Bitcoin Runes 101: меми-монети приходять у Bitcoin | Інвестування

The Халвінг біткойна (BTC). 19 квітня був одним із найбільших криптовалюта головні новини 2024 року. Але окрім зменшення винагороди за майнінг, халвінг ознаменував запуск чогось, про що ви, мабуть, ніколи не чули: біткоін-рун.

Новий протокол Runes дозволить криптоентузіастам створювати та торгувати монетами-мемами на самому блокчейні Bitcoin. Bitcoin Runes слугуватимуть альтернативою Bitcoin Ordinals і протоколу BRC-20 у блокчейні Bitcoin. У разі успіху це також може зрештою порушити масив незамінний токен (NFT) ринку, який існує в мережі Ethereum.

Ось огляд можливостей біткойн-рун:

Історія Bitcoin Runes починається з розробника на ім’я Кейсі Родармор і його проекту 2023 року під назвою Bitcoin Ordinals. Bitcoin Ordinals було запущено в основній мережі Bitcoin у січні 2023 року. Це протокол, який дозволяє користувачам прикріплювати «написи» до сатоші — найменшого номіналу Bitcoin — у мережі Bitcoin. Створення Ordinals фактично вперше принесло NFT у мережу Bitcoin.

NFT — це унікальні цифрові творіння, які автентифікуються та перевіряються за допомогою технології блокчейн. NFT означає право власності на певну форму цифрової власності, таку як витвір мистецтва, об’єкт нерухомості, пісня чи відео.

Популярність торгівлі NFT в мережі Ethereum та інших блокчейнах різко зросла в останні роки. Запуск Bitcoin Ordinals дозволяє створювати так звані артефакти та торгувати ними в блокчейні Bitcoin.

Ці артефакти схожі на традиційні NFT Ethereum з кількома ключовими відмінностями. Артефакти зберігаються безпосередньо в блокчейні Bitcoin, тоді як NFT зазвичай використовують смарт-контракти та зберігаються на централізованих сторонніх серверах. NFT Ethereum також дозволяють творцям заробляти роялті кожного разу, коли вони продаються, ця функція наразі не підтримується артефактами біткойнів. Крім того, NFT підтримують ширший спектр функцій, ніж артефакти, включаючи керування ланцюгом поставок, продаж квитків та інші варіанти використання, окрім зберігання даних і предметів колекціонування.

Незабаром після створення Bitcoin Ordinals розробник Domo запустив BRC-20, протокол для створення взаємозамінних токенів у мережі Bitcoin. Як випливає з назви, NFT є незамінними, тобто вони унікальні та не взаємозамінні. BRC-20 є взаємозамінними токенами, тобто вони ідентичні та взаємозамінні, подібні до різних купюр в 1 долар у гаманці.

Bitcoin Runes — це відповідь Rodarmor на протокол BRC-20.

«Runes схожий на BRC-20 у тому, що його мета — дозволити торгівлю новими токенами на біткойнах», — каже Джон Манніно, директор з комплаєнсу sFOX, інституційної торгової платформи.

«Але на відміну від BRC-20, Runes має бути більш ефективною реалізацією випуску токенів».

Один з ключові інновації Bitcoin Runes — це використання моделі невитрачених транзакцій (UTXO). У той час як інші стандарти токенів зазвичай покладаються на дані поза мережею, модель UTXO від Runes буде повністю on-chain. На відміну від BRC-20, Runes є автономним протоколом, який не залежить від порядкових номерів.

Чому це все має значення? Відповідно до сам Родармор, Руни біткойнів слугуватимуть «місцем для людей, які створюють sh*tcoin», або дуже мінливі криптовалюти, натхненні інтернет-мемами чи тенденціями в соціальних мережах.

Біткойн-руни можуть бути прямим викликом BRC-20, але вони створені, щоб служити іншим цілям, ніж Bitcoin Ordinals.

Стівен Діккенс, віце-президент і керівник практики в The Futurum Group, каже, що і біткойн-руни, і біткойн-ординали мають унікальні переваги та недоліки, і жоден із проектів за своєю суттю не є кращим.

«Ординали перевершують цифрові предмети колекціонування та мистецькі вирази на біткойнах, залучаючи користувачів, зацікавлених в унікальному володінні цифровими предметами. Руни, з іншого боку, можуть бути більш привабливими для тих, хто хоче використовувати біткойн для більш складних фінансових інструментів або децентралізованих додатки, які вимагають замінних можливостей маркерів”, – говорить Діккенс.

Є декілька ключові переваги до Bitcoin Runes, починаючи з протоколу UXTO, який добре інтегрується з рідною архітектурою Bitcoin і сумісний з Lightning Network. Runes також є простішою та ефективнішою моделлю, ніж BRC-20 та інші протоколи, які потребують даних поза мережею. Крім того, Runes є головним пострілом для економіки комісій Bitcoin. Лише через дев’ять блоків після нещодавнього халвінгу біткойнів мінтери Runes уже заплатили приблизно 4,9 мільйона доларів в зборах.

Однак у Bitcoin Runes є кілька основних недоліків. Оскільки Руни є такими новими, ринкова вартість ранніх монет Руни різко коливалася. Крім того, BRC-20 має перевагу першого в просторі. Щоб Runes був успішним, він повинен завоювати вже існуючих розробників і користувачів BRC-20.

На відміну від багатьох акцій або провідних криптовалют, які мають тікери не більше ніж із чотирьох літер, за задумом Runes мають мати тикери щонайменше з 13 символів. Як і очікувалося, багато ранніх монет-мемів Rune мають жартівливі або вульгарні тікери, тоді як інші є даниною пам’яті ключовим гравцям або іншим важливим історичним посиланням у світі криптовалют. Наприклад, рано популярні руни включають тікери, такі як SATOSHI•NAKAMOTO, MEME•ECONOMICS, Z•Z•Z•Z•Z•FEHU•Z•Z•Z•Z•Z і WANKO•MANKO•RUNES. На додаток до нових проектів, деякі існуючі меми BRC-20, наприклад як PUPS, очікується перехід на протокол Runes найближчими тижнями.

Щоб розпочати торгівлю Bitcoin Runes, користувачі можуть:

  • Виберіть програму-гаманець Bitcoin, сумісну з Runes, наприклад XVerse, Magic Eden або OKX Wallet.
  • Перемістіть BTC у гаманець, який вони вибрали, щоб покрити витрати на придбання рун і комісії за транзакції, пов’язані з торгівлею.
  • Підключіться до ринку Bitcoin Runes, наприклад UniSat, Magic Eden або OKX.
  • Виберіть проект Runes для торгівлі після вивчення обсягу торгів проекту, історії цін, структури комісії та спільноти.

Перш ніж торгувати будь-якими монетами-мемами Bitcoin Runes, переконайтеся, що ви повністю розумієте пов’язані з цим ризики. Криптовалютний ринок в цілому відомий своєю надзвичайною волатильністю та непередбачуваністю, що робить торгівлю криптовалютою дуже складною навіть для професійних трейдерів із багаторічним досвідом. Відсутність ліквідності на ранньому ринку біткойн-рун, ймовірно, виведе цю волатильність на наступний рівень. Наприклад, зазвичай ціни на популярні руни на ринку UniSat коливаються на 50% або більше протягом одного дня.

Нарешті, зрозумійте, чим саме є ці меми-монети і, точніше, чим вони не є. Меми-монети розроблені здебільшого як інтернет-жарти, і вони не прив’язані до жодного основного активу чи мети. Їх вартість визначається обмеженою пропозицією та попитом інвесторів, а це означає, що ціни на монети-меми, які впали в немилість у мінливих і нешанобливих натовпів криптотрейдерів у соціальних мережах, можуть легко знизитися до нуля й ніколи не відновитися.

Наразі ще занадто рано говорити про успіх чи провал проекту Bitcoin Runes, хоча перші дні протоколу характеризувалися високими комісіями за транзакції та меншим ентузіазмом, ніж очікували ранні прихильники протоколу.

Тим не менш, Клем Чемберс, засновник Umbria Network, каже, що успіх NFT у мережі Ethereum говорить про те, що біткойн-руни мають величезний потенціал.

«Біткойн може створити феномен, схожий на NFT, з рунами, тільки в чотири рази більший», — говорить Чемберс.

Що стосується порівняння з ординалами, Чемберс каже, що біткойн-рунам ще є що довести.

«Поки рано говорити, чи руни кращі чи гірші чи доповнюють один одного. Це половина захоплення та веселощів».

Інвестори Early Bitcoin Runes будуть уважно спостерігати найближчими тижнями, щоб побачити, скільки проектів Bitcoin Runes запущено та як ціни на ранні Runes meme монети працюють на ринку.

Source link

Поділіться своєю любов'ю