Біткойн-манія невблаганна з вискочкою ETF, яка рекламує вуглецеві кредити

(Bloomberg) — Стартап ETF намагається запустити біткойн-фонд, але з тим, що виглядає екологічно чистим, на тлі постійного контролю, з яким стикається галузь щодо його потенційно шкідливого впливу.

Найбільш читані від Bloomberg

Компанія 7RCC Global Inc., що базується в Маямі, у своїй першій в історії заявці пропонує вивести на ринок фонд, приблизно 80% активів якого буде інвестовано в біткойни, а решту — у ф’ючерси на вуглецеві кредити, які випускаються з надією на зменшення викидів парникових газів з часом, згідно з заявою.

«Якщо хтось хоче отримати доступ до біткойнів і турбується про споживання енергії, це може дати прикриття для цих інвесторів у легкодоступній готовій торгівлі», — сказав аналітик Bloomberg Intelligence Джеймс Сейффарт.

Транзакції з біткойнами обробляються майнерами, що є криптосленгом для компаній, які керують великою кількістю комп’ютерів. Майнери змагаються, щоб підтвердити транзакції та отримати натомість нові монети, але для роботи їм може знадобитися величезна кількість енергії.

Найбільший цифровий токен перебуває під пильною увагою щодо шкоди навколишньому середовищу, яку завдає його майнінг, і деякі дослідники стверджують, що його комп’ютерна мережа споживає стільки ж енергії, скільки деякі розвинені країни. Розслідування New York Times, опубліковане на початку цього року, стверджує, що біткойн-шахти спричиняють «величезне забруднення», і в багатьох випадках за це сплачує громадськість. Зовсім недавно дебати зосередилися навколо використання води, пов’язаного з видобутком корисних копалин.

Однак прихильники криптовалюти заперечують ці звинувачення, стверджуючи, що майнінг біткойнів є незначним у порівнянні із забрудненням, наприклад, викидами автомобілів. А дехто каже, що енергія, яка використовується для видобутку, незабаром надходитиме з джерел, які інакше були б даремно.

Вуглецеві компенсації

У разі запуску фонд 7RCC торгував би під тикером BTCK. Криптофірма Gemini виконуватиме функції зберігача. У дописі в блозі Gemini сказано, що 7RCC «прагне побудувати міст між індустрією цифрових активів та інвесторами, які цікавляться ESG».

Компенсація викидів вуглецю пропонує компаніям спосіб досягти екологічних цілей. Зазвичай це «права» або сертифікати, які можна продавати, пов’язані з діяльністю, яка знижує кількість вуглекислого газу в атмосфері.

Однак ця галузь наразі є об’єктом суперечок, оскільки ринок викликав гнів через її нібито неспроможність відповідати претензіям щодо нейтральності викидів вуглецю, на яких базуються агрегати. Наприклад, головний виконавчий директор South Pole, найбільшого продавця вуглецевих компенсацій, нещодавно пішов у відставку, оскільки фірма пообіцяла розібратися у звинуваченнях у «зеленому відмиванні».

Докладніше: Банки Уолл-стріт шукають компенсацію викидів вуглецю для нових прибутків

Заявка 7RCC додає його до списку понад 10 інших емітентів, які намагаються запустити спотовий фонд біткойнів у США. Більшість існуючих додатків — які багато аналітиків сподіваються, що Комісія з цінних паперів і бірж незабаром дасть зелене світло — пропонують утримувати біткойни безпосередньо. Деякі очікують, що спотовий фонд буде затверджено вже в січні.

«На початку цього року ми були одними з небагатьох, хто вірив у те, що ми побачимо спотові ETF до кінця 2023 або на початку наступного року, тому ми дуже раді бачити нещодавній поштовх у цьому напрямку», — сказав Ралі. Пердухова, співзасновник і генеральний директор 7RCC.

–За сприяння Наташі Уайт.

Найчитаніші з Bloomberg Businessweek

© Bloomberg LP, 2023

Source link

Поділіться своєю любов'ю