Верховний суд Великої Британії постановив, що австралійський комп’ютерник не є таємничим засновником біткойна, як він стверджує

ЛОНДОН (AP) — Верховний суд Британії постановив у четвер, що австралійський комп’ютерний вчений не є, як він стверджував, таємничим творцем біткойн криптовалюта.

Крейг Райт протягом восьми років стверджував, що саме він стоїть за «Сатоші Накамото», псевдонімом, який маскує особу творця біткойна.

Його позов був відхилений Crypto Open Patent Alliance, або Copa, некомерційною групою технологічних і криптовалютних фірм, які передали справу до суду.

У своєму рішенні суддя Джеймс Меллор сказав, що Райт не винайшов біткойн, не був людиною, що стоїть за Сатоші, або автором початкових версій програмного забезпечення для біткойнів. Подальше пояснення з’явиться, коли пізніше буде опубліковано письмову заяву Меллора.

«Розглянувши всі докази та матеріали, надані мені в цьому судовому процесі, я дійшов висновку, що докази переважні», — сказав він, згідно з протоколом суду.

Під час судового розгляду Копа стверджував, що Райт створив «продуманий неправдивий наратив» і підробив документи, щоб припустити, що він Сатоші, і «тероризував» тих, хто його допитував.

Представник Copa сказав, що рішення в четвер є «перемогою для розробників, для всієї спільноти з відкритим кодом і для правди».

«Понад вісім років доктор Райт і його фінансові спонсори брехали про те, що він Сатоші Накамото, і використовували цю брехню, щоб залякувати розробників у біткойн-спільноті», — додав речник.

Райт, який був присутній на початку п'ятитижневого судового розглядуспростував звинувачення.

На кону стояло не лише хвастощі створенням біткойна, найпопулярнішої у світі віртуальної валюти, а й контроль над правами інтелектуальної власності.

Райт використав свою претензію як винахідника біткойна, щоб подати позов, щоб відвернути розробників від подальшого розвитку технології з відкритим кодом, стверджував альянс у своєму позові. Рішення однозначно вплине на три незавершені позови, які Райт подав на підставі своєї претензії на наявність прав інтелектуальної власності на біткойн.

Похмуре походження біткойнів сягає розпалу фінансової кризи 2008 року. Стаття, автором якої є особа чи група під псевдонімом Накамото, пояснює, як цифрову валюту можна розсилати по всьому світу анонімно, без банків чи національних валют. Накамото ніби зник через три роки.

Припущення про справжню особу точилися роками, і імена кількох кандидатів спливли, коли Райт вперше заявив про особу в 2016 році. тільки щоб швидко повернутися в тіньсказавши, що у нього «не вистачило сміливості» надати додаткові докази.

Біткойн — це найпопулярніша цифрова валюта у світі, яка, як і інші, не прив’язана до жодного банку чи уряду. Як і готівка, він дозволяє користувачам витрачати та отримувати гроші анонімно або переважно анонімно. Його можна конвертувати в готівку під час внесення на рахунки за цінами, встановленими в онлайн-торгівлі.

Прихильники кажуть, що вони можуть бути більш надійними, ніж традиційні гроші, які можуть бути вразливими до примх тих, хто при владі. Скептики кажуть, що їхня нестабільність створила новий потенційний ризик для глобальної фінансової системи, і хвилюються через те, що вони можуть сприяти незаконній діяльності та створювати невизначеність.

Незважаючи на випадкові великі коливання, один біткойн зараз коштує понад 70 000 доларів США, що втричі більше, ніж він коштував лише рік тому.

Вердикт у четвер є полегшенням для криптобірж, які відкидали ідею Райта як Сатоші.

«Сатоші зрозумів цінність децентралізації та побудував біткойн таким чином, щоб його не могла контролювати одна особа чи організація», — сказав представник Kraken, однієї з найбільших бірж. «Ми раді, що суд визнав переважні докази, які категорично підтверджують, що Райт не є Сатоші».Source link

Поділіться своєю любов'ю