Біткойн об’єднує активістів і підприємців в Осло

Правозахисники зустрілися з Bitcoin
Bitcoin
власники бізнесу та розробники на Форумі свободи в Осло цього тижня, щоб обговорити, як найкраще розробити інструменти, пов’язані з біткойнами, для активістів і вразливих верств населення по всьому світу.

«Біткойн має потенціал, щоб у дуже практичний спосіб допомогти людям, яких ми називаємо людьми з високим ризиком», — Могашні Найду, дослідник досвіду користувача (UX) біткойнів у Bitcoin Design Community, – сказала у своєму виступі на конференції. «Я вважаю, що, створюючи ці додатки, ми повинні зв’язатися з людьми, які насправді їх використовують [them].”

Найду згадала про свій процес опитування користувачів продуктів, таких як біткойн-гаманці, які вона та її команда розробляють, перш ніж навіть концептуалізувати, як може виглядати продукт.

«Якщо ми придумуємо рішення до того, як справді зрозуміємо проблему, тоді ми лише висуваємо гіпотезу», — додав Найду.

Сет Фор Приваті, керівник відділу маркетингу та стратегії в фундаменткомпанія-виробник апаратних гаманців для біткойнів, дотримується подібного підходу та прибула на конференцію, щоб краще зрозуміти, що потрібно активістам, коли справа стосується біткойнів.

«Це справді підбадьорює такі розмови», — сказав він мені в інтерв’ю. «Вони допомагають нам побачити проблеми, з якими стикаються люди на місцях, але ми не помічаємо їх у бульбашці біткойн у Твіттері або в місцях, де просто збираються та розмовляють біткойнери».

Сет Фор Приваті, прихильник конфіденційності в транзакціях біткойнів, як випливає з його псевдоніму, також зазначив, що конференція нагадала йому про необхідність пам’ятати про конфіденційність під час розробки нових продуктів.

«Бачення людей, яким насправді потрібні біткойни як гроші свободи, є найкращим каталізатором для нас, щоб ми глибше задумалися про конфіденційність біткойнів, оцінили, де зараз конфіденційність біткойнів, і способи, як ми можемо її покращити», — додав він.

Конфіденційність у центрі уваги

Конфіденційність у транзакціях біткойнів була помітною темою на заході.

На хвилі Міністерства юстиції США арешт засновників Samourai Walletбіткойн-гаманця, орієнтованого на конфіденційність, багато хто на конференції хвилювався щодо майбутнього такої технології.

Анна Чехович, фінансовий директор Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального, висловила свою стурбованість на дискусії.

«Якщо охолоджуючий ефект для розробників біткойнів посилиться, це може завдати шкоди борцям за свободу в усьому світі», — сказав Чехович.

Алекс Гладштейн, директор зі стратегії Фундація прав людини (HRF)організація, яка проводить Форум свободи в Осло, підкреслила, що HRF давно прагне допомогти активістам зберегти конфіденційність.

«Зосередження HRF на біткойнах завжди включало конфіденційність», — сказав мені Гладштейн в інтерв’ю. «Для нас це було дуже важливо, тому що за активістами постійно стежать».

Далі він розповів, як HRF фінансує проекти, які допомагають зберегти конфіденційність транзакцій біткойнів, наприклад ecash протокол Cashu і біткойн-гаманець для ПК Горобець гаманець.

«Ми дуже пишаємося тим, що протягом багатьох років підтримували багато технологій конфіденційності», — додав Гладштейн.

Проблема навчання західних людей про біткойн

Кілька доповідачів на заході були представниками Глобального Півдня — термін, який охоплює Африку, Латинську Америку та Південно-Східну Азію — або авторитарних режимів, які поділилися тим, як вони інтуїтивно розуміють біткойн, оскільки він забезпечує фінансову корисність і доступ до традиційних монетарних і фінансових систем. у відповідних країнах цього не роблять.

Це було на відміну від деяких учасників із західних країн — юрисдикцій, якими керують демократично обрані лідери, які мають високофункціональні фінансові системи — які все ще не бачать потреби в чомусь на зразок біткойнів.

«У західних країнах навіть важче навчатися, ніж в африканських чи інших країнах, де люди дуже швидко отримують біткойни, тому що їм потрібен інструмент, який допоможе їм надсилати гроші в країну та виходити з неї або мати свободу платити за те, що, можливо, не робить уряд не хочу [them to pay for],” Crack The Orange і засновник Bitcoin For Fairness Аніта Пош сказала мені в інтерв’ю.

Пош відвідав низку африканських країн, включаючи Замбію, Зімбабве та Гану, щоб навчити активістів і звичайних людей про біткойн. Вона провела кілька сесій на Форумі свободи в Осло, під час яких поділилася своїми знаннями про те, як користуватися біткойнами в приватному порядку, постійно підкреслюючи той факт, що біткойн є критично важливим інструментом для активістів.

«Дуже, дуже важливо донести до людей повідомлення про те, що біткойн — це інструмент, який забезпечує дотримання прав людини», — сказала вона мені.

Source link

Поділіться своєю любов'ю