«Біткойн Ісус» заарештований в Іспанії за звинуваченнями в ухиленні від сплати податків США

Ранній інвестор у біткойни, який отримав назву «Біткойн-Ісус», був заарештований в Іспанії за звинуваченнями США в тому, що він ухилився від сплати щонайменше 48 мільйонів доларів податків, повідомило Міністерство юстиції США у вівторок.

45-річний Роджер Вер був звинувачений у шахрайстві з поштою та ухиленні від сплати податків згідно з обвинувальним актом, поданим до федерального суду в Лос-Анджелесі, який був розкритий після його арешту в Іспанії на вихідних, повідомили в департаменті.

Минулого року Верховний суд США відхилив апеляцію неназваної юридичної фірми щодо постанов суду про неповагу до повістки великого журі, оскільки вона не оприлюднила записи про клієнта, який відповідає опису Вера.

Брайан Скарлатос, адвокат Вера, сказав у своїй заяві, що він був «дуже розчарований і здивований» арештом Вера під час подорожі Іспанією.

«Містер Вер покладався на провідних податкових спеціалістів, які допомагали йому звітувати про його біткойни, і він завжди мав намір повністю виконувати свої податкові зобов’язання в США», — сказав Скарлатос. «Ми з нетерпінням чекаємо встановлення його невинуватості в суді, якщо це необхідно».

Вер, який деякий час був виконавчим директором розробника цифрових гаманців Bitcoin.com, почав купувати біткойни в 2011 році та активно просував криптовалюту, за що отримав ім’я «Біткойн-Ісус».

У 2014 році Вер відмовився від громадянства США після того, як став громадянином Сент-Кітс і Невіс, що, за словами прокурорів, мало для нього податкові наслідки.

Зокрема, коли хтось відмовляється від свого громадянства, його майно вважається проданим за справедливою ринковою вартістю за день до того, як він відмовився від свого громадянства в рамках «конструктивного продажу».

Згідно з федеральним податковим законодавством, будь-який прибуток, отриманий від такого «конструктивного продажу», повинен обліковуватися в цьому податковому році.

У той день, коли він став громадянином Сент-Кітс і Невіса, Вер і дві компанії, якими він володів, MemoryDealers.com і Agilestar.com, мали близько 131 000 біткойнів, кожен з яких на той час коштував приблизно 871 долар, що оцінювало їх у понад 114 мільйонів доларів.

Прокуратура заявила, що Вер найняв юридичну фірму, щоб допомогти йому підготувати податкові декларації, пов’язані з експатріацією, і оцінку вартості його компаній, але надав їм неправдиву або оманливу інформацію про те, якою часткою криптовалюти вони насправді володіли.

У Міністерстві юстиції заявили, що в результаті юридична фірма підготувала та подала податкові декларації, в яких було занижено вартість двох компаній та їхніх біткоїнів, і не було зазначено жодних, що належать особисто Веру.

Пізніше Вер заволодів 70 000 біткойнів, якими володіли дві компанії, і продав їх приблизно за 240 мільйонів доларів у 2017 році, йдеться в обвинуваченні. Але прокурори заявили, що він не сплатив податки, які йому заборгували з розподілу цих двох американських компаній.

У звинуваченні стверджувалося, що загалом Служба внутрішніх доходів була позбавлена ​​48 мільйонів доларів податків з 2014 по 2017 рік.

Міністерство юстиції заявило, що планує вимагати екстрадиції Вера.

Source link

Поділіться своєю любов'ю