5 ризиків, які кожен інвестор повинен знати про цю чудову криптовалюту

Останнім часом менша кількість активів показала кращі результати, ніж Bitcoin (BTC -1,40%). За останні п'ять років він зріс на 1490%. З початку 2023 року він зріс на 283% (станом на 23 березня). Цифровий токен продовжував розвиватися протягом перших трьох місяців цього року.

Цей топ криптовалюта трохи охолола, опинившись на 13% нижче свого нового історичного максимуму, досягнутого пару тижнів тому. Налаштовані інвестори готові купити падіння прямо зараз.

Перш ніж це зробити, важливо знати ці п’ять ризиків, з якими стикається біткойн. Тоді ви матимете глибоке всебічне розуміння активу.

Державне втручання

У всьому світі уряди мають центральні банки, які встановлюють процентні ставки та контролюють пропозицію грошей. Це те, що допомагає підтримувати їхню владу над відповідними валютами та фінансами.

Розглядаючи в цьому світлі, має сенс, що суто цифрова, безмежна, децентралізована грошова мережа, така як біткойн, представлятиме потенційну загрозу для таких організацій, як Федеральний резерв та Європейський центральний банк. Біткойн є прямим конкурентом, і це може ускладнити реалізацію монетарної політики для центральних банків.

Отже, було б серйозним ударом, якби законодавці вирішили заборонити біткойн, зробивши його незаконним володіння або видобуток. Попит, швидше за все, впаде зі скелі.

Помилки програмного забезпечення

Багато уваги приділяється Ethereum і його функціональність для розумні контрактиразом з іншими, як Солана і Кардано. Кожен із цих блокчейнів має унікальні функції, які можуть бути привабливими для розробників і користувачів.

Оскільки це все ще нова технологія, завжди існують значні ризики впровадження оновлень, які створюють помилки програмного забезпечення. У цьому випадку мережа може зламатися, підриваючи систему.

Біткойн, з іншого боку, має просту програмну архітектуру. Це зроблено навмисно, оскільки він використовується в основному як актив для збереження вартості. Однак слід вузлів схвалити основні оновлення, можуть виникнути проблеми.

Квантові обчислення

Ще один добре відомий технічний ризик, з яким стикається біткойн, — це можливість квантові обчислення знімаючи. По суті, це суперкомп’ютери, які можуть вирішувати складні проблеми набагато швидше, ніж звичайні комп’ютери.

Ця нова технологія потенційно може підірвати криптографічні налаштування біткойна, що є критично важливим для його безпеки. Теоретично, квантові обчислення здатні відкрити всі приватні ключі, що, ймовірно, зробить мережу біткойна марною, оскільки токени можна легко вкрасти.

До честі біткойн ще жодного разу не зламували. І співтовариство його розробників, напевно, вже задумалося про цю загрозу. Для захисту від цього також можна створити адекватні заходи безпеки.

Масштабування

Найбільша перевага біткойна полягає в тому, що він має мінімальну практичну користь як фактичний спосіб оплати для транзакцій. Мережа може обробляти лише 3,7 транзакцій на секунду, що набагато менше, ніж Віза, наприклад, який може обробляти десятки тисяч. Одна транзакція Bitcoin зараз також коштує понад 7 доларів.

Ці цифри недостатньо хороші, щоб масштабувати біткойн, якщо він сподівається обробляти набагато більшу кількість транзакцій. Це децентралізована мережа, яка надає пріоритет безпеці, тому швидкість не була головною ланкою.

Є й такі нововведення, як мережа блискавки. Однак кінцевий успіх біткойна далеко не гарантований. Можливо, вона ніколи не стане повсякденною платіжною системою.

Постійна волатильність

Ніхто не стане заперечувати величезне зростання цін на біткойн за останні 15 років. Цифровий актив перевершив більшість інших інвестицій. Його купівельна спроможність різко зросла.

Але шлях був сповнений карколомної мінливості. Навіть сьогодні, коли біткойн має ринкову капіталізацію в 1,3 трильйона доларів, фінансові послуги та інструменти, які його підтримують, зростають, і він значною мірою став основним активом, ціна, за яку він продається, зазнає значних злетів і падінь.

Складність володіння чимось подібним може бути надто великим викликом для деяких інвесторів, що може обмежити потенціал біткойна.

Ніл Пател і його клієнти не мають жодної позиції в жодній із згаданих акцій. Motley Fool має позиції та рекомендує Bitcoin, Cardano, Ethereum, Solana та Visa. Строкатий дурень має a політика розкриття інформації.

Source link

Поділіться своєю любов'ю