Marathon Digital: чи біткойн-майнер краща ставка, ніж сама монета?

Джерело: rafapress / Shutterstock.com

Marathon Digital Holdings (NASDAQ:MARA) мав винятковий рік у 2023 році, видобувши 12 852 біткоіни, що на 210% більше, ніж у 2022 році. У результаті його доходи зросли на 229%. до 387,5 млн дол.

Акції MARA зросли майже на 200% за минулий рік. У той час як акції Marathon показали хороші показники, біткойн продемонстрував кращі показники, зріс на 218% за той самий період. Ось плюси та мінуси купівлі акцій MARA порівняно з біткойнами чи іншими iShares Bitcoin ETF (NASDAQ:IBIT).

Плюси купівлі акцій MARA проти Біткойн/IBIT

Так довго, як Bitcoin (BTC:USD) залишається в обігу та продовжує дорожчати, бізнес-кейс Marathon залишається на місці. Він продовжуватиме купувати інші біткойн-майнери та майнінгові активи, збільшуючи свої потужності та виробляючи більше біткойнів.

Поки траєкторія буде вищою в довгостроковій перспективі, акціонери MARA повинні працювати добре.

У грудні Marathon оголосив про придбання двох діючих сайтів для майнінгу біткойнів у дочірніх компаній Generate Capital для 179 мільйонів доларів. Придбання додало 390 МВт (мегават) потужності до його гірничих робіт. Це забезпечує компанію першими майнінговими потужностями, які повністю належать компанії, які зараз забезпечують 45% її потужності.

Один із способів, за допомогою якого Marathon може збільшити цінність, що перевищує ціну біткойна, — це забезпечувати найекологічніші та найнижчі витрати на майнінг. Як зазначено в прес-релізі, вартість монети на майнінгових майданчиках компанії впаде на 30%. Коли інші сторонні клієнти хостингу залишають свій простір, він встановлюватиме власні майнери, зменшуючи витрати.

«Передавши право власності на сайти Marathon, Generate зможе продовжувати зосереджуватися на озелененні центрів обробки даних, а Marathon матиме фізичні активи, які зменшать наші витрати на виробництво біткойнів і нададуть нам широкі можливості для зростання», заявив Фінансовий директор Marathon Салман Хан у грудні.

Чим це відрізняється від золотошукачів, які прагнуть скоротити загальні виробничі витрати на своїх видобувних підприємствах? Це не.

Мінуси купівлі акцій MARA порівняно з біткойнами/IBIT

Майнери біткойнів ризикують бути занадто прив’язаними до зростання та падіння ціни біткойна. Розглянемо цю аналогію: незважаючи на те, що золотодобувачі стали дешевшими виробниками, їхні доходи за останні п’ять, 10 чи навіть 20 років не встигають за самим золотом.

Я бачу, що те саме відбувається з біткойнами.

Інвестори вважаються більш безпечними для майнерів біткойнів, таких як MARA, щоб отримати сторонню участь у криптовалютній індустрії без тієї ж волатильності. На жаль, оскільки гра розігрується в золоті, це непевна річ.

Насправді це може бути гірше, тому що, як і золото, біткойн має відчутну цінність на основі попиту. Однак, якщо промисловості буде заборонено видобувати більше біткойнів, вартість існуючих монет зросте, а вартість майнінгових активів впаде.

Суть

Мені важко зрозуміти, чому будь-хто, хто цікавиться біткойнами, робить ставку на біткойн-майнер, коли він може володіти справжньою річчю або факсимільним копією ETF.

Для мене покупка MARA або одного з інших біткойн-майнерів схожа на покупку спортивного автомобіля та фінансову обтяженість витрат на утримання автомобіля в дорозі.

Біткойн – це спортивний автомобіль без зустрічного вітру. Marathon Digital – ні. З цієї причини я б оцінив MARA як Hold. Я б не купив, але це не означає, що ви не повинні.

На дату публікації Уілл Ешворт не мав (прямо чи опосередковано) жодних позицій у цінних паперах, згаданих у цій статті. Думки, висловлені в цій статті, є думками автора з урахуванням InvestorPlace.com Правила публікації.

Вілл Ешворт постійно пише про інвестиції з 2008 року. Публікації, в яких він виступав, включають InvestorPlace, The Motley Fool Canada, Investopedia, Kiplinger та кілька інших як у США, так і в Канаді. Йому особливо подобається створювати модельні портфоліо, які витримують випробування часом. Він живе в Галіфаксі, Нова Шотландія.

Source link

Поділіться своєю любов'ю