Біткойн перевищив 40 000 доларів США вперше у 2023 році завдяки сподіванням ETF, ставки на скорочення ФРС

Біткойн, найбільша у світі криптовалюта, непомітно зростала у 2023 році.

Кріс Реткліфф | Блумберг | Getty Images

Bitcoin у понеділок в Азії вперше в цьому році перевищила позначку в 40 000 доларів США, завдяки чому очікування схвалення біржового фонду біткойнів і ставки на зниження процентної ставки в США.

Згідно з даними Coin Metrics, найбільша в світі криптовалюта в понеділок в Азії зросла більш ніж на 4% до 19-місячного максимуму і торгувалася до 41 520 доларів США станом на 12:30 за східним часом. За даними LSEG, це перший випадок з травня 2022 року, коли біткойн подолав рівень у 40 000 доларів. Зараз біткойн зріс більш ніж на 145% з початку року.

Це сталося після скандалів, які сколихнули ринок, включаючи крах криптовалютної біржі FTX у листопаді минулого року. Минулого місяця, Засновника FTX Бенкмана-Фріда визнали винним з усіх семи висунутих проти нього кримінальних звинувачень, пов’язаних із крахом його криптоімперії.

«Тепер, коли $40 000 було переглянуто вперше майже за 19 місяців, $48 000 і $52 000, схоже, стануть наступними значними рубежами на піску», — сказав Антоні Тренчев, співзасновник компанії цифрових активів Nexo.

Про це минулого тижня повідомив CNBC Представники Комісії з цінних паперів і бірж США зустрілися з представники Grayscale, BlackRock і Nasdaq. У доповідній записці SEC повідомила, що зустрілася з Grayscale у четвер щодо потенційного перетворення Grayscale Bitcoin Trust в ETF. SEC раніше блокувала цей крок, але Grayscale оскаржила це рішення в суді та виграно.

Це підвищило впевненість на ринку в тому, що біткойн ETF може врешті-решт бути схвалений, підштовхнувши ціну найбільшої у світі криптовалюти.

«Наскільки швидко біткойн підійметься до $50 000, цілком може залежати від того, коли буде схвалено спотовий біткойн-ETF, і навіть тоді немає гарантії, що довгоочікувана підтримка від SEC різко знизить ціну», — сказав Тренчев.

Під час чату біля каміна 1 грудня, Про це заявив голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл поки що занадто рано говорити про зниження процентних ставок, і центральний банк буде «зберігати обмежувальну політику», доки політики не переконаються, що інфляція стабільно повернеться до 2%.

«Як і більшість прогнозистів, ми з моїми колегами очікуємо, що зростання витрат і виробництва сповільниться протягом наступного року, оскільки наслідки пандемії та повторного відкриття зникають, а обмежувальна монетарна політика тисне на сукупний попит», — сказав він, згідно з стенограма.

Його коментарі викликали очікування, що ФРС, ймовірно, поки що закінчила підвищувати процентні ставки, оскільки серія підвищення ставок з березня 2022 року призвела до зниження економічної активності.

Водночас Пауелл сказав, що «передчасно з упевненістю робити висновок про те, що ми досягли досить обмежувальної позиції» і що подальші підвищення можуть відбутися.

Чи може криптовалюта очистити свій брудний імідж?

– Джессі Паунд і Джефф Кокс з CNBC взяли участь у цьому звіті.

Source link

Поділіться своєю любов'ю