Австралійський інформатик не є творцем біткойнів Сатоші Накамото, постановив високий суд | Bitcoin

Сатоші Накамото, творець біткойна під псевдонімом, не є австралійським комп’ютерним науковцем Крейгом Райтом, постановив суддя високого суду, завершивши двомісячний судовий процес у Лондоні.

У вкрай незвичайному рішенні головуючий суддя суддя Меллор виніс вердикт за кілька секунд після завершення справи, пообіцявши згодом винести «досить об’ємне письмове рішення».

«Однак, розглянувши всі докази та матеріали, надані мені в цьому судовому процесі, я дійшов висновку, що докази переважні», — сказав Меллор.

«По-перше, доктор Райт не є автором білої книги щодо біткойнів. По-друге, доктор Райт не є особою, яка прийняла або діяла під псевдонімом Сатоші Накамото в період з 2008 по 2011 рік.

«По-третє, доктор Райт не є людиною, яка створила систему біткойн. І, по-четверте, він не є автором початкових версій програмного забезпечення біткоіни».

Конгломерат криптовалютних компаній під назвою Crypto Open Patent Alliance (Copa) подав до суду на Райта, який намагався перешкодити йому продовжувати стверджувати, що він винайшов криптовалюту, і використовувати це для розширення свого впливу на сектор.

Суд набув незвичайного характеру ще до свого початку. Копа, до складу якого входять блок співзасновника Twitter Джека Дорсі, Coinbase та інвестиційний механізм біткойнів MicroStrategy, звинуватив Райта у фабрикації значної кількості документів, наданих як докази.

Свідки-експерти групи заявили, що вони знайшли ознаки редагування заднім числом, створених або змінених за допомогою версій програмного забезпечення, яких не існувало на момент нібито створення документів. Один документ містив сліди участі ChatGPT у його створенні, стверджував Копа, незважаючи на те, що програмне забезпечення існувало лише через роки після того, як документ нібито був написаний.

Джонатан Гаф KC, який представляє Copa, сказав високий суд що заява Райта була «нахабною брехнею та складним неправдивим наративом, підкріпленим підробкою в промислових масштабах».

Свідки-експерти на захист Райта погодився з багатьма оцінкамивключаючи висновок, що оригінальний документ, який описує біткойн, був створений за допомогою програмного забезпечення OpenOffice, тоді як версія, надана Райтом, була написана за допомогою інструменту під назвою LaTeX.

Під час перехресного допиту після початку судового процесу, Згодом Райт висловив занепокоєння, що доктор Саймон Плакс, експерт, призначений його власними адвокатами, був недостатньо кваліфікованим для виконання цього завдання. «Я не вибирав доктора Плакса, я не хотів доктора Плакса», — сказав Райт. «Доктор Плакс — психолог. Має диплом психолога. У нього немає кваліфікації з інформаційної безпеки».

Відповідаючи на запитання, чи є його позиція такою, що «викликаний вами експерт не є експертом із належною кваліфікацією, щоб надавати свідчення щодо того, що він висвітлює у своїх звітах», Райт відповів: «Якщо ви питаєте мене про це прямо, так».

У серпні 2022 р. Райт виграв справу про наклеп проти чоловіка, який назвав його «шахраєм» за те, що він заявив, що він Накамото. Але збитки були встановлені лише на рівні 1 фунта стерлінгів після того, як суддя постановив, що він «просував навмисно неправдиву справу та надавав навмисно неправдиві докази за кілька днів до суду».

Представник Copa сказав: «Це рішення є перемогою для розробників, для всієї спільноти з відкритим кодом і для правди. Понад вісім років доктор Райт і його фінансові спонсори брехали про те, що він Сатоші Накамото, і використовували цю брехню, щоб залякувати та залякувати розробників у біткойн-спільноті. Це закінчується сьогодні рішенням суду про те, що Крейг Райт не є Сатоші Накамото».

Source link

Поділіться своєю любов'ю