Біткойн лише на 25% нижче свого рекордного рівня, але стеки «рівня 2» ще ближче

Ціні біткойна потрібно піднятися лише приблизно на 25%, щоб повторно перевірити історичні максимуми, встановлені в листопаді 2021 року.

Але stacks (STX), ще одна криптовалюта на орбіті біткойна, може стати першою після вибухового росту на 400% з жовтня. Сам біткойн за цей час майже подвоївся.

STX — це рідний токен для суміжних із біткойнами стеків блокчейнів. На даний момент STX менше ніж на 17% відстає від власного цінового рекорду, який він досяг близько 69 000 доларів США.

Фактично, з 300 криптовалют, які досягли історичних максимумів під час «бичачого» ринку з 2021 по 2022 рік, STX є найближчою до повторного тестування свого піку.

Bitcoin (BTC) займає друге місце, за ним ідуть роніни Sky Mavis (РОН), який знаходиться на відстані 32%, і ефір (ETH), все ще впав більш ніж на 41% від історичного максимуму.

Детальніше: Ціна Sui зросла втричі за 3 місяці, що свідчить про зміну варти в DeFi

За всіма ознаками Stacks є власним блокчейном. Але Stacks також позиціонується як a шар-2 мережа для біткойнів, яка спрямована на підтримку основних функцій DeFi, які є в інших екосистемах блокчейнів, таких як Ethereum і Solana.

Користувачі можуть випускати спеціально розроблені криптовалюти на стеках у тому ж ключі, що й токени ERC-20, а також стейблкойни, обернуті біткойни та NFT. Stacks також підтримує децентралізований обмін і протокол ліквідних ставок.

Стеки набагато ближчі до історичного максимуму, ніж BNB або SOL

За винятком можливості отримати прибуток у біткойнах на STX, зроблених у рамках консенсусного процесу, зв’язок Stacks із біткойнами дещо схожий на зв’язок між Arbitrum і Optimism рівня 2 та їхнім материнським ланцюгом Ethereum.

Транзакції спочатку обробляються на стеках власним набором валідаторів, також відомих як майнери, які пізніше періодично писати дані заголовка блоку в блокчейн Bitcoin через OP_RETURN поле.

Це фактично обертається Bitcoin і в рівень розрахунків, і в рівень доступності даних для книги Stacks. Технічно майнери біткойнів одночасно з додаванням блоків до блокчейну біткойнів криптографічно перевіряють історію транзакцій, які вперше відбулися на стеках.

Це не залишає зловмисникам мало можливостей для втручання в історію транзакцій у Stacks після факту — оскільки це означало б втручання в саму книгу біткойнів через малоймовірну змову або надзвичайно дорогу атаку на 51%.

STX, тим часом, використовується для оплати плати за газ, еквівалентний Stacks Ethereum.

Stacks готує серйозне оновлення з «Випуском Nakamoto»

Промова Stacks, по суті, зводиться до ідеї, що наратив біткойна про «цифрове золото» спонукав власників тримати свій капітал, а не використовувати його.

Кожен, хто має багато ETH, може використовувати його, щоб заробити більше криптовалюти. Вони можуть позичати їх для отримання відсотків, забезпечувати ліквідність на торгових платформах в обмін на прибуток або навіть витрачати їх безпосередньо на інвестування в NFT або продаж токенів.

Якби біткойнери могли зробити те саме зі своїми BTC — з якомога меншою довірою — тоді, можливо, найстаріший блокчейн міг би розвинути власну глибоко капіталізовану економіку цифрових активів.

Зростаючий інтерес до Stacks (і STX) відбувається, коли учасники мережі готуються до голосування за амбітний набір оновлень, відомих колективно як звільнення Накамото, раніше халвінг біткойна в квітні.

«Печатка Мерліна» фактично є продажем токенів для іншого проекту рівня 2, Merlin's Chain, який швидко залучив понад 800 мільйонів доларів у біткойнах

Оновлення, серед інших покращень, пришвидшить транзакції та запровадить новий токен, прив’язаний до біткойнів, sBTCописаний як ненадійний спосіб перенесення вартості, що зберігається в BTC, до мережі Stacks і її нових протоколів DeFi.

Поки що вся ця будівля, здається, приваблює користувачів. Наприкінці минулого року було менше 1000 адрес, що використовували Stacks щодня відповідно за даними Artemis, зараз їх близько 4000.

Інші проекти з більш-менш такою ж метою включають Liquid Network від Blockstream і, як раніше сьогодніненазваний побічний проект Джастіна Сана під егідою Tron.


Не пропустіть наступну велику історію – приєднуйтесь до нас безкоштовний щоденний інформаційний бюлетень.Source link

Поділіться своєю любов'ю