижня Комісія з цінних паперів та цінних паперів (SEC) несподівано повернулася до дозволу ETF для ефіру, токена, який займає друге місце після біткойна за ринковою вартістю. Агентство під керівництвом Гері Генслера скептично ставиться до криптоіндустрії в цілому після серії скандалів.

Група біткойн-фондів — з активами на сьогоднішній день 58,5 мільярдів доларів — була визнана однією з найуспішніших нових категорій ETF. Але критики стверджують, що нестабільні цифрові активи погано підходять для широкого впровадження, навіть у ETF.

Деякі країни, такі як Сінгапур і Китай, або обмежують, або забороняють доступ інвесторів. У США представник Vanguard Group заявив у січні, що фірма не планує пропонувати будь-які продукти, пов’язані з криптовалютою. BlackRock і Vanguard є двома найбільшими у світі менеджерами активів.

З початку минулого року біткойн зріс учетверо, завдяки ETF, у потужному відновленні після глибокого ведмежого ринку в 2022 році. Токен впав менше ніж на 1% до 67 757 доларів США станом на 7:39 ранку в середу в Нью-Йорку.

(Додає коментар від BlackRock у п’ятому абзаці.)

Найбільш читані з Bloomberg Businessweek

© Bloomberg LP, 2024

Source link

Поділіться своєю любов'ю